Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem.

Mam Passata 1.8T z 2001 roku i nie działa mi oświetlenie wnętrza po otworzeniu drzwi kierowcy. Poprzednio miałem Passata z 1998 roku i było to samo. Ktoś mi mówił, że przyczyną może byc uszkodzenie zamka wewnętrznego w drzwiach. Czy ktoś może miał taki sam problem i wie jak sobie z tym poradzić???

Serdeczne dzięki.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem! Po otwarciu tylnych prawych drzwi nie świeci światło pod drzwiami oraz oświetlenie wnętrza nie włącza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapala ci się kontrolka na desce informujaca o otwartych dzrzwiach???

 

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 22:03 ]

A zapala ci się kontrolka na desce informujaca o otwartych drzwiach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam wersje 1,6 bez komputera i nigdy nic nie pokazywało bo nima pokazywaczki. :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz kontrolek od poziomu oleju , spryskiwacza , pozimu pł. chłodzaceho i okładzin miedzy zegarami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam, ale nie mam tego autka z tymi drzwiami, wiesz o co chodzi :570:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to coś jest nie tak , ta kontrolka zawsze jest z innymi , albo sie spaliła dioda ,albo ktoś coś przy tym majstrował. Miałem taki porzypadek ( z tym swiatłem) ,że własnie zapalała sie kontrolka na desce , a nie właczłao oświetlenia wewnetrznego. Servis chciał wymienić cały zamek za 600 zł , a przepaliła sie dioda w drzwiach na przewodzie od zamka.Jeden przewód idzie na deskę , a drugi własnie na oswietlenie wew. Dają tam słabą diodę , i nieraz sie przepala. Trzeba wtedy rozebrać drzwi , znależć ten element z diodą (taka mała czarna puszka) , rozebrać to (raczej na chama ) i wlutowac nowa diode (koszt diody , takiej mocniejszej to ze 2 zł , może trochę wiecej). Tak ze jak sam sobie to zrobisz ( jezeli to oczywiscie to) to groszowa sprawa , a takto kazdy elektyk samochodowy ci to zrobi , no tylko policzy sobie za rozebranie drzwi , bo z tym jest troche zabawy. A wracajac do tej kontrolki to po zapłonie i otwarych drzwiach , albo bagazniku powinna być!!!. Moze podepnij VAGa i zobacz w zestawie wskaznikow czy nie ma jakichs błedów , zresztą moduł konfortu powinien pokazać jakis błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czeslaw2005

u mnie zapala sie oswietlenie tylko podcas otwierania tylnych prawych drzwi ... a reszta nie ..co moze byc przyczyna .pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie sobie krańcowki w drzwiach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zapala ci się kontrolka na desce informujaca o otwartych dzrzwiach???

 

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 22:03 ]

A zapala ci się kontrolka na desce informujaca o otwartych drzwiach???

 

W modelach b5 3b tej kontrolki nie ma. Dopiero w b5 3bg ta kotrolka jest. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś mi mówił, że przyczyną może byc uszkodzenie zamka wewnętrznego w drzwiach

Gdy miałem uszkodzony zamek w drzwiach kierowcy, to miałem identyczny objaw. Ponad to nie działała dolna lampka w drzwiach i brzęczyk sygnalizujacy zapalone światłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś mi mówił, że przyczyną może byc uszkodzenie zamka wewnętrznego w drzwiach

Gdy miałem uszkodzony zamek w drzwiach kierowcy, to miałem identyczny objaw. Ponad to nie działała dolna lampka w drzwiach i brzęczyk sygnalizujacy zapalone światłą.

 

Witam.

A na czym polegało to uszkodzenie zamka?Bo ja też mam problem od strony kierowcy (niedziałające podświetlenie dolne drzwi itd,Reszta drzwi o.k.)

Czy to uszkodzenie można samemu zrobić?

Proszę o wskazówki.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

Witam,

temat braku oświetlenia wewnątrz, jak i braku brzęczyka i wszystkich rzeczy co się z tym wiążą był dość szeroko omawiany już kilkukrotnie na forum. Musicie poszukać - wiem, bo jak dołączyłem to sam szukalem dla siebie. Ogółem i podsumowując: przyczyn może być kilka, ale najczęstsza to jest zamek. Moze to byc kwestia zarówno któregoś mikrowylacznika w zamku - zazwyczaj są trzy (przy czym jeden do sygnalizowania otwartych drzwi, nie jest on w samym zamku (tzn. wewnatrz obudowy), ale po rozebraniu drzwi i wyjeciu zamka ida do niego dwa przewodziki z wnętrza zamka, takze mozna zobaczyc). Zdarza sie, ze sie przecieraja albo sa po prostu brudnawe. Druga kwestia to zimne luty w samym zamku. Od wilgoci i/lub wstrzasow po prostu siadaja luty na plytce w srodku zamka. Ja tak mialem i po rozebraniu i przelutowaniu wszystko dziala. Tak jak mowilem ten watek byl juz poruszany wczesniej kilkakrotnie (wystarczy wyszukac po slowie np. luty)

Podaje linka do strony, co prawda po ang, ale ladnie jest pokazane krok po kroku co i jak zrobic zeby dostac sie do zamka i go rozebrac. Nie jest to takie trudne, jak sie chce (wiem, bo u siebie 3 zamki robilem).

http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

 

pozdrawiam

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti

A ja spardziłbym moduł komfortu, czy przypadkiem nie jest zalany wodą. Miałem podobny przypadek w swoim aucie, podobny do opisanego, niestety zakończyło to się wymianą modułu komfortu - koszt ok 200 zł, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czeslaw2005

a tak wlasnie jest jak myją ,,fachowcy,,z myjki..chemicznej...pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pirania

Witam . To i ja może podczepię pod te wątek.

Mam takie same objawy z tym zamkiem kierowcy .

Gdzie w Białymstoku mogą mi to naprawić.

Dzięki za info.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grucha

witam!

Ja mam podobny problem z tym, że u mnie nie działa oświetlenie wogóle, których drzwi bym nie otworzył i tak się nie zapala. Nawet jak wyciągam kluczyk czy otwieram zamek z kluczyka nie zapala się. Najpierw myślałem,że to może któryś bezpiecznik ale wszystkie są ok. Może jest jeszcze jakiś przekaźnik do tego?Może wiecie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gienio

sprawdz zasilanie na wlaczniku dzwiowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grucha

Sprawdze.

Zapomniałeł jeszcze dodać, że nie pali się również lampka w bagażniku i lampki przy osłonach słonecznych. Nie działają rzadne drzwi i klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdze.

Zapomniałeł jeszcze dodać, że nie pali się również lampka w bagażniku i lampki przy osłonach słonecznych. Nie działają rzadne drzwi i klapa.

sprawdz moduł komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności