Skocz do zawartości
arth

Sprężyny sportowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać o sprężyny do 35i kombi. Amorki krótsze sportowe mam, ale niestety sprężyny, które mi do nich dołączyli są zbyt miękkie. Przód poszedł o wiele niżej, tak że ze wzg na te miękkie sprężyny zrywam asfalt przy byle nierównosci.

 

Z tyłu zas nadkola dają o opony na nierównościach. Wszystko przez to, że spręzyny za bardzo się uginają.

 

Chciałbym wymienic sobie te sprężynki na jakies oczywiscie także obniżajace o te np 50 mm, ale najważniejsze to, żeby byly super twarde.

 

Znacie jakies? Koni? Jamex? HR?

 

Dziękuję z góry, pozdro[/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

A jaki KIT kupileś.

Jak masz krótsze amory to najlepiej -60mm jakieś firmowe springi H&R są twarde.

 

Tył niestety zawsze trochę wyżej stoi jak jest pusty.

No i na gazowych amorach bez obciążenia kiepsko się jeździ.

Ja mam -40mm na twardych Springach + gazowe Kyaby.

 

Jest Ok nie jest to typowy Pinpong.

 

Ale i tak na naszych dziurach to tragedia :(

jak kupie gwinta to może pójdzie na -70mm.

 

Na razie styknie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem zestaw obnizajacy 60mm na 40mm z tylu, z tym ze tyl regulowany- 5 stopni. mam na najwyzszym i i tak g....o! przod poszedl 60mm, ale to troche za duzo. Nie wiem kurde czy to wyrzucic, czy co teraz robic. Narazie znowu wrzuce oryginalne, bo na tym nikt z tylu usiasc nie moze, nie mowiac juz o srodkowym tlumiku- od ziemi 8 cm!

 

Jak mowilem- amorki sa ok, ale sprezyny za miekkie. Potrzebuje twarde, ale nie wiem jakie tak naprawde twarde sa.

 

Daloby sie zyc z takim obnizeniem, gdyby nie mialo takiego skoku ze wzg na miekkie sprezyny.

 

 

Czyli HR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za skok nie tylko jest odpowiedzialna sprężyna !!!

Duzą robotę odwala amortyzator.

 

Sprężyna mu pomaga i od niej zależy posadzenie auta jak też "końcowy" skok.

 

Za najtwardsze Amory uważane są Bilsteiny to prawdziwe betony.

Do tego springi Koni lub H&R i wypadają Plomby :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiego producenta masz amory?

 

z tego co wiem idealne beda EIBACHY. z tanszych to Weitec lub Apex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gt cupline- cos takiego taniego za 1000 komplet :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze sprężyny pożesz zespawać na stałe :D bedzie beton jak się patrzy, a tak na serio orginalne wawieszenie wydaje mi się i tak już wystarczająco twarde choć trochę za wysokie jakie -40 na obu osiach i było by git :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja :cwaniak:

 

U mnie kurde olbrzymia szpara z przodu- moze ktos wlozyl wczesniej cus od b4 bo one sa zazwyczaj wyzsze od 35i :mur:

 

Ale problem juz rozwiazany-pojezdze jak jest a za kilka miesiecy sprawie KW Variante II- co bede kombinowal i modlil sie czy bedzie pasowac czy nie hehe :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

U mnie przy obniżeniu -40mm tez jest szpara ale juz niewielka :)

 

Niestety do zrównania opony z nadwoziem albo Gwinta albo duża Fela.

Ja na razie będę walczył z 17" przy takim obniżeniu już jest ciężko wszystko zgrać przy niskim ET Feli.

 

Widze ze wysoko mierzysz KW :)

Jest Extra, ma tylko jedną wadę CENA, no i tak trzeba mieć KIT co by w zimie śmigać.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T y masz ´17 ? Niezle- tez tak mysle, bo wtedy ladnie sie to zgrywa z nadkolami a nie ma takiej duzej gleby ze wzg na duze kola :ok:

 

Sam zobacz jak to u mnie wygladalo- zdjecia jakies kiepskie, no ale ladne to to bylo- zero szpar, a grubas sie z niego zrobil nieziemski, no ale ta gleby za duza byla no i za miekka :mur: Szkoda.

 

Wiesz, jak bedzie taki kw- wiem ze to drogie dziadostwo, no ale wtedy to sobie wepchne co bede chcial no i dostosuje caly zawias do mych potrzeb :cwaniak:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh,

 

Spox, właśnie robie Swoje Borbety A 17".

Te twoje to 16"? Jakie gumy założyłeś?

 

No i najważniejsze, zbankrutowałem na 2 komplety dekli, mam teraz zwykłe i płaskie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te moje to na razie 15tki a oponki za szerokie troche (byly do tego zawiasu :kwasny: ), bo 205x50x15. no i fela ´7ka

 

Ta polityka tez jest posrana z tymi deklami- cenia sobie je ze hej :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 15 to nieźle zglebiony i wygląda tak jak powinien, Zero dziurska :)

Posadzony -60 z przodu i z tyłu? Co do opon to 205/50/15 to standard wiec nie ma tragedii, no chyba ET felg masz mniejsze podejrzewam 25 lub 20

 

No niestety kurka dekle kosztowały mnie połowę wartości felg :)

 

Ale za to mam na zbyciu jeden płaski oczywiście oryginalny.

Jak byś chciał to mogę sprzedać.

 

Teraz tylko muszę dokupić jasne alu znaczki do zwykłych dekli i będzie git.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu i z tylu po 60 bylo ;) ET nie sprawdzalem. Ja te borbety z czasem to cha na zimowe wezme, bo sprzedac sie nie oplaci a i tak jakis wiekszy rant bede chcial.

 

Faktem jest, ze bardzo fajnie pasuja do passata :ok: - brat mial je wczesniej na golfie II- tez gruba swinka z niego byla, no ale do paska one lepiej pasuja.

 

Tez pozdrawiam

 

Ps pisalez, ze masz 17tki- jak to jezdzi na takich duzych felach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

 

To się w lato okaże jak jeździ na 17" i czy będę załamany....

Ale już zapadła klamka gumy 215/40/17

 

ET 60 to raczej nie wejdzie do Passata B3.

 

Jasne ja mam teraz Alu na zimę 15" 195/55/15

Tak ze tych Borbetow się nie opłaca golić

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że panowie w temacie. Powiedzcie mi bo chciałbym też passka obniżyc o 40mm. Co dokładnie mam kupić? Czy wystarczą sprężyny dedykowane do passka -40mm czy też muszę od razu wymienić amortyzatory? Jeśli tak to na jakie. Najlepiej jakbyście mi dali linka do jakiegoś sklepu/allegro gdzie mógłbym to wszystko kupić. Zestaw ma być raczej budżetowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Do -40mm wystarczą gazowe standardowe Amory, polecam Kyaba !!!

 

Musisz kupić jakieś dedykowane sprężyny -40mm do Passata B3.

Wszytko zależy jakim budżetem dysponujesz? Bo są różne firmy robiące sprężyny i różne CENY :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakiś sklep lub allegro? gdzie można kupić taki zestaw w prawdzie dopiero co miałem remont zawiechy ale wydaje mi się, że przy większych prędkościach w zakręcie tył się nie układa jak powinien może zamontowali mi spręzyny sedana) naszczęście przy obciążeniu klei się jak powninien :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kurde mialo byc tak pieknie, mysle sobie zawias glebiasty trochu jest (wystarsczy na razie), wiec jakies keskiny chcialem kupic, by wyjechac w kwietniu na przejazdzki a tu d...a z tego :wstyd:

 

Szkoda, szkoda, trza jezdzic tak jak jest i oszczedzac :kwasny:

 

No zobaczymy- na takich laczach :cwaniak: oby, oby hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możecie mi powiedzieć jak się mają w zakupie osobno springi i osobno amorki w zawieszeniu gwintowanym ? orientuje się ktoś czy to w ogóle warto szukać osobno? chodzi mi dokładnie o golfiarza mk1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności