Skocz do zawartości
michuss

Padnięty aku, jak otworzyć drzwi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, 

Mam mały problem z moim Passatem. (B5, kombi) 

Niestety, po dłuższej nieobecności powitał mnie padniętym akumulatorem. Podejrzewam, że radio jest źle podłączone, ale tym zajmę się, jak już dostanę się do środka... 

Problem na dziś - aku padnięty zupełnie, a żaden z 3 zamków pewnie nie był od nowości używany, stąd nawet nie jestem w stanie wsadzić kluczyka do końca. Jutro będzie akcja z WD40 i kolejnymi próbami, ale nie wygląda to najlepiej... 

Widziałem, że są pewne sposoby, żeby otworzyć nasze Paski - czy ktoś byłby w stanie się podzielić? Używam opcji szukaj, ale nigdzie nie znajduję konkretnego poradnika. W razie czego mój mail to [email protected] . 

Pomocy? :-( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaryjne otwieranie szukaj w googlach takiej usługi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale akurat tego staram się uniknąć ;)

A do tego samochód stoi w takim miejscu, że musiałbym go prawie kilometr pchać... /dłuższa historia/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między szybą a maską jest wolna przestrzeń. Jak masz drobną rękę powinieneś dosięgnąć akumulator. Bierzesz sztywny kabel, zahaczasz o klemy i podłączasz drugi aku. Ja tak otworzyłem auto. Chyba ze masz gdzie indziej aku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy opowiadał kiedyś, że będąc na rybach zatrzasnął kluczyki w B5 FL Kombi. Myk na otwarcie miał taki, że wystarczyło odkręcić lampkę oświetlenia rejestracji i paluchem chwycić za cięgno z siłownika do zamka pokrywy bagażnika.
Nie wiem czy tak jest w rzeczywistości, bo jeszcze nie miałem sytuacji z brakiem możliwości otwarcia, ale warto spróbować:)
Mam nadzieję, że po tym wpisie nie wzrośnie ilość skradzionych B5:D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze od dołu... Podpiąć się pod alternator lub  ( awaryjnie otworzyć maskę).

długi , płaski wkrętak wkładasz w atrapę przy logo i  da radę.  Mi się udało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności