Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

przewody jeszcze w miare w porzadku są, a modol nie naruszony i w srodku czysciutki i suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przewody jeszcze w miare w porzadku są, a modol nie naruszony i w srodku czysciutki i suchy
Niestety czeka Cię rozbiórka tapicerki drzwi i blachy pod nią.To wszystko po to, by dostać się do zamka i "poprawić" punkty lutownicze.

Resztę(jak to zrobić?),znajdziesz na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną rzecz się spytam zanim pogorszę sytuacje. Znalazłem taki temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=491880#post491880

Również o braku oświetlenia. Jest tam rysunek opisujący wiązkę w nogach kierowcy.

http://forum.vw-passat.pl/vbimghost.php?do=displayimg&imgid=2623

Chodzi mi o brak zasilania w tej wtyczce do ośw progu - to będzie ta wiązka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedną rzecz się spytam zanim pogorszę sytuacje. Znalazłem taki temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread...880#post491880

Również o braku oświetlenia. Jest tam rysunek opisujący wiązkę w nogach kierowcy.

http://forum.vw-passat.pl/vbimghost....img&imgid=2623

Chodzi mi o brak zasilania w tej wtyczce do ośw progu - to będzie ta wiązka?

Tak.

Tu masz "ładniejsze" zdjęcie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=918914#post918914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dolacze sie do tematu.

U mnie wyglada to tak, ze:

AD 1 - BAGAZNIK

1. Po otwarciu bagaznika - oswietlenie bagaznika nie swieci.

2. Po otwarciu bagaznika i nastepnie przednich drzwi - oswietlenie bagaznika swieci. Po zamknieciu przednich drzwi - oswietlenie bagaznika gasnie wraz z oswietleniem wnetrza.

3. Po otwarciu bagaznika i nastepnie tylnych drzwi - oswietlenie bagaznika swieci. Po zamknieciu tylnych drzwi - oswietlenie bagaznika swieci nadal. Wtedy pomaga z tego co pamietam otwarcie przednich drzwi i zamkniecie - wtedy gasnie. Oswietlenie bagaznika gasnie calkowicie po zamknieciu samochodu z pilota.

4. Czasem jest tak, ze oswietlenie bagaznika nie gasnie wogole (sprawdzalem z otwarta kanapa) nawet podczas jazdy. Jedynie po uzbrojeniu alarmu gasnie.

Moje spostrzezenia co do bagaznika tu sie chyba koncza...

 

AD 2 - Wnetrze

1. Po otwarciu przednich drzwi - wszystko dziala jak nalezy. Swieca sie lampki pod drzwiami. Swieci sie sufit z przodu i z tylu.

2. Po otwarciu ktorychkolwiek tylnych drzwi - swieca sie obydwie lampki pod drzwiami, natomiast reszta juz nie.

 

Prosze o jakies sugestie, bo juz przerabialem chyba wszystko. Jakis czas temu lutowalem wszystko co bylo przezarte w podlodze przy module komfortu. Ostatnio rozbieralem wszystkie zamki lacznie z klapa i poprawialem wszystkie widoczne luty na plytce.

Te 2 rzeczy mnie irytuja bardzo. Ten wariujacy bagaznik oraz brak oswietlenia po otwarciu tych tylnych drzwi przy swiecacych lampkach drzwiowych.

 

Moze mial ktos podobnie? Bo z tego co widze, to w wiekszosci przypadkow nie swieci sie swiatlo pod drzwiami... U mnie swieci we wszystkich drzwiach, jedynie przy otwarciu tylnych drzwi, lampki swieca sie jednoczesnie w obydwu drzwiach...

 

Jestem juz glupi z tego :))

 

 

 

A teraz pytanie z innej beczki.

Probowal ktos wymieniac zamki na te z Allegro po 65 - 75 zl/szt? Bedzie to dobrze dzialac? Czy po jednej czy dwoch zimach moge sie spodziewac znow weekendow z lutownica (jesli sa wogole rozbieralne :P) :)

http://allegro.pl/listing.php/search?category=0&sg=0&string=zamek+passat+b5&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8&order=p&change_view=1

 

 

I jeszcze jedno...

Co to za sprezynka?

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=328&exhibition=4&pass=public&lang=eng

Ta opisana TENSION SPRING.

Zapomnialem ja zamontowac w 3 drzwiach :D Wszystko dziala jak nalezy mimo to :))

Pewnie niedlugo sie cos zatnie i zostane tylko z jednymi drzwiami, ktore mozna wogole otworzyc :P

 

Pozdrawiam i licze o szybka odpowiedz na moje pierwsze pytanie, gdyz meczy mnie to najbardziej :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozebrałem dziś podłogę i podnóżek (lub podstópek) i znalazłem tę wiązkę. Ale tylko jeden kabel czarno-czerwony. Zmierzyłem ciągłość między lampka przy drzwiach kierowcy a tym kablem i ciągłość była. Natomiast do drzwi pasażera już nie. Na jakiej wysokości znajdę rozgałęzienie? Np. koło masy?

 

Całe szczęście, że przy module było sucho, zaraz po zakupie, z qmplem naprawiliśmy odpływ i poprawiliśmy wycieraczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jest ktoś z lubuskiego kto chętnie by pomógł mi rozebrać zamek i usunąć usterkę? brak oświetlenia podczas gdy są otwarte drzwi kierowcy i brak brzeczka ze światła zapalone są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś?:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dolacze sie do tematu.

 

Pozdrawiam i licze o szybka odpowiedz na moje pierwsze pytanie, gdyz meczy mnie to najbardziej :))

 

 

 

Dołączyłeś,przywitałeś więc do rzeczy ;) Szybko może nie jest,ale coś tam naskrobię :hyhy

Ad I 1,2,3,4.

Zamek klapy.

 

Ad II 1,2

Także zamki...

 

 

Samo poprawianie lutów bez wymiany mikrowyłączników mało daje-to tylko robi się "przy okazji" aby w razie słabego lutu nie rozbebeszać zamków na nowo.

 

Zamki z alledrogo to badziew,chociaż niektórzy twierdzą że są wspaniałe :lol

 

Odnośnie spreżynki-jak zapomniałem jej zamontować to nie odskakiwał guzik w drzwiach,co powodowało nie otwieranie zamka.U Ciebie jest inaczej,podobnie jak i u innych więc bym z tym nie szalał.Zostaw ją i dobrze schowaj :hyhy

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, juz nie bardzo wiem gdzie je schowalem, ale gdzies schowalem :)

Nie wiem co z tymi zamkami dalej robic... Mikrostyki? Dla mnie najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie tych mikrostykow, ktore sa na zewnatrz obudowy zamka... Te w srodku maja czysto, sucho i pieknie, wiec mysle, ze tam chyba bedzie wszystko ok... Tylko gdzie kupic taki mikrostyk, zeby bylo z tym jak najmniej kombinowania itp... Nie chcialbym kupowac jakiegos pierwszego lepszego i pozniej sie bawic w prowizorki z przerabianiem czegoś...

Najprosciej byloby sie skusic na te WSPANIALE zamki :D 60 kilka zl za jeden i po klopocie ;))

 

Dzis zaobserwowalem nowe zjawisko... Gdy po zamknieciu przednich drzwi zgasnie swiatlo w srodku, w tylnych drzwiach juz sie wogole nic nie pali... Mam namysli te lampki pod drzwiami... I o dziwo dzieje sie tak tylko na zgaszonym silniku... Na zapalonym jest ok ;)

 

Musze cos pokombinowac... ;))

 

Dzieki Patryk za odzew z Twojej strony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam troche inny problem nie działa mi podświetlenie progu przednich drzwi pasażera,jak również nie sygnalizuje mi że sa otwarte,ale jeśli trzasne mocniej drzwiami i otworze wszystko działa czy to mikrostyk czy moduł bo nie tak dawno go suszyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam troche inny problem nie działa mi podświetlenie progu przednich drzwi pasażera,jak również nie sygnalizuje mi że sa otwarte,ale jeśli trzasne mocniej drzwiami i otworze wszystko działa czy to mikrostyk czy moduł bo nie tak dawno go suszyłem?
sprawdź wtyczki w słupku i przy zamku i popraw luty w zamku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslałem ze luty,te wtyczki po stronie kierowcy tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak myslałem ze luty,te wtyczki po stronie kierowcy tak??
piszesz o drzwiach pasażera więc nimi się zajmij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem ze po jednej stronie są wtyczki,czyli znajdują sie one w tej listwie pod schowkiem przy nogach pasażera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie będzie coś nie halo z kablem idącym od modułu do wtyczki w drzwiach. Sprawdziłem wszystkie czerwono-czarne kable i żaden "nie kończył" się przy wtyczce. Dam sobie z tym spokój.

dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jako laik.

Gdzie w zamku znajdują sie te mikrostyki?

W zalaczniku daje zdjecie zamka, moze mi ktos zaznaczyc na nim co gdzie i jak tam trzeba rozebrac i poprawic?

Czy ten mikrostyk jest w ogole w tym zamku czy w innym miejscu?

Pytam bo mam okazje zakupic caly zamek taki jak na zdjeciu i nie wiem czy wymiana calosci pomoze na ten brak oswietlenia/brzęczyka/ikonki otwarcia drzwi?

1728406839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jako laik.

Gdzie w zamku znajdują sie te mikrostyki?

 

Zerknij NA TO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daje za wygraną ;)

Rozebrałem boczek po stronie pasażera. Patrze - jest wtyczka i kable, które idą w gumę między drzwi a kabine. No to robie pomiary.

I teraz ciekawe. Na kablu czerwono czarnym brak V przy drzwiach, na szaro czarnym jest masa, mierzone z +12V z innego pkt. No to dobieram się do wtyczki przy nogach pasażera. Przy wtyczce przy nogach +12V jest. Między wtyczką przy nogach a wtyczką przy drzwiach jest ciągłość. Połączyłem +12V z modułu do wtyczki i na wtyczce przy drzwiach jest +12V. Żarówka dalej nie świeci :/ Oczywiście jest sprawna. Co ciekawe, gdy połącze na krótko między modułem a wtyczką przy drzwiach, to żarówka świeci :/ Pozostaje rozebrać drzwi i ciągnąć kabel? Teraz to mnie to bardzo zastanawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam więc tak jeśli nie działają wam lampki to po prostu należy przelutować w zamkach styki robią się tzw zimne luty jeśli nie pomogło należy wymienić mikrostyk w zamku .

Jak np. nie działają żadne drzwi np centralny zamek lub oświetlenie to trzeba na nowo polutować kable znajdujące się w progu od strony kierowcy obok modułu komfortu gniją po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności