Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie jest ten post - podaj bezpośredni link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

jakoś nie mogłem odnaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak wstawic link kierujacy, ale jak wpiszesz w wyszukiwerke dokladnie to Brak oswietlenia kabiny-Rozwiazanie zagadki ;) to napewno wyskoczy, w tej chwili jest na stronie 3 w polowie ekranu.

 

---------- Post added at 11:12 ---------- Previous post was at 11:10 ----------

 

Widziałem ten wynalazek ;)

i jak? Tanie szybkie i niezawodne;)

ale tylo do otwierania drzwi, na zamki to nie pomaga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie tak albo kable zgniły

dzięki sprawdze moduł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, postanowiłem go opisać. Przestało działać oświetlenie po otwarciu dowolnych drzwi. Dotyczy to tylko głównej lampki nad szybą przednią.

Ręczne włączanie jest OK. Wszystkie inne lampki po otwarciu drzwi działają: nad siedzeniami pasażera, pod drzwiami, oświetlenie tablicy, elektr. lusterka, sterowanie lusterkami, centralny zamek itp.

Bezpieczniki sprawdziłem i są OK.

Obejrzałem moduł komfortu i kable. Wszystko wygląda jakby przed chwilą wyszło z fabryki.

Na VAG-u pojawiły się takie błędy:

 

3 Faults Found:

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

49-10 - No Communications - Intermittent

00912 - Window Regulator Switch: Front Left (E40)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00913 - Window Regulator Switch: Front Right Driver (E81)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

 

Błędy zostały skasowane.

 

Mój pasat to kombi 1,9 tdi 90KM, 2000r.

Moduł: 1J0 959 799 S.

Autko mam od niecałych dwóch miesięcy i problem pojawił się z pierwszymi większymi mrozami.

Już nie wiem co i gdzie sprawdzać?

Edytowane przez minolta800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź styki w lampce-przy przełączniku przesówanym.Skoro wszystko działa to najprawdopodobniej tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu padło mi totalnie oświetlenie wew. Bezpieczniki i przekaźniki OK. Okazało się, że przewody dochodzące do modułu komfortu były tak zaśniedziałe, że przy wyciąganiu wtyczki kabelki się rozpadły. Wcześniej nie włączało mi się oświetlenie przy otwieraniu tylnych i pasażera drzwi, teraz po "naprawie" kabelków wszystko się włącza elegancko.

A na 100% byłem przekonany że padły mi mikro włączniki w zamkach drzwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początek sprawdź styki w lampce-przy przełączniku przesuwanym.Skoro wszystko działa to najprawdopodobniej tu jest problem.

 

Patryk, dzięki za podpowiedź. Sprawdzę w przyszłym tygodniu, bo mam kilkudniowy wyjazd i dziś już nie dam rady.

 

---------- Post added at 12:41 ---------- Previous post was at 12:38 ----------

 

Okazało się, że przewody dochodzące do modułu komfortu były tak zaśniedziałe, że przy wyciąganiu wtyczki kabelki się rozpadły.

 

giziu, niestety (albo stety) u mnie zarówno kabelki jak i moduł wyglądają jak nowe. Miedziane złączki świecą się jakby dopiero co były wyjęte z pudełeczka, suchutko. próba siłowa na kabelkach przyniosła efekt negatywny. Wszystko trzyma się idealnie. Żadnej zaśniedziałej końcówki, żadnego śladu reakcji chemicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..U mnie po wymianie zamka w drzwiach kierowcy z pilota wszystko dziala a przy zamykaniu z kluczyka opuszczaja sie szyby.Prosze o pomoc może ktoś mial podobny przypadek.Zamek zamiennik calkiem nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanko.Jeśli możecie pomóc to z góry dziekuje.Mam problem z oświetleniem w dzwiach,od kierowcy i tylne prawe świeci a prawe przednie i tylne lewe nie.Czy to przepalony jakiś bezpiecznik czy jakaś wada instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrosty w zamku moze byc walniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sprawdzić czy to ten mikrostyk?pewnie nie obejdzie sie bez rozbierania drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała podpowiedź-wypadałoby zacząć od VAG'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.sprawdze to.dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok.sprawdze to.dzieki

 

Działaj :)

 

 

P.S. wbijaj jutro na spota o 15.00/info w regionie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z podświetleniem drzwi tylnych lewe i prawe.

Przy zamkniętych drzwiach ciągle są zapalone.

Krańcówki są sprawne bo rozbierałem zamki, czyściłem je i sprawdzałem miernikiem.

Rozbierałem też wtyczki w słupkach dzielących drzwi przednie i tylne, tam wszystko jest OK (kable nie są sparciałe)

Mam pytanie:

Czy wiecie może na których pinach w tej wtyczce w słupku sprawdzić poprawność działania krańcówki ?

Które piny w module komfortu (1J0 959 799 F) odpowiedzialne są za krańcówki drzwi tylnych LP ?

Podłączałem VAGa i sprawa wygląda tak, że w grupie 7 (tylne prawe drzwi) w pozycji 2 mam cały czas wartość 11, gdzie przy zamkniętych drzwiach powinno być 01, to samo się tyczy grupy 8 (tylne lewe drzwi).

Wniosek prosty, że gdzieś jest przerwa między modułem a krańcówkami tylko pytanie gdzie ?

Czy między krańcówką, a wtyczką w słupku czy między słupkiem, a modułem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krańcówki są sprawne bo rozbierałem zamki, czyściłem je i sprawdzałem miernikiem.
Czysciles ale nie lutowales. Czy jak masz zamkniete drzwi i wlaczony zaplon to masz ikonke otwartych drzwi na zegarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lutowałem całą płytkę.

Ikonki na zegarach nie mam bo mam liczniki 1/2.

Jutro rozbiorę dywanik i zerknę co się dzieje w module komfortu.

Czy krańcówki od tylnych drzwi mają jakiś wspólny kabel od lewych i prawych drzwi ?

Bo obie strony z tyłu na raz mi padły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności