Skocz do zawartości
wagen

Wymiana Active Info Display retrofit AID

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, wagen napisał:

Zawsze da rade cos zrobić tylko trzeba posiedzieć długo jak są kłopociki.

Jak wymieniles na DP powinna mapa dzialać na zegarach 100%.

Włącz MOST w kodowaniu i adaptacji , jak coś to dzwoń.

dzieki  ;)   jak bedzie az tak zle to sie odezwie   , bo nie bardzo mi sie chce wracac do starych zeczy . Wymienilem zegary na 2018 rok , , ekran na 9.2 cala i sterownik na 5NA035043A , tylko ta nawigacja w zegarach cos nie tak .   No i mialem nadzieje ze uruchomie android auto , ale tez cos nie moze znalesc telefonu , a zalezalo mi na WAZE  nawigacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw usb w kodowaniu 5f na usb_ipod jeśli masz inaczej (dot AA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy reasumując: Czy posiadając VCDS, odrobine zdolności manualnych i powiedzmy to informatycznych jest możliwość samodzielnej wymiany zegarów analogowych na AID?

Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś potencjalnie zdjąć ochronę komponentu i ogarnąć przebieg, a z tym to już nie ma tak lekko (no i VCDS to za mało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co może być przyczyną, że po odbiorze w grudniu auta z salonu, AID i DM wyswietlaly jednocześnie mapę nawigacji (mapa wyświetlana równocześnie na AID i DM), a po 10 dniach, nie da się równocześnie wyświetlić mapy a jedynie zamiennie (jak mapa jest wyświetlana na DM to na AID jest kompas, a gdy mapa na AID to na DM czarny ekran zamiast mapy (przyciski i okienko są widoczne). To może być jakiś błąd AID?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys  to znalazłem w kodowaniu  ze tak się da zrobic  ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tyle ze auto nowe i działało od wyjazdu z salonu (celowo sprawdzalem) i po 10 dniach przestało samo z siebie, nic nie było ruszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojej wiedzy, nigdy DM nie miało możliwości wyświetlania równocześnie z AID. Dlatego jeśli miałeś aktywne tak jak napisałeś to możesz wybrać się do punktu Lotto i złożyć kupony na losowanie, ponieważ ewidentnie masz szanse na farta ;-) 

Jednoczesne wyświetlanie tylko w DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku są 2 zdjęcia na których widać AID i DM na których jest wyświetlana mapa jednocześnie, np:

20180330_155532.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na tym zdjęciu widać DP (2016) - o ile ktoś nie zmieniał ekranu w DM na większy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu w konfiguratorze było napisane:

"Dzięki systemowi informacyjno-rozrywkowemu Discover Media możesz zdecydować, czy chcesz wyświetlić mapę nawigacyjną w Active Info Display, czy w klasyczny sposób na ekranie urządzenia. Dzięki Discover Pro obie opcje wyświetlania są dostępne jednocześnie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć z drugiej strony Twój pasek to już MY2020 - zmiana tej opcji dla tego rocznika nie jest wykluczona, bo navi nie jest identyczna jak w poprzednich rocznikach - wycięli trochę innych opcji, to może akurat tą dodali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda na DP ale w opisie na 1 stronie autor pisał o braku konfliktów AID i DM, więc tak założyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie fota jest moja i jest to DM z wymienionym ekranem. Da się zakodować dwa ekrany żeby działały, ale po wygaszeniu gatewaya lub po ponownym włączeniu nawigacji już NIE DZIAŁA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może takie głupie pytanie mam ale może ktoś wie.
Aby ustawić przebieg w liczniku AID trzeba mieć w nim przebieg poniżej 100km albo kupić nowy a ASO. 
Co jednak gdy znajdzie się licznik z przebiegiem zbliżonym do swojego (+/- 500km)? Czy to będzie działać. Mam na myśli czy przebieg będzie szedł dalej czy coś się zablokuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać normalnie. Licznik będzie liczyć dalej.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli licznik ma większy przebieg i inny od rzeczywistego?

Da się ustawić w używanym AID przebieg rzeczywisty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest możliwość wymiany zegarów z wyświetlaczem czarnobiałym na ten z kolorowym komputerem?Milej by było patrzeć na kolorowe dane?Nie chodzi mi o AID tylko o zwykłe zegary z kolorowym wyawietlaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności