Skocz do zawartości
wagen

Wymiana Active Info Display retrofit AID

Rekomendowane odpowiedzi

i stało się, zabrałem się za wymianę zegarów analogowych na cyfrowe AID. Wymiana była bardzo stresująca przez co wyrosło mi kilka siwych włosów, ale wszystko się udało i działa :brawo

20171103_151303.jpg

20171103_151332.jpg

20171103_151539.jpg

20171103_153155_001.jpg

20171103_155607.jpg

20171103_155919.jpg

20171103_160234.jpg

20171103_160239.jpg

20171103_161009.jpg

IMG-20171103-WA0004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. A co z przebiegiem? Czy nawigacja wyświetla się w nowych zegarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała Cię wymiana? Gratuluję chęci i sukcesu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebiegu nie da się zmienić na dzień dzisiejszy, navi oczywiście działa na zegarach a koszty dla koneserów vw się nie liczą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten przebieg to kwestia czasu czy niemiaszki zakodowali 4 wirnikową enigmą? A i przygraniczni korektorzy przebiegów na bezrobocie niedługo trafią :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomczosi napisał:

Ciekawe czy ten przebieg to kwestia czasu czy niemiaszki zakodowali 4 wirnikową enigmą? A i przygraniczni korektorzy przebiegów na bezrobocie niedługo trafią :-)

kwestia czasu, dopiero rozgryźli golfa 7  po 4 latach ... na AID trza bedzie poczekać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem ustawic przebieg Odisem ale sie nie dało, procedura ustawienia działa tylko do 100km.

 

20171103_152623.jpg

20171103_152634.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wagen napisał:

probowalem ustawic przebieg Odisem ale sie nie dało, procedura ustawienia działa tylko do 100km.

 

 

 

za dobrze by było  ;) 

chociaż ...... mieli by wtedy wszystko pod kontrolą  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, wagen napisał:

probowalem ustawic przebieg Odisem ale sie nie dało, procedura ustawienia działa tylko do 100km.

 

20171103_152623.jpg

20171103_152634.jpg

Jak dobrze rozumiem, to w liczniku z przebiegiem ponizej 100km, można wpisać dowolny przebieg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa.

Wagen, gratki moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Tomczosi napisał:

Jak dobrze rozumiem, to w liczniku z przebiegiem ponizej 100km, można wpisać dowolny przebieg. 

tak,  ale 0 nie wpiszesz, tylko wyzej 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz wymiany licznika i kodowania trzeba coś więcej robić? Napisz jaki koszt był tej operacji i krótki opis jak kodowałes. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2017 o 13:33, Radzik22 napisał:

Czy oprócz wymiany licznika i kodowania trzeba coś więcej robić? Napisz jaki koszt był tej operacji i krótki opis jak kodowałes. 

Koszta sa nie male, jezeli nie Masz Discover pro to nie ma sensu montowac tych zegarow bo to nie bedzie banglalo jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam normalna nawigację nie dicovery pro. Czyli nie będą razem współpracować zegary z normalna mała nawigacja? Koszty już się orientowałem jakie są i da się to przeżyć.  Tylko mnie teraz zmartwiłem z ta nawigacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dzialac z DM ale bedzie sie wieszac itp. Udtal Jaki Masz soft w swojej navi i wtedy bedzie mozna gdybac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesięcznym teście AIDa mogę powiedzieć że wszystko działa OK i nic się nie zawiesza z DM !!!. Oczywiście po miesiącu przyszedł czas na nowe zmiany czyli wymianę DM na najnowszy model ze światłowodem i podłączenie do zegarów. Wszystko śmiga znakomicie z wielkim zaskoczeniem mapa działa na 2 ekranach jednocześnie .

 

 

20180328_114951.jpg

20180330_121337.jpg

20180330_155532.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DM, biały licznik. Posiadam oryginalny VCDS. Kiedy użyju licznika 3G0920798A nie ma optyki, będzie działać?? Czy zrobię to w domu? Czy będziesz musiał odwiedzić serwis vw? nie jest tam ochrona komponentów? mile może być inne, nie miałbym nic przeciwko

 

 

Gratulacje, że to zrobiłeś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chciałbym poznać konkrety odnośnie wymiany zegarów. Są dwie wersje. Z szybką i bez. Która jest lepsza i dlaczego? W moim samochodzie mam radio Discover Media. Czy zegary AID będą u mnie działać i czy będzie wyświetlana na nich mapa? Możecie podać numery tych zegarów? Na pewno chciałbym aby kolega Wagen mi w tym pomógł jednak nie wiem jakich dokładnie zegarów szukać. Będę wdzięczny za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dean jest kilka wersji zegarow i nie wiem czy to wina softu czy budowy. Moze wagen mnie sporstuje. Zmoich obserwac wynika jak nizej

 

- z szybka. Pierwsze AID jakie wychodzily. Maja najwiecej obcietych funkcji

- bez szybki. Wyszly zaraz po wersji z szybka. Maja te same funkcje co pozniejsze modele, ale np. przez soft nie mozesz zmieniac motywow

- bez szybki. Modele od 2017. Roznia sie chyba tylko tym, ze mozna w nich wieksze ilosci motywow wgrywac. Roznosc funkcji bez zmian

 

wagen moze nam powie czy mozna soft tak zmienic aby te pierwsze bez szybki mialy ten sam soft co modele od 2017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inne wyswietlacze. Ten nowy z tego co pamietam ma swiatlowod, ten stary nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności