Skocz do zawartości
mest1987

Ksenony - co to za część?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem części znajdujące się na zdjęciu. Wiem, że jest to jakiś łącznik poziomowania ksenonów, ale czy jest to część jakiegoś mechanizmu czy czujnika poziomowania? Tego nie wiem. Wiem, że znajdowało się to przy wahaczu. Nie mogę tego znaleźć w internecie. Nie wiem czy występuje to jako osobna część czy jest elementem całości. Bardzo proszę o pomoc i informację o tym gdzie mogę to znaleźć, czy jest sens kupić jakąś używkę?

 

IMG_4788.JPG

Edytowane przez mest1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wygląda to jak dźwigienka ze zdjęcia podglądowego - czujnika poziomowania xenon. Szukaj na olx, allegro.

2017-11-08 14_31_30-2009 Volkswagen Passat_4Motion_Santana Europe market_ Elektryczny Czujnik poziom.jpg

Edytowane przez xSenseix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł Ci czujnik czy po prostu dźwigienka się rozsypała? Jeśli dźwigienka to poszukaj zakładu ślusarskiego, który wykona Ci coś takiego z pręta ze stali nierdzewnej. Ja w poprzednim aucie (audi a6c5) dorabiałem sobie sam dźwigienkę z ww pręta i głowiczek, które można kupić w sklepie z art do ciężarówek, art rolniczymi. Zawsze zaoszczędzisz parę zł na soczek. Blaszkę również możesz dorobić.

Pozdrawiam,

Edytowane przez xSenseix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz, że się rozsypała a dwa, że wgl się już nie obraca - zapiekła się na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się wypowiedzieć czy kupisz samo cięgno bez czujnika(zakładając, że Twój jest sprawny). Pamiętaj, źe używane cięgno też może być słabe. Próbuj poszukać samych końcówek przegubowych kulistych i tylko je wymienić.

Jak będę w Bolesławcu na dniach to mogę pomóc w ogarnieciu tematu. 

Edytowane przez xSenseix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu wygląda jak by ktoś obciął tą blaszkę gumówką... tylko dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, maniujr napisał:

na zdjęciu wygląda jak by ktoś obciął tą blaszkę gumówką... tylko dlaczego ?

Obstawiam, że demontowany był wahacz i się "ukręciło".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem. Jeśli się "ukręciło"  to musiało to być dawno bo ten mechanik u którego to robię wychwycił to przez przypadek zajmując się zupełnie czymś innym. Powiedział, że postara się pomóc. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak się dokładnie nazywa ten element albo jaki jest jego numer katalogowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności