Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie

Posiadam passata B5 FL

Wymieniałem ostatnio żarówkę w lewych tylnich drzwiach i coś sie zwarło.

Zgasło mi całkowicie oświetlenie wewnętrzne i nie działa zamykanie z pilota ani alarm..gdzie szukać przyczyny..

Podpowiedzcie proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie

Posiadam passata B5 FL

Wymieniałem ostatnio żarówkę w lewych tylnich drzwiach i coś sie zwarło.

Zgasło mi całkowicie oświetlenie wewnętrzne i nie działa zamykanie z pilota ani alarm..gdzie szukać przyczyny..

Podpowiedzcie proszę

 

 

Poszedł bezpiecznik nożycowy (ten mały) bodajże 10A. Po wymianie centralny i oświetlenie wnętrza wróci.

Natomiast u mnie po tej akcji te drzwi w których grzebałem się zdupiły (post wyżej - wciąż bez odpowiedzi). :doh

 

EDIT: Bezpiecznik zaznaczony zieloną strzałką, to ten którego szukasz.

bezp.jpg

Edytowane przez Cinas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was i podczepiam sie pod temat. U mnie nagle pojawił się problem... Tzn nie działa tylne oświetlenie, tylny centralny wraz z bagaznikiem, tylne kierunowskazy. Szyby mam na korbkę. Ujmując elektryka od polowy suta w tył nie działa. Bezpieczniki sprawdzilem i chyba okey. Przyczyna? Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszedł bezpiecznik nożycowy (ten mały) bodajże 10A. Po wymianie centralny i oświetlenie wnętrza wróci.

Natomiast u mnie po tej akcji te drzwi w których grzebałem się zdupiły (post wyżej - wciąż bez odpowiedzi). :doh

 

EDIT: Bezpiecznik zaznaczony zieloną strzałką, to ten którego szukasz.

 

Wielkie dzieki kolego

Wszystko jest...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy proszę o pomoc, po wymianie zamka kierowcy na zamiennik oświetlenie wnętrza, buzzer świateł, kontrolka na desce i te wszystkie gadżety działały prawidłowo. Chciałem wymienić żarówkę od podświetlenia drzwi na LEDową :marecek no i zwarłem przez przypadek styki w lampce. Naturalnie poszedł bezpiecznik, wymieniłem go i teraz wszystkie pozostałe drzwi działają poprawnie, ale drzwi kierowcy nie zapalają oświetlenia/ nie wyświetla się kontrolka na desce itd.

 

Rozebrałem boczek. Napięcia na wtyczce od lampki nie ma. Natomiast jest zwarte +12 na obu pinach lampki. Bo nie zależnie który pin lampki przyłożę do masy (drzwi) na mierniku pokazuje mi napięcie, miernik również sygnalizuje zwarcie pomiędzy pinami lampki. Przewody od wtyczki do momentu rodzielenia się (gdzie jeden idzie do kabiny a jeden idzie do zamka) wydają się być OK.

 

Miałby może ktoś pomysł w którą stronę uderzyć, gdzie szukać? Obrać drogę bardziej w stronę modułu komfortu czy w stronę zamka? Moduł komfortu podaje +12 i lampka "czeka" na masę z krańcówki zamka, dobrze myślę?

 

 

 

Rozumiem, że ta dioda będzie gdzieś przy samym zamku? Bo po zdjęciu boczka, bez ściągania aluminiowego wygłuszenia żadnej diody w moim egzemplarzu nie ma na tych przewodach.

Z tym, że u autora tego posta paliła się kontrolka na desce - u mnie nie.

 

 

Ktoś może miał podobny przypadek? Jakieś propozycje, żeby nie rozbierać pół auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś może miał podobny przypadek? Jakieś propozycje, żeby nie rozbierać pół auta?

 

Próbowałbym szukać bardziej przy zamku - tak zwany mikrostyk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

W module komfortu mam taki błąd: "00953 Ograniczenie czasu włączenia oświetlenia wnętrza".

A teraz moje pytanie czy ten czas się gdzieś ustawia, czy może jest to spowodowane uszkodzeniem jakiegoś kabla lub złączki, oświetlenie działa tylko nie gaśnie po czasie, ani po odpaleniu silnika, ani po zamknięciu drzwi.

Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi:)

 

 

nie było tematu poszperałem jeszcze i znalazłem to https://forum.vw-passat.pl/threads/9005-B%C5%82%C4%85d-00953 więc tylko pogrzebać trzeba w aucie.

Edytowane przez rafaellogit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam miałem ten sam problem z dzrzwiami od kierowcy,i jeżeli nie świeci się lampka u dołu drzwi jak i wewnątrz kabiny to ma winę zamek a w szczególności mikrostyki które w nim się znajdują,na warsztacie wymiana kosztowała mnie 200 zł i teraz mam na jakiś czas spokój ,dla dobrego mechanika a takiego mam ta wymiana trwała 1 godzinę nie spiesząc się bo można wyłamać różne plasyiki sam osobiście stałem przy nim i widziałem jak on to robił.ale jak ma ktoś sam ochotę wymienic sobie zamek to czemu nie lecz radzę mieć dobrą instrukcję wymiany takiego zamka.dlm_20_pcb.jpg

Edytowane przez andrzejbmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam miałem ten sam problem z dzrzwiami od kierowcy,i jeżeli nie świeci się lampka u dołu drzwi jak i wewnątrz kabiny to ma winę zamek a w szczególności mikrostyki które w nim się znajdują,na warsztacie wymiana kosztowała mnie 200 zł i teraz mam na jakiś czas spokój ,dla dobrego mechanika a takiego mam ta wymiana trwała 1 godzinę nie spiesząc się bo można wyłamać różne plasyiki sam osobiście stałem przy nim i widziałem jak on to robił.ale jak ma ktoś sam ochotę wymienic sobie zamek to czemu nie lecz radzę mieć dobrą instrukcję wymiany takiego zamka.

 

Po co wymieniać cały zamek jak wystarczy sprawdzić mikrostyk oraz luty w zamku, często pękają i powstają tzw "zimne luty". We własnym zakresie, na spokojnie to jest jakieś półtorej do dwóch godzin roboty. A i pieniądze zaoszczędzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/ tu jest wszystko ładnie pokazane co i jak trzeba rozebrać:), jak tylko znajde chwilę sam się za to zabiorę, co prawda będę rozbierał tylne drzwi. posprawdzam zamki i wiązki przewodów łącznie z kostkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest przebrnąć przez 28 stron tematu i znaleźć akurat tę konkretną informację....

Zamówiłem mikrostyki,

https://www.aliexpress.com/item/Audew-Brand-New-Left-Right-Door-Lock-Micro-Switch-for-VW-Passt-B5-Golf-4-MK4/32544513077.html?spm=2114.01010208.3.2.SRkyzT&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201602_4_10057_10056_10055_10049_10017_10059_10058_10060_10061_10062,searchweb201603_3&btsid=7823f909-255f-4aea-bb4d-044397c64ebd

Chińczyk już wysłał, na wiosnę bociany powinny mi to doręczyć ;)

Ale do rzeczy, czy jest gdzieś instrukcja jak to wymienić :?:

Pomijam rozebranie drzwi, wyjęcie blachy i samego zamka, to jest proste. Czy są gdzieś zdjęcia bądź instrukcja jak wyjąć to dziadostwo z zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic skomplikowanego, jak będziesz miał zamek w ręku to zobaczysz. Ścinasz plastikowe kołeczki które mocują stary mikrostyk do zamka, przykładasz nowy, rozgrzanym grotem lutownicy stapiasz mocowanie i pozostaje lutowanie kabelków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic skomplikowanego, jak będziesz miał zamek w ręku to zobaczysz. Ścinasz plastikowe kołeczki które mocują stary mikrostyk do zamka, przykładasz nowy, rozgrzanym grotem lutownicy stapiasz mocowanie i pozostaje lutowanie kabelków.

 

eee to szybko pójdzie, teoretycznie ;) dwa piwa na stronę starczą? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwa piwa na stronę starczą? :D

 

Zależy jakie piwa i ile się będziesz bawił z rozbiórką drzwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jakie piwa i ile się będziesz bawił z rozbiórką drzwi ;)

 

w przednich ściągałem tylko boczki, ale za to tylne rozbierałem łącznie z blachą już kilka razy, więc źle nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem, otóż mam Passata B5 Dla 2001r. Wyjmowalem przednia lampę oświetlenia kabiny i nagle zgasła. Przestały działać także wszystkie inne lampy oświetlenia kabiny. Oświetlenie w drzwiach także nie działa. Chcąc zamknąć samochód zauważyłem, że centralny zamek z pilota także nie reaguje na żaden z przycisków, a zamek z kluczyka zamyka jedynie drzwi od kierowcy.

Wcześniej także wewnętrzny przycisk od zamykania drzwi zamykał wszystkie drzwi oprócz kierowcy (zamykal i otwierał). Podświetlenie w drzwiach od kierowcy i czujnik autoalarmu także raz działały raz nie. Co to może być? Proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój post na samej górze, masz dokładnie tą samą przypadłość co kolega Wrona78, coś zwarłeś przy tej lampce i wywaliło Ci bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

W module komfortu mam taki błąd: "00953 Ograniczenie czasu włączenia oświetlenia wnętrza".

A teraz moje pytanie czy ten czas się gdzieś ustawia, czy może jest to spowodowane uszkodzeniem jakiegoś kabla lub złączki, oświetlenie działa tylko nie gaśnie po czasie, ani po odpaleniu silnika, ani po zamknięciu drzwi.

Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi:)

 

 

nie było tematu poszperałem jeszcze i znalazłem to https://forum.vw-passat.pl/threads/9005-B%C5%82%C4%85d-00953 więc tylko pogrzebać trzeba w aucie.

 

Ja u siebie ogarnolem, jakis pseudo elektromechanik ( jak sie ostatnio dowiedzialem) połaczył w drzwiach kabel z mikrostyku w taki sposob ze na stałe swieciły lampki wewnątrz auta pomimo zamknietych drzwi, po przywroceniu instalacji do orginalnego stanu okazało sie ze po zamknieciu auta z pilota załącza sie odrazu alarm ( wyje syrena), przyczyną tego stanu okazała sie lampka w drzwiach ktora była uszkodzona a konkretnie dioda w tej lampce która powinna przewodzić tylko w jedną stronę a przewodziła w obie, po wymianie diody jak rękę odjął:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Kupiłem dziś nowy zamek, bo starego nie chciało mi się lutować ponownie. Założyłem i przez przypadek zwarłem styki w lampce dolnej pod drzwiami. Efekt jak przed wymianą zamka. Brak brzęczyka, oświetlenia, ryglowania. Sprawdziłem bezpieczniki ale są w porządku. Zamek nowy. Ma ktoś może jakiś pomysł ? Na krańcówki mi to nie wygląda ( nie przetrwałyby 10 minut bez jednego zamknięcia drzwi ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam taki problem, że przy otwarciu drzwi nie działa mi oświetlenie wnętrza, ale:

-oświetlenie bagażnika chodzi,

-styki w zamku są ok, bo działa podświetlenie drzwi i pokazuje otwarte drzwi na desce rozdzielczej,

-oświetlenie się włącza, ale tylko jeśli samemu wcisniemy przycisk, więc raczej to nie będą bezpieczniki

Co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności