Skocz do zawartości
Nol

Jaki filtr oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdecydowanie polecam filtry Manna a olej Motul. Z takiego zestawienia bardzo zadowolony. Co do filtra powietrza to ja mam K&N - zmniejsza obciążenia osiowe turbosprężarki (zwłaszcza gdy dłubnięty silnik). Tyle, że filtr kosztuje około 250zł (ale jednorazowy wydatek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez polecam filtr mann'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję filtry Knecht. Jak kupiłem, to na wszystkich pisało: "Made in Austria" To najdroższe zamienniki, z jakimi się do tej pory spotkałem, ale za jakość i firmę na pewno też się płaci:D

Edytowane przez uki1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam firme Mann oraz Knecht a filtrona zakładam tylko do podszybia tzw. filtr przeciwpyłkowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co o filtrze oleju bosha mozecie powiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja także polecam firme Mann oraz Knecht a filtrona zakładam tylko do podszybia tzw. filtr przeciwpyłkowy .

 

czyli rozumiem, że silnik lubisz bardziej od siebie? :)

bo skoro oszczędzasz na filtrze przeciwpyłkowym kupując rzekomo gorszy...

 

ja kupuję wszystko Filtrona i też jestem happy :P

 

natomiast Olej Mobil Super 3000 5W30 i paliwko tylko Verva. Oleje te bardzo sobie chwalę.

Pozdrawiam

Edytowane przez yakac
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam Filtrona:) tylko teraz gościu wcisnął mi filtr Sędziszów S.A. PP-4.8.6 na etykiecie jest napisane:

Zamienniki FILTRON OP525/3

a mój dotychczasowy to Filtron OP/525 (bez /3) wnioskuję, że ten PP-4.8.6 nie podejdzie do mojego silnika juz wzrokowo wydaje mi się krótszy:/ Jutro wymianiem go na sprawdzonego filtrona OP 525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bosch jest dobry , ale odradzam filtron miałem z nim trochę przebojów, nie warto akurat na tym oszczędzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja filtrona nigdy nie używałem ze względu na złe opinie. To na prawdę są tak groszowe sprawy, że nie ma co oszczędzać. Ja polecam Manna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w Mercedesie użyłem filtrona.

Filtr oleju rozkleił się i przytkał kanał olejowy - dziękuję za taką uznaną markę.

 

Fakt, to było 6 lat temu i może coś się ruszyło na lepsze,

jednak ja wolę dołożyć 10zł na bardziej sprawdzony filtr.

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory jeździłem na filtrach produkcji MANN, ale ostatnio sobie myślę tak czym niby te filtry się różnią? Ceną ? Marką? bo jak Made in GERMANY to znaczy, ze od razu lepszy ma być? Wcale, że nie i dwie ostatnie wymiany założyłem FILTRONA i żadnej różnicy nie zauważyłem porównując je wizualnie od środka wykonanie nie mal, ze takie same różnią sie tylko dwa razy taką ceną ponieważ FILTRON OP525 kosztuje 15zł, a MANN 30zł..

Ludzie wychodzą z takiego założenia, ze jak niby więcej zapłacą to od razu bedzie lepsze, a wcale nie prawda bo to co droższe nie zawsze jest lepsze... I, ze wyprodukowany w Polsce to już od razu jest zły..

 

Cudze chwalicie, a swego nie znacie..!

 

A jeszcze jedna taka rzecz znajomy ma dwa nowe samochody CANDDY i JETTE ostatnio sprawdzał płyny w JETTCE i tak z ciekawości zerknąłem na jego silnik i zwróciłem uwagę jakie w serwisie montują filtry byłem przekonany, ze MANN'a najpierw zobaczyłem znaczek VW a później przyglądając się bardziej napis FILTRON. Tak, ze FILTRON też może produkować filtry dla VW ? Widok, który ujrzałem bardzo mnie zdziwił..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, każdy ma prawo stosować części zamienne

jakie mu odpowiadają w tym filtrona.

 

Ja jednak wolę dopłacić 15zł i mieć komfort psychiczny, że to produkt

MANN'a bądź KNECHT'a...

 

Zdrowie psychiczne - bezcenne ;)

Hehe.

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, filtr KNECHT czy Mann, Bosch jest to jedna i ta sama półka, czyli górna. Na który się zdecydujesz to będzie bardzo dobry wybór. Jeżeli będziesz potrzebował materiałów do wymiany to zapraszam, prowadzę sprzedaż hurtowa materiałów eksploatacyjnych do VW SKODA AUDI, SEAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja filtry kupuje w ASO. Koszt naprawde nie jest wysoki, czesto nawet nizszy niz w sklepach motoryzacyjnych a przynajmniej nie podejmuje ryzyka wlozenia czegos, co sie rozpadnie/rozwarstwi/nie sprawdzi sie.
podpowiem ... z własnego doświadczenia.... tylko oryginalny filtr

na tej części akurat nie można żałować $$$$

 

Skończyły się wszelkie problemy a to związane jest z tym ze ... oryginalny filtr jest 2 razy większy niż sprzedają w sklepach ( przynajmniej u mnie )

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy filtr MANN HU726/2X będzie pasował do mojego paska ?

Wkład wyglada tak:

http://motoplatforma.totu.pl/p2470001038-filtr-oleju-mann-filter-hu-726-2-x-1-9tdi-2-0tdi-2-5tdi-1-9sdi-1-9d-2-8-cupra-4-wklad

Sprzedawca powiedzial, ze bedzie pasowac, jednak ja mam watpliwosci :|

Po świetach jade na kanal wymienic olej, i musze miec odpowiedni filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego

Filtr oleju do AVF to wlasnie HU 726/2 x

Filtr oleju evotop

srednica zewnętrzna: 64

srednica wewnętrzna: 25

srednica wewnętrzna 1: 25

Wys.: 153

 

cena chyba 22 zl detal- dokladnei nie pamietam musialbym odpalic laptoka

 

filtr powietrza to : Mann C 26 168

filtr paliwa jesli wkrecany to WK 842/11 jesli nei to WK 853/3 x

filtr przeciwpylkowy z C to CUK 2882

 

 

pozdrawiam,

Bartek

 

PS.

Nie wiem, czemu duzo ludzi psioczy na Filtorna. Naprawde duzo tych filtrow sprzedaje i nie slychac narzekan.

 

Polecam tez dobre filtry Denkermanna - super stosunek ceny do jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że wcinam się w temacik -ale mam pytanko pokrewne ale z innej beczki

co sądzicie o takim olejku MOTUL -musze wymienic już niedługo i znalazłem w takich cenach

http://www.allegro.pl/item975163411_gdansk_motul_specific_5w40_505_01_5l_pompowtrys.html

http://www.allegro.pl/item970920824_olej_motul_5w40_specific_505_01_5l_tanio_kurier.html

http://www.allegro.pl/item972974876_motul_specific_505_01_5w40_mega_promocja.html

 

Czy nie są za tanie?

myślałem że musze wydać ponad 250 zeta a tu?

może ktoś już tego używał -taniego albo inne propozycje

Z góry dzięki za sugestie

- A pytałem w dziale oleje ale panowie moderatorzy z góry wyautowali temacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Olej kup u usera naszego forum - elemenateur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kol PaoloM86

Czasami warto zapytać u źródeł niż samemu drążyć i drążyć , kontakt dokonany i paczka niebawem ruszy w drogę .

Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności