Skocz do zawartości
Gość kicu1986

Awaria hamulców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kicu1986

Witam

 

Dzisiaj kiedy chciałem zachamować na krzyzówce w swojej miesjcowosci i zakrecic w prawo nacisnalem hamulec, auto troche zwolnilo a poznije hamulce zaczely lekko puszczac zaciski az w koncu prawie wogole nie hamowaly?

Po kilku probach sytuacja powtorzyla sie.... naciskam hamulec a on po chwili zaczyna puszczac stopniowo az w koncu praktycznie nie dziala.

Przed tym wydarzeniem, kiedy bylem u mechanika powiedzial, ze nie ma odpowietrznikow (zostaly zaspawane czy zaklejone?). Czy ktos moze wie jaki jest koszt wymiany tych odpowietrznikow? I czy mozna teraz to jakos tak zrobic aby jeszcze mi hamulce podzialay przez max miesiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ktoś popie.....lił :kwasny: odpowietrzniki to pewno groszowa sprawa problem to może mieć mechanik z ich odkręceniem , jeśli się mylę to mnie popraw czyli zgubiłeś płyn hamulcowy przez te odpowietrzniki ( czyli ciekły odpowietrzniki i poprzedni właściciel je zaklepał )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś je zaspawał to masz duuzy problem - jeśli nieuda się tego odratować to spore koszta....

 

raczej nieda się tego zrobić prowizorycznie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy bylem u mechanika powiedzial, ze nie ma odpowietrznikow (zostaly zaspawane czy zaklejone?)

Wiercenie > gwintowanie> wkręcenie nowych, większych

 

I czy mozna teraz to jakos tak zrobic aby jeszcze mi hamulce podzialay przez max miesiac?

A później co? Niech inny się martwi lub zabije?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kicu1986

auto kupilem 2 tygodnie temu i nie wiem jeszcze za bardzo co jeszcze w nim siedzi do wymiany, poza tym nie bylo jeszcze dobrej pogody do zagladniecia w auto. plynu raczej nie trace, bo w zbiorniczku jest ciagle tyle samo.

chodzi mi glownie o to czy mozna to jakos teraz zrobic aby dzialaly hamulce w malch kosztach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaspawał ( a są odpowietrzniki ) to wyjąć zacisk zeszlifować do równego spawy i próbować wykrętakiem wykręcić pozostałość odpowietrznika, ale może kolega kicu 1986 coś bardziej wyjaśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pewnie masz zapowietrzone hamulce i nie można ich odpowietrzyć bo zaklepane są odpowietrzniki , czy o to tobie chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie tracisz płynu to pewnie gumki w pompie hamulcowej ci puszczają i tyle, po kilku próbach takiego hamowania gdyby puszczały odpowietrzniki napewno zauważyłbys zmniejszający się poziom płynu ham. w zbiorniczku

 

jesli chodzi o odpowietrzniki to tak czy siak każda operacja na układzie kończy się odpowietrzaniem więc i tak musisz je zrobić, najczęściej są one urwane (stare, długo nie odkecane ktoś próbuje odkręcić i zonk, mam tak w jednym zacisku), wtedy wykrętakiem usuwamy stary, wkręcamy nowy, dobry mechanik powinien to zrobić bez problemu sobie znanymi sposobami (porządne wykrętaki, może trochę chemii, może temperatury)

 

prowizorycznie możesz odpowietrzyć hamulce przewodami ale to duuuuża prowizorka i ja takim autem bym nie jeździł, no i jeśli musisz robić pompe to warto zrobić porządnie całe hamy łacznie z zaciskami i ich odpowietrznikami oraz oczywiście wymianą płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kicu1986

no chyba oto chodzi, bo nie wiem czy to przez to hamulce slabna kiedy hamuje.

Jak mozna odpowietrzyc hamulce kiedy jest problem z odpowietrznikami, tzn z czyms podobnym jeszcze do odpowietrznikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia
A później co? Niech inny się martwi lub zabije?

 

to fakt - są tacy kre*yni a w szczególności ci pier***ni handlarze. Jak kupiłem od takiego auto "tu nic nie trzeba robić - tylko paliwo lać i jeździć"

 

a ten cy*bał wiecie co zrobił - ułamany zaworek od podciśnienia serwa przykleił na jakiejś marnej jakości żywicy która się rozkleiła i straciłem całkowicie hamulce (wczoraj wieczorem) - na szczęście przy wyjeździe z garażu. Jak bym go dorwał to krew by się polała, bo przecież mogłem zabić siebie, rodzinę i jeszcze niczemu nie winnych innych uczestników ruchu.

 

I czy mozna teraz to jakos tak zrobic aby jeszcze mi hamulce podzialay przez max miesiac?

 

Jak chcesz za miesiąc auto sprzedać a nie złomować to do JASNEJ CHO**RY TO JEST FORUM MIłOśNIKóW PASSATA A NIE ZABIJANIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :krzeslem::krzeslem::krzeslem:

 

wtedy wykrętakiem usuwamy stary, wkręcamy nowy, dobry mechanik powinien to zrobić bez problemu sobie znanymi sposobami (porządne wykrętaki, może trochę chemii, może temperatury)

 

To jest najlepszy sposób - jak jest za co złapać to tenperatura trochę oleju lub odrdzewiacza, a jak nie to zostają wykrętaki. Ostateczność to rozwiercanie i przegwintowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chyba oto chodzi, bo nie wiem czy to przez to hamulce slabna kiedy hamuje.

Jak mozna odpowietrzyc hamulce kiedy jest problem z odpowietrznikami, tzn z czyms podobnym jeszcze do odpowietrznikow?

 

nie kombinuj tylko zrób to raz a porządnie :[ bo może być nieszczęście ( czego tobie nie życzę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prowizorke to sobie mozesz zrobić w silniku - najwyzej zgaśnie... jednak coś czego się uzywa do zatrzymywania trzeba być pewnym - wyobraź sobie sytuacje ze przy 100-140km/h tracisz hamulce - chyba niemila perspektywa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kicu1986

OK, macie racje ze zrobieniem raz a pozadnie oraz z tym ze trzeba wykrecic stare odpowietrzniki i zalozyc stare.

Po pierwsze to trzeba miec kase zeby to zrobic, mechanik u ktorego wczensiej bylem powiedzial ze 300 zl trzeba wydac, bo trzeba cala ta czesc od szczek hamulcowych wymienic, bo inaczej nie da rady. Jak narazie sie ucze i z trudem kupilem to autko a jak pomysle, ze musze jeszcze pieniazki dawac od razu na samym pocztaku na naprawe to szlak mnie trafia juz....

 

dziekuje za dobre rady, po dluzszym przemsyleniu doszedlem do wniosku ze trzeba sie jutro do mechanika przejechac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez urazy, ale za bardzo nie znasz się chyba na mechanice (wnioskuje po np.

cala ta czesc od szczek hamulcowych
), i mechanik może cię robić w bambuko, dobrze by było gdybyś sam lub jakiś twój kumpel co się trochę zna zobaczył przynajmniej gdzie brak odpowietrzników i ilu, bo może brakuje ci jednego w tylnym kole a może czterech, 300 zl to może być ok a może być zdzierstwo ale ty może sz o tym nie wiedzieć, jeśli to odpowietrznik w tylnym kole to chyba warto wymienić cylinderek bo niedużo kosztuje, z przodu opłaca się go naprawić, no ale jeszcze wciąż pozostaje prawdopodobnie do remontu pompa,sam pewnie tego nie zrobisz ale radziłbym najpierw zajrzeć w odpowietrzniki ilu ich brakuje i znając skalę problemu zorientować się u kilku mechaniorów, moze znajomuch masz a może znajomi moga ci kogoś polecić, bo w tej branży niestety tak jest ze za niewiedze czesto trzeba płacić a nawet przepłacić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kicu1986

masz racje eddie nie znam sie za bardzo na autach i dlatego taki temat na forum, juz znalazlem znajomego, ktory sie tym zajmie bo sam mial takiego passata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lux :ok: , daj znać na forum jak znajdziesz usterkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kicu1986

juz mniej wiecej wiem jak ta usterka wyglada. Wykrecilem wszystkie kola pokolei, po prawej stronie z przodu nie ma odpowietrznika, wyglada jakby zostal odciety i zaklejony czyms twardym. 3 inne odpowietrzniki sa zardzewiale i zapchane jakims syfem. W zbiorniczku od plynu hamulcowego jest mniej niz polowa tego wlasnie plynu. Taka rurka podlaczona z boku tego zbiornicza nie ma jak zaciagac plynu, jezeli ona do tego sluzy oczywiscie:)

Kiedy wytlumaczylem innym mechanikom z innego zakladu ta usterke i to co zauwazylem przypuszczaja, ze pompa hamulcowa jest raczej dobra, trzeba najpierw nalac plynu hamulcowego i sprawdzic tylnie tarcze od auta i je ustawic. Tylko dlaczego akurat tylnie jezeli przod mi tez nie lapie?

 

Oczywiscie swoje autko oddam mojemu znajomemu, czyli w dobre rece:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Pierwszą konieczną rzeczą jest uruchomienie odpowietrzników.Nie słuchaj żadnych pierdół o tarczach.Uruchomić odpowietrzniki,odpowietrzyć koła i dopiero wtedy myśleć co dalej.

 

Ta rurka z boku zbiorniczka zasila w płyn układ hydrauliki sprzęgła.Dolej koniecznie płynu bo za jakiś czas może nie być sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i skoro jednak ci ubyło płynu to znajdź poprostu wyciek, mokre powinno byc widać po osuszeniu auta z wody ulicznej, płyn hamulcowy tak łatwo nie odparuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia
a jak pomysle, ze musze jeszcze pieniazki dawac od razu na samym pocztaku na naprawe to szlak mnie trafia juz....

 

300 to jeszce nie tragedia - na pocieszenie: ja dołożyłem jakieś 4500 i to jeszcze nie koniec, ale wiem jak to jest, jak chcesz coś zrobić a niema za co :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności