Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Też rozkminiałem za michelinami hehe i kupiłem identyczne tylko z innej aukcji z tego rocznika. Ponoć te primacy 3 są bardzo dobre. Jednak wybrałem 235/45/17 jak z fabryki. Jak chcesz kolego to dam Ci namiar do tej hurtowni bo został jeszcze jeden komplet 2017 za 1599zł. Indeks opon to 94 w. Na takich mój pasek opuścił salon. Dziwi mnie trochę jak ktoś kupuje opony wzmacniane do auta 1,5 tony. Taka guma jest duuużo twardsza i zawiecha dostaje niepotrzebnie. Zresztą widzę, że co diler vw to inne dane.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję 97W XL, bo takie zaleca producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kingpin napisał:

Ponoć te primacy 3 są bardzo dobre

Są dobre, ale nie do takiej ciężkiej krowy jak passat. Nie będziesz zadowolony ze stabilności auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś się kolego mkpol mylił :). Te oponki co zasugerowałeś to cieżkie do dostania. Owszem są, ale o wyższych ineksach nośności (albo stare roczniki) , a bez sensu zawyżać kosztem komfortu. Jak tylko przyjdą to założę, potestuję i podzielę się wrażeniami. Sam przyznasz, że cena zacna jak za micheliny. Swoją drogą zauważyłem, że oponeo zaczyna fisiować z cenami opon. Jedyny plus, że duży wybór. Poza tym pasek wcale nie taki ciężki. Ja mam w dowodzie równo 1500kg.  Wcześniej jeździłem e46 320d w touringu i tam masa auta to ponad 1600kg. Kolega ma audi a6 c6 3.0 tdi awanta i auto waży ponad 1900kg. To dopiero kloc. A przy okazji indeksy opon do jego auta przy tej wadze to 97y 98y zależnie od koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kingpin napisał:

Jednak wybrałem 235/45/17

 

12 godzin temu, Kingpin napisał:

Indeks opon to 94 w

Ja wiem że komfort jest ważny, ale opony bez wzmocnienia to nie jest za dobry pomysł.

33 minuty temu, Kingpin napisał:

Obyś się kolego mkpol mylił

Było wziąć piloty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol skąd masz info o wymaganiu opon XL w Pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja to napisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michelinki założone :). Wrażenia z jazdy to niebo , a ziemia w porównaniu do dębic. Zwłaszcza jeśli chodzi o komfort jazdy. Guma jest bardzo miękka. Auto prowadzi się znakomicie, jak przyklejone do drogi. Z małych minusów jakie zauważyłem do tej pory to czuć każdą zmianę asfaltu i są troszkę głośne (huczą). Na samym początku było czuć jakby mrowienie pod tyłkiem. Im więcej przejechanych km tym mniej wyczuwalne i huczenie mniejsze. Zapewne się układają na felgach i docierają. Może ktoś zweryfikować moje odczucia :)? Do tej pory jeździłem na twardej gumie. Ogólnie wrażenia na 5+

Edytowane przez Kingpin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oponach przejechałem kilkaset km i stwierdzam, że są super. Żadnych dźwięków już z siebie nie wydają. Jest cichutko i mięciutko tak jak chciałem. Na mokrym super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jeżdżę na tych oponkach i są świetne- przyczepne, ciche i komfortowe. Na mokrym czasami nie wytrzymuja tempa rozpedzania po kickdownie, ale inne pewnie jeszcze bardziej by się ślizgały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktoś do B6 lub B7 caloroczne michelin crossclimate+ ? Zastanawiam sie nad zalozeniem do B6 w rozmiarze 215/55/16 a do B7 w 235/45/17 czyli w fabrycznych. W sumie zimy w ostatnich latach slabe a ja głownie po miescie jeżdżę. Czy moze sie ktos wypowiedzieć o tych oppnach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto - Passat B7, sedan, standardowe zawieszenie.

Opony lato:

1. Dunlop SP SPORT MAXX RT 2 94 Y - 235/45/17 ciśnienia 2,4 przód i 2,4 tył

2. Continental CONTISPORTCONTACT 5 ContiSeal 94 W - 235/45/17 ciśnienia 2,4 przód i 2,4 tył

Opony zima:

1. Dunlop SP Winter Sport 4D 97V Extra Load - 235/45/17 ciśnienia 2,4 przód i 2,4 tył

2. Continental WinterContact TS 850 P ContiSeal 94W - 235/45/17 ciśnienia 2,4 przód i 2,4 tył

Felgi zarówno lato (Mineapolis 3AA601025G 7,5JX17 ET 47)  jak i zima (Michigan 3AA601025C 7,5JX17 ET 47 ) oryginalne aluminiowe od VW.

Na oponach letnich auto jest bardzo sztywne i zawieszenie bardzo twarde. Słychać niemal każdą dziurę. Próbowałem zmniejszać ciśnienia na 2,2 było trochę lepiej ale w każdym przypadku jednak zawieszenie było twarde i wszystkie dziury i nierówności wyraźnie było czuć w środku auta. Stwierdziłem, że ten typ tak ma i jak zawsze zawieszenia w passatach są twarde tak i te w B7 również i odpuściłem temat.

Na oponach zimowych (nr 1 Dunlop) jest trochę lepiej, ciszej ale nadal zawieszenie jest twarde choć już zauważalnie lepiej niż na oponach letnich.

Taka sytuacja trwała aż do tej zimy kiedy to musiałem już zmienić moje zimówki Dunlopa i zakupiłem Continetale z pozycji nr 2.

Po zmianie opon dosłownie jakbym jeździł innym samochodem! Zawieszenie nie stuka, jest mięciutkie a różnica jest kolosalna. Zmiana jest tak odczuwalna, że nawet osoba, która na codzień nie jeździ passatami odczuje mega różnicę. Autko teraz prowadzi się przyjemnie, dosłownie jakbym użył adaptacyjnego zawieszenia i zmienił z trybu sport na comfort ;)

Najpierw myślałem, że może system ContiSeal za to odpowiada ale mam go zarówno w letnich jak i w zimowych. Firma również taka sama.

Czy ktoś z Was zauważył podobną sytuację u siebie?

Teraz jak już usłyszałem jak działa zawieszenie na zimowych continentalach to już będzie mnie to męczyło i na bank muszę zmienić opony na lato! Tylko jakie teraz wybrać skoro zarówno na Dunlopach jak i Continentalach letnich jest tak samo twardo?

Może Micheliny letnie?

Jak też denerwuje was twarde zawieszenie w B7 to polecam sprawdzić taką kombinację u siebie - różnica jest niesamowita!

Edytowane przez user78
By rainman777,

Kolego na przyszłość, użyj wyszukiwarki (okno u góry po lewej) zerknij czy ktoś już nie przerabiał podobnego problemu ;). Jeśli, nie znajdziesz wyczerpującej odpowiedzi, staraj się podpiąć pod topik w podobnym charakterze. Forum wtedy, będzie bardziej czytelne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Czy ktos testował zakładanie kół od B8 do B7. Mam na oku 8JX18H2 ET44 i opony 235/45R18 

Wejdą bez obcierania do B7 2,0 170km sedan? Bo standardowo powinny być 235/40R18

 

Dzieki,

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem opony 205 55 16, a chciałbym założyć 205 60 16. Czy nie wystąpią jakieś problemy? Z góry dziękuje za odpowiedź :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przekłamanie prędkości o 3%

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.10.2017 o 12:12, Kingpin napisał:

Jeździł ktoś może na oponach 225/50/17 ? Troszkę węższa opona za to więcej gumy na profilu. Powinno być więcej komfortu. Szkoda tylko, że cena większa za komplet

Dziś zamontowane. Wygląda, że będzie oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce zakupić opony na lato 235/45/17.

Brać XL czy zwykle?

Ktoś tu pisał że VW zaleca XL.

Nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji ani w książkach ani w aucie.

Jak to jest naprawdę?

Passat B6 Variant

Silnik 2.0 TDI 170 KM DSG 2010 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o pomoc w doborze opon do felg 7,0Jx17H2  ET43 do passata b7 1,6tdi. Wiem że normalnie do passat są dedykowane 235/45 ale zależy mi bardziej na innym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lechinho88 zacznij od przeglądnięcia istniejącego tematu zamiast zakładać nowy, a potem sprecyzuj swoje pytanie jeśli nadal będziesz miał wątpliwości. Możesz też zaglądnąć pod klapkę wlewu paliwa - tam masz kilka "dedykowanych" rozmiarów do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności