Skocz do zawartości
kam91

diesel Dwumasa/Olej Skrzynia DSG/Wspomaganie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. 

Pacjent Passat cc 2.0 DSG 170km 2011r.

1 Słychać czasami trochę stukanie dwumasy, jaki jest koszt wymiany co trzeba kupić do tego jaki zestaw? Przebieg 140tyś 

2 Wymiana oleju w skrzyni DSG co ile trzeba ją robić ? jaki jest kosz olejów i czy nie bedzie żadnych problemów? (trochę czytałem i mam stracha czy wymieniać) Skrzynia narazie wszystko ok, na zimnym czasami przeciąga pierwsze dwa biegi.

3. Słyszę tarcie we wspomaganiu gdy zawracam lub kręcę kierownicą w miejscu np. parking, przeszkadza mi to i nie wiem jak się za to zabrać, wspomaganie elektryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kam91 napisał:

1 Słychać czasami trochę stukanie dwumasy, jaki jest koszt wymiany co trzeba kupić do tego jaki zestaw? Przebieg 140tyś 

 

Ja płaciłem 400 albo 500 zł. Dwumasa do mojego 1,9 1500 zł + kilkadziesiąt zł śruby.

 

Godzinę temu, kam91 napisał:

2 Wymiana oleju w skrzyni DSG co ile trzeba ją robić ? jaki jest kosz olejów i czy nie bedzie żadnych problemów? (trochę czytałem i mam stracha czy wymieniać) Skrzynia narazie wszystko ok, na zimnym czasami przeciąga pierwsze dwa biegi.

Jaki typ skrzyni? W DQ250 (mokre sprzęgło) wymiana co 60 tys., nawet w ASO nie przekracza 1000 zł za kompletną usługę.

No ale jak przeciąga biegi, to nie jest raczej wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, jihad napisał:

 

No ale jak przeciąga biegi, to nie jest raczej wszystko OK.

to nie jest takie mocne przeciąganie, dosłownie pierwsze pare minut na zimnym jedynke i dwójkę lekko przeciągnie a pozniej jest OK nie jest to przeciągniecie do 3tyś, to samo jest u mojego taty w Touaregu w automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kam91 napisał:

to nie jest takie mocne przeciąganie, dosłownie pierwsze pare minut na zimnym jedynke i dwójkę lekko przeciągnie a pozniej jest OK

U mnie przy spokojnym ruszaniu nie wychodzi ponad 2 tysiące obrotów, bez względu na temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jihad napisał:

Ja płaciłem 400 albo 500 zł. Dwumasa do mojego 1,9 1500 zł + kilkadziesiąt zł śruby.

 

Jaki typ skrzyni? W DQ250 (mokre sprzęgło) wymiana co 60 tys., nawet w ASO nie przekracza 1000 zł za kompletną usługę.

No ale jak przeciąga biegi, to nie jest raczej wszystko OK.

 

 

 

z przeciąganiem coś wam powiem 

Jeżdżę do pracy 30-40km dzienne ,  cała drogę   raczej prosto , góra , dół, zakręty  itp 

ale jest jedno skrzyżowanie gdzie zjeżdżam w dół lekko, zwalniam  i skręcam  , redukuje wtedy z 3 do 2 , i tylko w tym miejscu (jak skręcam) przeciąga mi do 2400rpm by zmienic na 3  po skręceniu 

zakręt o 90st jak kazdy inny 

a jade zawsze tak samo, takie samo przyspieszanie, dynamika  ...takie tam 

pare razy myslałem ze mi się TIP trionic przełaczył i musze sam zmienić bieg ....ale nie 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tym przeciąganiem :-)

Jak dla mnie wszystko jezt OK.

Wymiana oleju w DSG co 60tkm i należy olej wymieniać w każdym automacie.

Koszt koła dwumasowego z wymianą w ASO to ok. 3 tyś.

Warto kupić koło LUK jako zamiennik i każdy mechanik to wymieni-koszt w dół pójdzie kilka stówek-koło wtedy kosztuje ok. 1,9tyś + wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że DSG nie radzi sobie dobrze przy jeździe w dół. A raczej radzi sobie "za dobrze". Nie zgadzają jej się parametry prędkość, spalanie i obciążenie silnika co powoduje, że przy jeździe z górki zmiany są dużo powyżej standardowych obrotów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności