Skocz do zawartości
jablko

Passat B5 FL 1.9 TDI AVB świst podczas delikatnego przyśpieszania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Od jakiegoś czasu męczy mnie świst, gwizd powietrza w okolicach 1800-2400 przy delikatnym przyśpieszaniu na rozgrzanym silniku, dzisiaj sprawdziłem wszystkie rury idące od turba, a także dochodzące do IC. Niestety wszystkie są ok. Postanowiłem zrobić logi dynamiczne grupy 3, 8, 10, 11.

Może tutaj ktoś coś wywęszy, gdzie jest nieszczelność.

Jeżeli coś źle zapisałem to posiadam oryginały, więc mogę przerobić.

Jakiś spec wie na co choruje moje autko?

 

Logi 3,10,11.txt

Logi3i8.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie?

Może mam logować inne grupy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na logach, ale u mnie jest podobnie, ale świst jest od 1800 do 3000 tyś albo te okolice. W jakim stanie turbo? ile ma przejechane? U mnie było sprawdzane niedawno więc wątpię żeby to była nieszczelność a podejrzewam że turbo się kończy. U mnie zrobiło 110tyś km, a nie wiem ile wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat nawet dymka nie puści. Nie ważne czy przy odpalaniu czy przy dodaniu gazu. Fakt faktem trochę badziewia zbiera się przy IC i tam na złączu zaczyna kapać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal obstawiam turbo, mój też nie kopci, ale turbo zapewne nie ładuje w pełni, dźwięk pojawił się kilka tysięcy km, więc jeszcze chwilę pojeździ, a że poprzedni właściciel o auto nie dbał zbytnio to podejrzewam że turbo było "takie se" i przy sprzedaży miało trochę najechane u mnie około 110tyś więc ma prawo się kończyć. Jedynie jak po mieście był przymulony przez kilka tysięcy km i nagle się go przeciągneło na 3 potrafił puścić dymka, ale lekkiego. Przy okazji sam muszę ogarnąć logi turbo jak ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi, to chociaż porównamy z moimi. Może sami dojdziemy do tego co dolega B|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w weekend je zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności