Skocz do zawartości
nkon

FIS 1/2- problem z ekranem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z ekranem FIS 1/2 w swoim passacie B5 rocznik 2000 1.9 TDI 115KM. Otóż mój wyświetlacz Wygląda jak na dołączonym zdjęciu.. Proszę o pomoc czym to jest spowodowane oraz jak rozwiązać ten problem. Dodam że poczatkowo ekran działał prawidłowo, jednak czasami się"rozjaśniał".. teraz już jest tak cały czas. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam. 

P.S. Dodam,że cyfry i symbole są na ekranie widoczne.

IMG_20170925_072333.jpg

Edytowane przez nkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma mogła dostać. Na początku bym podgrzał i poprawił połączenia, jeśli nie to szukał dalej. Jeśli nie robiłeś tego to oddaj specjaliście. Tylko niech lepiej nie grzeje lutownicą hot air bo można uszkodzić taśmę. Możesz też przekodować licznik na inny numer i wrócić do poprzedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że ten problem zdarzać się zaczął przy chłodniejszych dniach, po podgrzaniu auta wszystko sirę normowało. teraz od około 2 miesięcy jest tak jak na zdjęciu... A powiedz mi w którym miejscu w VAGu/ VCDS ( o ile można tymi programami zrobić) zmienia się ten kod licznika ? I czy to nie zdekoduje immo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w instruments a później recode. Tylko jeśli masz taki problem przez warunki atmosferyczne to mógł paść Ci jednak ten ekran. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam/miałem to samo

Ja radzę sobie tak:

Suszarką do włosów.

Zdejmuję osłonę bezpieczników,wkładam suszarkę ,nakierowuje ją na licznik,włączam na ok3-5 min. i po sprawie.

 

A dzieje się tak jak popada

 

Nastawiam też ciepełko z climatronika na szybę i na wprost poziom 4  i też pomaga.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zimne luty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, StreamHD napisał:

Czyli zimne luty ?

Suszarką zimnych lutów nie naprawisz. Wilgoć się tak odprowadza. 

Ja to bym każdy pin od wyświetlacza przygrzał lutownicą, trochę posrebrzył więcej tej cyny. Robota precyzyjna ale wykonalna. Mój zaprzyjaźniony specjalista to ogarnia, ale mówi że hotairem by tam nie podchodził tylko oporówka albo stacja lutownicza najlepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ktory styk chce poprawić, od rzeczy które opisuje to wygląda na łączenie taśmy z lcd. I tam jest potrzebny hot air bo nie ma cyny tylko specjalny klej i jego się własnie hot airem zmienia/naprawia ale do tego trzeba mieć już sprzęt i wiedze jak to poprawnie użyć. Najlepiej kup nowy licznik angola za 30zł przełoż tarczki wgraj swój eeprom i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem. jak się zabiorę za to to poinformuję o efektach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z komputerem fis. Odkąd kupiłem passata, komputer fis w ogóle nic ni wyświetlał. Nie reaguje również na przyciski przy manetce. Niedawno wyświetlił się obraz lecz po zgaszeniu samochodu znów zniknął :/ W czym może być problem? Również nie działa naliczanie kilometrów. Dopiero, gdy zgaszę samochód naliczy km które przejechałem.

Passat b5 1.9tdi 115km 

3FCA765B-435E-42A4-9325-F64C0DC3216E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogrzeje temat. Mam problem z fis. Jak jest chłodno świeci ładnie. Jak ciepło jest masakra. Myślałem nad kupnem wyświadcza ale wszędzie dostępny jest tylko pełny a nie 1/2. Wie ktoś może gdzie dostać taki 1/2 ?

IMG_20220731_181949.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności