Skocz do zawartości
keneida

Fotel z masażem - stukanie

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

najpierw mechanizm idzie do góry i masuje potem oddala się od pleców i schodzi na dół.

Następnie zaczyna iść znowu do góry i jakoś 1 sek od tego momentu słychać głuche puknięcie. Brzmi jakby plastik albo się przeginał z jednej  pozycji w drugą albo coś wskakiwało na miejsce.

Jak fotel jest nieobciążony to nic się takiego nie dzieje.

Ktoś coś zauważył? przebieg to mam 800 km w 6 tygodni gdzie masaż odpalałem może 10 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mam dokładnie to samo. :) Występuje tylko przy obciążeniu fotela. 

Pojawiło się przy przebiegu 10 000km po 3 miesiącach użytkowania auta. Nie byłem z tym jeszcze w serwisie z braku czasu, jeżdżę z tym od 3 miesięcy używając masażu codziennie i jeszcze działa. 

Dziecko ostatnio zwróciło uwagę, że słyszy stukanie siedząc za mną. 

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez farules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Podklejam się pod temat. W moim aucie również występuje to charakterystyczne puknięcie. Dodam że wystąpiło to pierwszy raz po około 10 tys. Teraz ma przejechane 20 tys i troszke to pukanie zrobiło się głośnijsze i z jedengo puknięcia zrobiły się 2 następujace po sobie. Również fotel nie obciążony nie daje żadnych dźwięków. Na następnym serwisie zgłosze to mechanikowi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też, świszcze i gwiżdże. Lipa straszna ten "masaż". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idę za tydzień do serwisu. Zobaczymy co powiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veni vidi nici :)  pojechałem, zobaczyli. Powiedzieli, ze muszą rozebrać fotel. Więc będe jechał jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak miałem rozebrali fotel cos naprawili nie pamietam co dokladnie ale naprawili i mam cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę sobie po naprawie inic nie ma dźwięków ale czuć, że coś w środku przeskakuje w innej pozycji niż poprzednio. Przeskakuje w sensie fizycznie na plecach czuć inny ruch niż normalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, keneida napisał:

jeżdżę sobie po naprawie inic nie ma dźwięków ale czuć, że coś w środku przeskakuje w innej pozycji niż poprzednio. Przeskakuje w sensie fizycznie na plecach czuć inny ruch niż normalny

U mnie podchodzili do naprawy 2 razy i nic nie zdziałali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w servisie i stwierdzeniu usterki wymieniono mi cały mechanizm masażu. Na części czekałem z 2 tyg. (sprowadzane z Niemiec, bo nie było na stanie w Polsce). Teraz funkcja masażu działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy warto dołożyć funkcję masażu ?

Interesuje mnie czy faktyczne to masuje i jak jest to realizowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto, jeździ po prostu po kręgosłupie od dołu do góry jednostajnym tempem i tyle.

Jeśli nie masz wentylacji to zdecydowanie bardziej warto ją skombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten masaż jest realizowany przez jakąś kulkę czy coś innego ?

Niestety łatwiej  jest kupić fotele wentylowane z masażem niż zwykłe skórzane. 

Osobiście wątpię że mały wentylatorek jak z laptopa jest w stanie  efektywnie dmuchać powietrzem przez gąbkę i tapicerkę fotela i tu pytanie do osób które mają wentylację czy faktycznie czuć że coś tam dmucha ?

I drugie pytanie czy sterownik fotela z pamięciami ma ochronę komponentu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś co ma wentylację w fotelu mógł by się wypowiedzieć , czy czuć że coś tam wieje z tego fotela ?

Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuć, ale przyjemne uczucie to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjemne ,dlaczego za dużo wiatru ? 

Jak jeszcze wygląda sprawa utrzymania w czystości takiej dziurkowanej tapicerki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam masaż + wentylacje. Masaż faktycznie bardzo średni, można odpuścić. Jeździ element od odcinka lędźwiowego (teoretycznie możesz sobie sam robić masaż sterując nim). Czasem z nudów w trasie włącze, ale nie czuję specjalnego "relaksu".

Wentylacja wg mnie super (szczególnie przy takiej pogodzie jak teraz), nie wyobrażam sobie skórzanej tapicerki bez tego. Dmuchanie jak najbardziej czuć, są 3 poziomy regulacji. Jeśli chodzi o utrzymanie - jeśli nie robisz stołówki w samochodzie to raczej problemu nie będzie, u mnie od czasu do czasu jakiś paproch wpadnie - ale jest to bardzo sporadyczne i można łatwo wyjąć jakąś wykałaczką. Mam auto z 2015r. i tapicerka wygląda bardzo dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może doposażał swojego Paska w fotele z wentylacją   ? 

czy w pełni to się udało  pytam ponieważ regulacja wentylacji jest w infotatment  ,więc mogą być problemy z zakodowaniem/uruchomieniem tej opcji ustawień wentylacji w menu infotatment?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wentylacja jest tylko dla siedziska czy siedzisko +oparcie ?

Pytam bo studiuję schematy elektryczne ,Elze pro i Etka  i wg Etka  to wentylator jest umieszczony tylko pod siedziskiem ,

a wg Elza to wentylator występuje w siedzisku i oparciu fotela (przynajmniej jest to opcja) 

 

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podwiewa i w plecy i w tyłek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności