Skocz do zawartości
matiaskozlowski

Jaka najmniejsza felga jako kolo zapasowe do passata cc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie mam do was. Musze swojego passata cc zaopatrzec w kolo zapasowe. I tutaj mam pytanko. Obecnie stoi on na felgach 18. Z tego co sie zorientowalem to seryjnie wychodzila na 17. I czy koniecznie musza byc te wymiary? Bo mam opony 16 i moze dokupilbym felge 16 stalowa i byloby jako zapas? Wejdzie tam 16? Pomoze ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować oryginalne stalówki VW - 6,5 J16 ET42 5X112.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JurekW napisał:

Można zastosować oryginalne stalówki VW - 6,5 J16 ET42 5X112.

A one jakiego sa rozmiaru? 16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz tutaj wszystko jak na dłoni:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem, więc żeby nie tworzyć nowych wątków odgrzewam kotleta ?

Poszukuję jakiejś "zapasówki" w przyzwoitej cenie do Passata CC (2010). Znalazłem koło zapasowe pochodzące z Passata B6 (2010 rocznik) - nie jest to dojazdówka, bo opona w rozmiarze 205/55 R16. Nie wiem jakie jest ET - sprzedający twierdzi, że nie ma takiej informacji na feldze.

Czy takie koło od B6 z tego samego roku na 100% podejdzie do Passata CC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CC miał nieco mniejsze ET. O ile masz teraz 16-tki to spokojnie możesz kupić. Nic złego się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 17", no i pytanie czy w takiej 16stce normalnie zmieszczą się zaciski hamulcowe.

Jest sporo ogłoszeń z kołami zapasowymi, gdzie ET wynosi 50. Czy taka 16stka z ET50 podejdzie? Może ktoś to potwierdzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 17-tkę to na zapas szukaj 17-tki. Et z przedziału 39-44. 50 nie podejdzie. 16-tka wejdzie na zacisk. Wprawdzie cc wychodziły fabrycznie na 17-tkach, ale na zimę przewidziane były w konfiguratorze 16-tki. CC to jest to samo co b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne, czyli chyba nie ma sensu ryzykować w ciemno, a najlepiej szukać czegoś na miejscu lokalnie - przymierzyć i jak pasuje to dopiero płacić.

Dzięki mkpol za wyczerpującą odpowiedź ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności