Skocz do zawartości
PiotrZ1984

Mirrorlink vs App Connect

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mam następujący problem z App Connect. Wykupiłem aplikację w ASO została zainstalowana. Niestety w menu app connect nie ma opcji Carplay wobec czego nie mogą połączyć swojego Iphona do aplikacji. Zgłosiłem problem do ASO, przeinstalowali aplikację, zrobili wszystkie aktualizacje i nadal nie ma. Czy ktoś miał taki problem ?

Załączam zdjęcia żeby było widoczne gdzie leży problem.

IMG_2891.JPG

IMG_7683.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalas to pokazuje jakimi idiotami są Ci pracujący w ASO (bez uogólniania :) ) Nie uświadczysz w tym menu CarPlay, ponieważ iPhone nie ma innego połączenia niż właśnie to czego szukasz. Wybór ten dotyczy jedynie Androida, ponieważ możesz mu wskazać, jakie połączenie preferujesz. 

Aby CarPlay działał pamiętaj o włączeniu Siri w telefonie. That's all.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Niestety po podłączeniu iPhona nie ma żadnej reakcji ze strony App connect. W menu wybierz urządzenie pojawia się co prawda "Iphone" ale po kliknięciu na niego zaczyna się łączenie poprzez Android Auto i wyświetla komunikat, że nie udało się połączyć, sprawdź czy twoje urządzenie mobilne jest odblokowane. Nie mam pomysłu co jeszcze można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2017 o 13:49, Dean napisał:

Żeby AppConnect działało poprawnie trzeba mieć też odpowiednie wejście USB. U mnie AppConnect aktywowali kluczem, ale system nie wykrywał ajfona. Okazało się, że są 3 rodzaje portów USB. To "najnowsze" obsługuje wszystkie modele Androidów i iPhonów. Być może masz już to co trzeba, albo i nie :)

Może o to chodzi? Z tego wątku cytat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącze USB wymieniono podczas instalacji App Connect bo rzeczywiście te które było w aucie nie obsługiwało apple ( wyskakiwał błąd Urządzenie nie jest obsługiwane ). Niestety pomogło to tylko o tyle, że teraz widzi Iphona ale na tym koniec. Chyba trzeba będzie sobie odpuścić bo jeśli w ASO z komputerem w ręku nic nie mogą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale aktywowałeś Siri?

Edytowane przez flankie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podłączam się pod pytanie czy da się jakoś odblokować app conect czy konieczna jest wizyta w aso? jeżeli tak proszę o podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności