Skocz do zawartości
PiotrZ1984

Mirrorlink vs App Connect

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jestem posiadaczem nowego Passata B8 i mam pytanie związane z funkcją Mirrorlink.

Czy "zrzut" ekranu telefonu jest możliwy tylko po aktywacji pakietu App Connect? Podobno w ASO taka przyjemność kosztuje 1600,00 PLN...

Będę wdzięczny za pomocne informacje

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, musisz mieć aktywne App Connect by móc przenieść ekran telefonu na wyświetlacz radia. Po aktywacji będzie mieć dostępne 3 rodzaje połączenia: MirrorLink, Android Auto i CarPlay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dotyczy to też DP. Jak byłem w salonie to mi mówili że koszt aktywacji to około 1000 zł. Ja miałem jakiś problem z włączeniem a nie sam brak aktywacji. Z tego co mi serwisant powiedział to koszt przy konfiguracji auta był o polowe mniejszy. Aktywacja odbywa się za pomocą "klucza" który ASO dostaje z Niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby AppConnect działało poprawnie trzeba mieć też odpowiednie wejście USB. U mnie AppConnect aktywowali kluczem, ale system nie wykrywał ajfona. Okazało się, że są 3 rodzaje portów USB. To "najnowsze" obsługuje wszystkie modele Androidów i iPhonów. Być może masz już to co trzeba, albo i nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2017 o 23:12, kubek197878 napisał:

czy to dotyczy też DP ???

 

Dnia 12.11.2017 o 01:11, Thomsoon napisał:

Tak, dotyczy to też DP. Jak byłem w salonie to mi mówili że koszt aktywacji to około 1000 zł. Ja miałem jakiś problem z włączeniem a nie sam brak aktywacji. Z tego co mi serwisant powiedział to koszt przy konfiguracji auta był o polowe mniejszy. Aktywacja odbywa się za pomocą "klucza" który ASO dostaje z Niemiec.

Tzn, że jak się nie ma aktywacji to nic nie działa czy działa ale w okrojonej wersji bo nie wiem o co chodzi. U mnie działa automapa, jest mirrorlink, appconnect i carnet ale nie mam całego telefonu przeniesionego na ekran i nie działa janosik czy youtube. Dodatkowo co jakiś czas muszę aktualizować w telefonie androidauto i mam jakąś informacje, że usługa nie aktywna w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kubek197878 napisał:

 

Tzn, że jak się nie ma aktywacji to nic nie działa czy działa ale w okrojonej wersji bo nie wiem o co chodzi. U mnie działa automapa, jest mirrorlink, appconnect i carnet ale nie mam całego telefonu przeniesionego na ekran i nie działa janosik czy youtube. Dodatkowo co jakiś czas muszę aktualizować w telefonie androidauto i mam jakąś informacje, że usługa nie aktywna w Polsce.

YouTube możesz sobie jedynie słuchać. Dźwięku nie zobaczysz. Ja mam iPhona więc w tej sprawie powinni dodzadzic koledzy z Androidem. Z mojej wiedzy najlepszym połączeniem z b8 jest mirrorlink. Za jego pomocą bedziesz mógł zobaczyć najwiecej ze swojego telefonu. Nie jest też tak, że serwis coś Tobie zablokował bo za to nie zapłaciłeś. Niestety bezpieczeństwo wymusza ograniczenia na systemie DP i nie tylko. Tego samego możesz spodziewać się w innych samochodach. To można jednak odblokować, bedziesz do tego potrzebował np OBD11. 

Z tego co kojarzę to powinien u Ciebie działać YT ale tylko kiedy samochód nie jest w ruchu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uruchomię poprzez mirrorlink to mam parę ikonek ale nie ma na pewno wszystkich, a w sumie to prawie żadnych i youtuba. Poprzez appconnect nie mam wyświetlanego ekranu tel. jedynie mam google map i coś tam jeszcze. I jak nie zrobię uaktualnienia do nowej wersji "androidauto" to nie połączy się w ogóle z tel.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Ja jestem właśnie zainteresowany odblokowaniem App Connect. Mam passata z 2017 (RM2018) z DM i jednym gniazdem USB w podłokietniku. Pytałem w serwisie i kod kosztuje 1050zl plus 300zl za uruchomienie. Podałem im VIN aby sprawdzili i wychodzi na to, że nie potrzebuje dodatkowego wejscia USB. 

Ponieważ auto na gwarancji to muszę płacić więcej bo przy konfiguracji nowego passata kosztuje to cos koło 800zl. Rozumiem że po aktywacji mam mirrorlink aktywny i mogę spokojnie zrobić zrzut z androida? Chodzi mi głównie o mapy Google i o yanosika. Czy to działa za każdym razem jak podłącze telefon, czy za kazdym razem coś trzeba w ustawieniach zmieniać?

Wolę zapytać wcześniej aby nie okazalo się że wydam 1300zl niepotrzebnie.

 

BTW korzystał ktoś z Was z tego: https://m.facebook.com/hpfactorypl/ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od telefonu jakim dysponujesz. Przynajmniej jeśli chodzi o ML. W przypadku android auto jest już nieco inaczej. 

Co do samego auta i wyjść USB to owszem wystarczy tylko jedno. Jak masz odpowiedni telefon ktory obsługuje ML to po połączeniu samochodu z telefonem automatycznie konfiguruje się ML. Oczywiście w każdej chwili możesz wyjść do menu samochodu i wrócić do ML. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Thomsoon napisał:

To wszystko zależy od telefonu jakim dysponujesz. Przynajmniej jeśli chodzi o ML. W przypadku android auto jest już nieco inaczej. 

Co do samego auta i wyjść USB to owszem wystarczy tylko jedno. Jak masz odpowiedni telefon ktory obsługuje ML to po połączeniu samochodu z telefonem automatycznie konfiguruje się ML. Oczywiście w każdej chwili możesz wyjść do menu samochodu i wrócić do ML. 

Mam Samsung G7 (Android wersja 7.0) więc powinien być kompatybilny.

A no tak tam są 3 możliwości w App Connect: mirror link, android auto i car play. Czyli rozumiem że przy androidzie mam możliwość wyboru albo ML albo AA? Który jest bardziej funkcjonalny aby mi mapy Google chodziły? 

Edytowane przez biokd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AA nie będzie żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Endrju napisał:

W AA nie będzie żadnego problemu.

Z tym to akurat nie wiem czy bym sie tak zgodził tak łatwo :). Testowalismy to na na dwoch roznych samochodach i 3 roznych telefonach, zazwyczaj proby odpalenia tego trwaly grubo powyzej 30 minut i nie zawsze sie udawalo. Samsung S8 za nic nie chce dzialac w aucie znajomego, a ja u siebie testowalem z telefonami rodzicow (Samsung J5 i A5). Zeby uruchomic Android Auto trzeba bylo znalezc .apk gdzies w internecie (nie jest oficjalnie ostepny w PL), do tego w odpowiedniej wersji (32 lub 64 bit), zainstalowac, poczekac az to zaaktualizuje pierdylion aplikacji i na koniec zrestartowac telefon ze 3 razy. Po tych czynnosiach udalo mi sie podlaczyc Samsunga A5 :). W przypadku J5 poległem gdzies w połowie, juz mi sie nie chciało. MirrorLink tez nie działał "od tak", chciał instalować jakąś appke, ale nie mialem siły już myśleć jak to uruchomić więc olałem. Wiem, że z android auto sa czasem problemy w konkretnych wersjach nakladki UI, jedne wersje dzialaja, inne nie (w xiaomi np. czesciej nie dziala niz dziala). Idealnie miec "czysty" system, bez zadnych nakladek TouchWiz i innych. 

Sam testowałem to wszystko myśląc nad kupnem jakiego taniego telefonu (wlasnie takie A5, albo jakies xiaomi) ktory bym podlaczyl na stale w schowku. Problem jest jednak taki ze jak podlaczy sie taki telefon z uzyciem AA (lub CarPlay) to w aucie wylacza sie bluetooth wiec juz nie ma zestawu glosnomowiacego... i w zwiazku z tym zrezygowalem, nie ma to sensu z dedykowanym telefonem.

Sam na codzien uzywam CarPlay, i dla porownania nie zdazylo sie jeszcze zeby nie zadzialal - choc zdarzylo mu sie kilka razy zawiesic albo uruchomic nagle ponownie bez powodu. No ale niestety w CarPlay sa tylko mapy Apple ktore dzialaja tragicznie w porownaniu do Google (choc i tak znacznie lepiej niz te wbudowane w DP...)

Pisze o tym glownie dlatego, ze moze byc tak iz bedziesz musial zaaktualizowac / zdegradowac wersje systemu / nakladki UI ew bedziesz jednym z tych pechowcow komu po prostu nie dziala. Jesli jestes osoba techniczna to ostatecznie pewnie da sie to uruchomic, chocby instalujac jakis czysty ROM, ale imho to jest bardzo dalekie od "podlacz i zapomnij". 

MirrorLink powiem szczerze ze nie wiem do konca jak dziala. Wiem, ze jest tam jakies ograniczenie zwiazane z jazda - jesli jedziesz to sie wylacza. Nie wiem tylko czy dotyczy to wszystkiego (a wiec map) czy tylko video. Mozna ta blokade zdjac np. ODBEleven. 

Ostatnia kwestia to cena - to jest generalnie płatne bo wymaga zaplecenia odpowiednich licencji firmom Apple i Google i raczej nie da sie tego odpalic "na lewo". Slabo natomiast, ze aftermarketowo chca za to wiecej niz przy konfiguracji - np. w seacie cena jest taka sama. Popytaj moze w roznych salonach?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam s7 Edge zainstalowałem AA z netu i po ok 30 sec miałem AA na wyświetlaczu Navi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny telefon i...też 30 sekund i działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może się jednak zdecyduje wydać te 1300zl na aktywację App connect, jeśli to powinno działać bez problemow. Konfiguracja tego to coś w stylu "easy-peasy", czy trzeba jakieś aplikacje instalować w telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, biokd napisał:

No to może się jednak zdecyduje wydać te 1300zl na aktywację App connect, jeśli to powinno działać bez problemow. Konfiguracja tego to coś w stylu "easy-peasy", czy trzeba jakieś aplikacje instalować w telefonie?

Musisz zainstalowac appke android auto - jest oficjalnie niedostepna w Polsce wiec potrzebujesz sciagnac ja z netu. Ja bralem stad (osobiscie nie daje gwarancji, ze nie jest zawirusowana, strona wyglada legit ale to pierwsza strona jaka znalazlo mi w google). Przy nowszym telefonie pewnie chcesz wersje arm64. 

Potem, przynajmniej u mnie, zaczelo instalowac i aktualizowac jakies appki dodatkowe. Ale telefon mojej mamy byl raczej gołyPo jak juz to masz, to teoretycznie podlaczasz i powinno działać. Trzymam kciuki :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowanie car-net, na telefonie żony auto nie daje dostepu do app-conect ( poprzez kabel )

W apkilkacji car-net ( na jej telefonie - na moim iphonie zaistalowałem car-net wcześnie ) pojawiła się informacja, że jeżeli kupiła to auto to poprzedniemu właścielowi ( czyt. mnie :) ) wyłączą możliwośc korzystania.

Na infolini mówią że nie spotkali się z tym problemem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wojtek123 napisał:

Po zainstalowanie car-net, na telefonie żony auto nie daje dostepu do app-conect ( poprzez kabel )

W apkilkacji car-net ( na jej telefonie - na moim iphonie zaistalowałem car-net wcześnie ) pojawiła się informacja, że jeżeli kupiła to auto to poprzedniemu właścielowi ( czyt. mnie :) ) wyłączą możliwośc korzystania.

Na infolini mówią że nie spotkali się z tym problemem wcześniej.

Żona musi się zalogować na to samo konto (email/hasło) co Ty, wtedy wszystko działa. Jeśli stworzyła nowe konto na swój email i próbuje przypisać ten sam numer VIN auta to serwer chce odpiąć ten numer VIN od Twojego konta (maila). 

Chyba że u Ciebie to inny przypadek i faktycznie jakiś błąd aplikacji ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ktos zainteresowany Youtube na android auto to polecam http://www.thekirankumar.com/blog/2017/12/29/play-youtube-video-android-auto-app/   przed instalacją obejrzyjcie sobie film ktory koles udostępnił.. 

 

ja uzwam od tygodnia dziala bardzo dobrze., kolesie są w stanie zrobić więcej aplikacji maja do tego jakies swoje sdk. 

 

Pozdrawiam 

 

AreK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności