Skocz do zawartości
wagen

Wymiana Active Info Display retrofit AID

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałbym na dniach zrobić upgrade do AID, Passat 16 rok. Z Discovery Media Mib 2.

Nie wiem czy zegary są już na światłowodzie, zegary są produkcji VDO, jak mogę sprawdzić? Jeśli mam zwykły kabelek to będę szukać zegarów z pierwszych lat produkcji żeby jak najmniej ingerencji i rozbierania mieć. 

Ważniejsze pytanie Kto zrobi przebieg w górę? Pytałem 5 osób (warszawa łódź) i każdy mi odpowiada że nie ma możliwości zmiany przebiegu w AID. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warszawa jest tak duza ze   pytałeś pewnie  raptem 5%   takich co  licznikami się zajmują 

 

da sie zrobic w góre, kosztuje to  500zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, dzisiaj dzwoniłem, w zależności od przebiegu jaki ma być, czeka się od tygodnia , nawet do miesiąca, używają generatora impulsów prostokątnych, symulują predkosc i przebieg się nabija, jak masz licznik nap. 17tys, a ja chciałem 97tys, żeby dojezdzic z moich 96tys i podjechać na montaz co do kilometra, to trwa ponad dwa tygodnie, za 500 nie chcą się dotknąć, najtaniej 1000 pln

A rzeczywiście metodą podczerwieni w EEPROM , czyli nadpisanie, jeszcze się nikomu podobno nie udało 

Koszt licznika około 2 tyś, przebieg 1 tyś, przekładka 1 tyś, opłacalność ZERO, w Bełchatowie montują nowy za 3900 :)

 

Pytałem też mega dobrego elektronika, czy taki generator impulsów to problem, powiedział, że koszt żaden, ale jakie impulsy, czym gaszone np. Masą ??? Także ktoś, kto to rozpracowal,  na pewno trzyma schemat w sejfie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tomczosi napisał:

używają generatora impulsów prostokątnych,

Nie w liczniku na CAN'ie.

5 godzin temu, Tomczosi napisał:

symulują predkosc i przebieg się nabija

Do takiej zabawy potrzeba jakiś mikroprocesor z CAN i "kawałek" softu. 

Na czerwonym liczniku od B6 bez problemu to idzie więc prawdopodobnie w podobny sposób można to zrobić w B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi tomek ciężko trafić w swój przebieg :) szukam nowego, widziałem też na aliexpress pełno tego.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w internecie, tak się teraz kręci liczniki AID ???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O znalazłem dobry temat dla mnie - w moim MY2020 nie ma zegarka tego pośrodku AID na górze. Nie ma i już. Nie rozumiem jak VW mógł to zablokować, ew. nie dodać. W topowym R-Line!!

No, ale pytanie, bo może ktoś temat rozkminiał - jak zrobić ten zegarek? Może ja też musiałbym wymienić AID na np. starsze MY2019 albo MY2021 (bo te słyszałem ponownie mają zegarek).

A może upgrade firmware zegarów - OBDEleven pokazuje że jest jakiś update dostępny, jak się taki update robi? Może po wgraniu tego firmware zegarek się pojawi?

A może trzeba wgrać firmware od starszych/nowszych zegarów? Wiem że mój problem pewnie jest dla Was abstrakcyjny, ale naprawdę chciałbym mieć ten zegarek na AID...

A najlepiej to zegarek i datę ;-) Ta godzina na infotaiment jest mała i trzeba oderwać wzrok od drogi...

No i jeszcze pytanie - w jakim języku jest napisane to oprogramowanie i jakie procesory są w tych sterownikach? Może dałoby się zrobić reverse-engineering zegarów i przerobić pod siebie?

Np. w moim R-Line są tylko 3 możliwości wybrania schematów tarczy, co mnie bardzo rozczarowało. W starszych zegarach jest taki hybrydowy design, ze wskaźnikiem paliwa pod prawą tarczą.

Ja mam te okropne diody LED po lewej/prawej stronie AID, w ogóle mi się to nie podoba. Najchętniej bym to wygasił i wgrał tarczę tą hybrydową, ale jak to się robi?

Myślałem że może Rosjanie albo Chińczycy rozgryźli to ale nie znajduję zbyt wiele na temat AID i grzebania w nim...

 

Tutaj jeszcze temat z forum OBDEleven, jakby coś...

 

https://forum.obdeleven.com/thread/6857/missing-clock-virtual-cockpit-dashboard

 

image.thumb.png.e6c3b3a4c02c5bf2408424eed211a637.png

 

W dniu 6.08.2019 o 18:08, KimeX napisał:

nie sadze zeby byla ta mozliwosc wlaczania i wylaczania  dmuchawy przez apke ..  chyba ze masz ten nowy passat  , bo w czesniejszych nie idzie  , ale da rade dokupic  cos takiego ( https://www.dfreeeze.de/en/product/dfreeeze-system/dfreeeze-app) ,  ale przez car net mi sie nie udalo .. 

 

Tak, to nie działa z Car-Net ani We Connect, ta opcja pojawia się w We Connect Go (apka do odczytu parametrów i statystyk z donglem OBD - ja taki dostałem). Opcja ta kieruje właśnie na stronę dfreeeze.de i tam wszystko jest opisane.

Potrzebne jest to: https://www.ebay.de/c/4021957013 - no i oczywiście Webasto. Mam od dziś i polecam, działa wyśmienicie - bo z pilota nie zawsze jest zasięg.

 

image.thumb.png.1208333980dfcd85b4194772796716d5.png

Edytowane przez twinsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AID podejście II. Ostatnio kiedy przymierzałem się do wymiany licznika na AID nie było opcji korekcji przebiegu więc odpuściłem.
Teraz można już dopisać przebieg w górę więc mam parę pytań.

Pacjent to Passat z 2015r 2.0TDI 190KM manual. Radio DM z wymienionym ekranem na szklany 8" - 5G6919605B
Czy w związku z tym mam szukać licznika o numerze 3G0 920 798A?
A może inny licznik też już da się zakodować bez błędów?

Drugie pytanie to czy numer ramki do tego licznika to 3G1858366B czy 3G1858366C? Czy może lepiej polować na zestaw licznik+ramka.
A może jeszcze jakiś inny numer ramki.

Trzecie pytania to co z tą nieszczęsną osłoną kolumny kierownicy. Da się przerobić to co jest czy trzeba dołożyć inną?

Ostatnie czwarte pytanie czy macie może numer katalogowy światłowodu.

Ma ktoś może na sprzedaż liczniki z marką itd?

Obecny przebieg auta 38674km. Nie dziwić się, że taki niski bo auto wyprodukowane w 2015r ale kupione w czerwcu 2018r jako nowe z salonu. 

I już zupełnie na koniec kto pomoże mi to zakodować. Jestem z Lublina ale mogę podjechać.

 

IMG_20200904_165437.jpg

WP_20200110_14_03_37_Pro.jpg

Edytowane przez Ranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale nikt o tym nie pisał. Ja wygląda sprawa z wymianą zegarów na AID pochodzące z anglika? Czy wystarczy je zakodować żeby wszystko było jak w kontynentalnych, czy trzeba soft zmieniać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, akurat w moim przypadku udało się uruchomić bez większych problemów. Cały proces trwał około 2h. Sam tego nie zrobisz, chyba że masz dostęp do ODIS'a online. W skrócie, proces wymiany zaczyna się od odczytania twojego fabrycznego licznika, podmiana licznika, upload ustawień do nowego licznika, zakodowanie kluczyków. Spójrz na zdjęcia jak wygląda pierwsze włączenie licznika, a jak wygląda po 14 minutach życia po zamontowaniu. Był Anglik sedan a jest Europa kombi. 

WhatsApp Image 2020-09-03 at 15.45.46.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-03 at 15.48.21.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-03 at 15.56.53.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-03 at 15.59.48.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-03 at 16.20.50.jpeg

 

Edytowane przez raduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za rzeczową odpowiedź :)

 

Czy wersja angielska fizycznie różni się czymś od wersji Europejskiej? Mocowania, mocowania ramki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem części według ETKI. Tylko trzeba uważać jak wersja licznika. Bo są dwa rodzaje, pierwsze z szybą a w nowszych autach były montowane bez szyby. Mój licznik 3G0920791C, bez szyby. Mam mapę między zegarami. Dodatkowo musiałem dokupić światłowód. Zamontowane mam jeszcze szkło hartowane na wyświetlaczu. A jakby ktoś chciał uruchomić licznika na stole to 1 pin +12V, 10 pin masa. 

 

WhatsApp Image 2020-08-17 at 15.05.28.jpeg

WhatsApp Image 2020-08-21 at 21.20.00.jpeg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po wymianie działa wszystko oprócz kontrolki świec żarowych,mapa na AID wyświetla się ale tylko w radiu lub na liczniku,chyba przez to że mam discover media. 

20210204_064838.jpg

Edytowane przez tomolowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś tutaj na forum kto pomoże w zakodowaniu AID? Mogę podjechać jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, może ktoś podać numery światłowodu jaki jest do AID. zegary mam o nr 3G0920794. Ewentualnie zdjęcie wtyczek z obydwu stron (na poprzednich stronach jest zdjęcie światłowodu, ale nie widać dokładnie wtyczek). 

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja aktualizacji oprogramowania w AID? Mam wersje 2016 bez dodatkowej szybki ochronnej, czyli teoretycznie nowszą wersję ale nie mogę zmienić za pomocą VCDS skórki graficznej na tą z wyższą prędkością max. Wyskakuje błąd "Out of range"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w tej wersji czyli numer z końcówką 798A nic da się nic zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś na szybko mi powiedzieć czy obudowa górna 3G1857053A (naklejka na listwie) to ta pod AID bez szybki? Kupiłem niewłaściwą tj. 3g1857053 i muszę sprzedawcy podać numer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności