Skocz do zawartości
wagen

Wymiana Active Info Display retrofit AID

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce się ktoś zamienić na AID z B8FL R-Line, na zwykłe? ;--) Chcę bowiem zegarek, na moim nie ma :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2021 o 16:56, Ranger napisał:

Bo w tej wersji czyli numer z końcówką 798A nic da się nic zmienić.

Według VCDS mój licznik to 791A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam zamontowane AID. Są zakodowane nie ma żadnych błędów. Jest jeden problem. Nie da się skasować przeglądu serwisowego. W statusie auta cały czas widnieją wpisy o wymianie oleju i przeglądzie pomimo tego że są niby wyzerowane. Słyszałem że takie problemy pojawiały się i jest jakieś rozwiązanie tego?? Z przycisku zegarów też zerowałem, wyzerowało się, ale w statusie auta dalej są komunikaty o serwisie olejowym i przeglądzie. 

Zegary nr 3G0920794

MIB nr 3G0035043 C

IMG_20210316_140652.jpg

IMG_20210316_140615.jpg

IMG_20210316_141057.jpg

 

W VCDS nie było żadnych błędów, ale po podłączeniu VCP w sterowniku 5F elektronika układów informacyjnych wyskoczył jakiś podsterownik 7E jednostka wskazań tablicy przyrządów i jest jako NIEZAKODOWANA. 

IMG_20210316_153839.jpg

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz  tak , bo sa 2  przeglądy chyba 

Awaryjne włącz 

wcisnij guzik  0.0  na liczniku 

włącz zapłon  

potwierdz reset 

 

 

autoscan z przed wymiany i po wyniamie licznika daj

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, są 2 przeglądy - ogólny na 30000km i olejowy na 15000. Resetowałem awaryjnymi obydwa i resetują się, ale wpisy w statusie auta dalej pozostają (2 wpisy o przegląd i przegląd olejowy). Jak dojadę do domu to podeślę na pw skany sprzed i bieżący.

 

skany poszły na PW...

chyba mam ogólnie coś przekombinowane, bo jeszcze wyskakuje mi przy cofaniu czarny ekran jak bym miał kamerę, a nie mam jej.... Ale błędów brak....

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uparłeś się na te błędy  jak łysy na grzebień 

czy dla Ciebie  "problem" musi zawsze oznaczać  jakiś błąd w  autosanie ? otóż nie ..uświadom to sobie w końcu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Problem mam po mimo braku błędów i potrzebuję pomocy w ich rozwiązaniu nawet odpłatnej. Nie oczekuję że ktoś będzie poswięcał czas za darmo... Auto wcześniej nie było ruszane. Kodując licznik ktoś mi przekombinował. Mam problem z statusem auta/przeglądami, z kamerą której nie mam, z niezakodowanym sterownikiem 7E, oraz być może z innymi kodowaniami, które były niepotrzebnie ruszane przy zmianie zegarów. Jeżeli możesz mi pomóc to masz skany na pw, jeżeli nie to może jest jeszcze ktoś z naszych stron kto to ogarnia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do autora tego wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2021 o 13:09, przemyslawch napisał:

Tak, są 2 przeglądy - ogólny na 30000km i olejowy na 15000. Resetowałem awaryjnymi obydwa i resetują się, ale wpisy w statusie auta dalej pozostają (2 wpisy o przegląd i przegląd olejowy). Jak dojadę do domu to podeślę na pw skany sprzed i bieżący.

 

skany poszły na PW...

chyba mam ogólnie coś przekombinowane, bo jeszcze wyskakuje mi przy cofaniu czarny ekran jak bym miał kamerę, a nie mam jej.... Ale błędów brak....

Cześć , czy udało Ci się rozwiązać problem, będę wdzięczny za uwagi i sugestie . Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę pomóc z tymi problemami zdalnie przez VCDS / OBDeleven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czy można dzisiaj zadzwonić 9-10a. Może od razu ustalilibyśmy montaż kamery cofania :) - rozmawialiśmy jakiś czas temu telefonicznie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello. I have bought a used 2020 Facelift AID 3g0920320A

I want to retrofit it to a 2015 Passat.

Yesterday i wanted to built in an do online coding with odis. But everytime when the step after build in the new cluster and learn first key for cp an Immo, Odis dont find the Key. The Key is on Sensor.

 

Anyone an Idea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Limo88 napisał:

Hello. I have bought a used 2020 Facelift AID 3g0920320A

I want to retrofit it to a 2015 Passat.

Yesterday i wanted to built in an do online coding with odis. But everytime when the step after build in the new cluster and learn first key for cp an Immo, Odis dont find the Key. The Key is on Sensor.

 

Anyone an Idea?

this is new type of Immo   in cluster 

2 options :

make a  2 keys  with ID49 and key ID  of your current  key  ,and  ODIS  will learn that easy 

swap cluster to older - compatibile  with your car - it must be with Fiber wire - not ethernet   like that one 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Thank you.

How can i make this? Which tools do i need? for changing id??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Limo88 napisał:

Ok. Thank you.

How can i make this? Which tools do i need? for changing id??

If you asking what tools  is need  - you have no idea what to do , so is no point to  explain , better ask  you local locksmith,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2021 o 14:29, przemyslawch napisał:

Nie. Problem mam po mimo braku błędów i potrzebuję pomocy w ich rozwiązaniu nawet odpłatnej. Nie oczekuję że ktoś będzie poswięcał czas za darmo... Auto wcześniej nie było ruszane. Kodując licznik ktoś mi przekombinował. Mam problem z statusem auta/przeglądami, z kamerą której nie mam, z niezakodowanym sterownikiem 7E, oraz być może z innymi kodowaniami, które były niepotrzebnie ruszane przy zmianie zegarów. Jeżeli możesz mi pomóc to masz skany na pw, jeżeli nie to może jest jeszcze ktoś z naszych stron kto to ogarnia? 

Podjedz do mnie to wszystko zrobimy jak w oryginale. priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2021 o 06:58, Eldar napisał:

Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę pomóc z tymi problemami zdalnie przez VCDS / OBDeleven.

jestem zainteresowany zdalnym wsparciem, napisałem na pw.

 

W dniu 27.03.2021 o 07:50, wagen napisał:

Podjedz do mnie to wszystko zrobimy jak w oryginale. priv

dzięki. Jeżeli Eldar nie odezwie się to będę pisał/dzwonił. 

Chyba, że też byłbyś w stanie pomóc zdalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym odnowić temat . Czy wymiana zegarów analogowych na cyfrowe to na prawdę taki problem? Chciałbym wymienić w swoim pasku z 2017 roku ale nie wiem czy jest sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sero napisał:

Witam wszystkich. Chciałbym odnowić temat . Czy wymiana zegarów analogowych na cyfrowe to na prawdę taki problem? Chciałbym wymienić w swoim pasku z 2017 roku ale nie wiem czy jest sens. 

nie  ma sensu, ten AID jest przereklamowany,  widok mapy na 9" ... blee....  duze LCD ...blee....  oczy bolą...blee,  wizualizacja przy wsiadaniu  z kosmosu ...bleee

same porażki, nie pchaj się w to  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Major napisał:

  oczy bolą...blee, 

Jaja sobie robisz czy piszesz na serio bo jestem ciekaw? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności