Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałeś na krowę to musisz mieć i na łańcuch....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie oryginalnie mój passat z fabryki wyjechał na oponach 215/55 r16 97W XL. Na ten sezon musi jeszcze zostać na fabrycznych 16", ale jako jako że opony są już do wymiany zastanawiam się co zakupić. Albo rozmiar taki jak był oryginalnie, czyli 215/55 r16 97w xl które są drogie jak na 16", czy może zmienić na 205/55 r16 94v xl? Jak to się ma do homologacji samochodu? Aha felgi to oryginalne 7.0x16 milwaukee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz se zmienić na 205. Ja akurat mam te droższe co podałeś na zimach ,a lato mam zawsze 205. Kupiłem na nowych Miszelinach zimowych,więc tak zostało. Aczkolwiek to już trzecia zima kiedy opony zimowe nie były potrzebne na moim terenie. Jak bym na ferie nie odwiedził zakopanego to bym nawet nie widział bym śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem ostatnio felgi ASA 18" i szukam opon. Felgi na przód są szerokości 8 czyli wiadomo że opona najlepiej 235/40/18 ale tylnie felgi mają szerokość 9" i nie wiem jakie opony kupić. Czy np. 245/40/18 będą pasowały do opon na przodzie tzn czy nie będzie dużego naciągu i czy wysokość opony będzie zbliżona jak na przodzie na feldze 9"??? Jakie wg Was najlepsze byłyby opony do tylniej felgi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W VW CC mam standardowe 235/45 17. Jakie najszersze oponybtam wejda? Nie bedzie problemu z 295-305/35 r17? Jesli nie wejda 295 to czy warto zmieniac na 265/40 r17? Chodzi glownie o poprawe wlasciwosci jezdnych i trakcji przybwyjsciu z zakretu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie mam felge 18 i zastanawiam sie czy zakłada opony wzmocnione silnik 2,0 tdi 103 kw różnica cenowa średnio 40 złoty na 1 oponie jakies sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie praktycznie żadna, więc nie ma się co zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam felgi 7,5 cala i opony 225/45 R17...

Czy na ta felge wejda mi opony i nigdzie nie beda przycierac 215/50 R17? Prosze o konkretna odp.

Orginalna felga byla 16 calowa aluminiowa i oponki byly 215/55 R16 zalozylem 17 calowe felgi ale przy tym rozmiarze od oryginalnych jest mniejsza na sr o 8,6 mm wg kalkulatora a te 17 calowe 215/50 bylyby wieksze od oryginalnych wg kalkulatora o niecale 4mm,podejda? prosze o konkretna odpowiedz..

Edytowane przez arek810316

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż 235/40 ten rozmiar o którym piszesz też jest ok ale 215 są dużo droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załóż 235/40 ten rozmiar o którym piszesz też jest ok ale 215 są dużo droższe

 

Pytam czy 215/50 R17 wejda i bedzie jak najbardziej ok bo mam po fajnej cenie,kuzyn przywozi roczne za pol darmo z Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam czy 215/50 R17 wejda i bedzie jak najbardziej ok bo mam po fajnej cenie,kuzyn przywozi roczne za pol darmo z Niemiec

 

Fabryczne zimówki są 205/50 R17, myślę, że 215 powinny wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem dzis to mam felge 7,5 cala na 17 ET w nich to 45..na tej feldze mam 225/45 17 i troche zle mi sie jezdzi twardo...dlatego tez mam okazje taniej dostac oponki w rozmiarze 215/50 17..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo powinno być 235/45/17 i na pewno lepiej się jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce takich szerokich na boczne polskie drogi..dlatego pytam o 215/50 17 są one większe na średnich od tych szerokich o niecałe 4mm i co najważniejsze węższe o 20mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce takich szerokich na boczne polskie drogi..dlatego pytam o 215/50 17 są one większe na średnich od tych szerokich o niecałe 4mm i co najważniejsze węższe o 20mm

To ty chyba nie widziałeś szerokiej opony

 

235 to bardzo dobry rozmiar jeszcze jak masz felge 7.5 cala. Sam osobiście jeżdżę na 235/45/17 lato jak i również zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zimówki 215/55/r16 xl i mogę powiedzieć że prawie tak samo mam twardo jak na 235/40/r18 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zimówki 215/55/r16 xl i mogę powiedzieć że prawie tak samo mam twardo jak na 235/40/r18 ;)

 

Potwierdzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nabyłem felgi 7,5Jx17cali ET35. Teraz szukam jako tako odpowiednich opon i boję się,że mogą opierać o nadkole zwłaszcza z tyłu :| miał ktoś taką konfigurację i czy 225/45 przód tył,będzie współgrać z tymi felgami,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, niech ktos podpowie.... jakie cisnienie w oponach 235/45R17 w passacie variant? Na 1 stronie akurat do tego rozmiaru nie ma info. Na klapce mam 2,4 ale jakos opona wyglada ze malo jest powietrza przy tym ciśnieniu.

Czy ma znaczenie czy to opona xl czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności