Skocz do zawartości
Nol

Jaki filtr oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz po Świętach hurtem wymieniam rozrząd (wszystkie paski, napinacze, pompa wody), olej i pewnie też tylne amortyzatory (Passat dostanie duży prezent :D). Zalewam silnik 1.9 TDI AFN tym, co zwykle, czyli Mobil 5W-50. Do tej pory używałem filtru oleju marki Knecht (słyszałem pochlebne opinie), ale przed tą wymianą chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tej firmie. Może jest jakas lepsza? Co powiecie?

 

Z góry dziękuję za rady.

 

P.S.

Oprócz filtru oleju montowałem również filtr powietrza, przeciwpyłkowy i paliwa firmy Knecht. Co z ich jakością na tym polu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oprócz filtru oleju montowałem również filtr powietrza, przeciwpyłkowy i paliwa firmy Knecht. Co z ich jakością na tym polu?

na miescie mowia ;) ze podobno wysoka polka, wiec cos w tym jest. Do tej wyzszej polki zaliczaja jeszcze Manna, ale nie polecam Filtrona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam filtr firmy MAHLE.

 

Jesli chodzi o olej to do TDI polecam polsyntetyka zgodnego z norma VW 505.01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego półsyntetyka, to:

1. Od początku auto było zalane syntetykiem Mobilem 1 5W-50.

2. Kiedyś sprawdziłem i ten olej jest zgodny z tą normą (VW 505.01).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja filtry kupuje w ASO. Koszt naprawde nie jest wysoki, czesto nawet nizszy niz w sklepach motoryzacyjnych a przynajmniej nie podejmuje ryzyka wlozenia czegos, co sie rozpadnie/rozwarstwi/nie sprawdzi sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mol8

jezdze na filtrach knechta-niemcy

olej mobil 1 turbo diesel 0w40 -syntetyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem ostatnio mobil1 5W50 :) syntetyk... wczesniej był tam jakis kastrol standard z servisu... filterek filtronu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek

Ja swojego AFN'a zalałem Castrolem GTD Magnatec 5W-40 tylko co ważne kupiony w Niemczech w 5l bańce a co do filtra to polecam Filtron - posiada wszystkie certyfikaty, stosuję te filtry od lat :ok: grunt to regularna wymiana bez przeciągania przbiegów międzyobsługowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

WITAJCIE , FILTRY MANN , OLEJ CASTROL TXT :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
to polecam Filtron - posiada wszystkie certyfikaty

wszystko byle nie filtron, a filtry powietrza to w ogóle sobie darujcie. Pylą niemiłoiernie i przy okazji zanieczyszczają przepływkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nexus6

plecam MANN Filter - to jeden z dwóch produktów idących na pierwszy montaż fabryczny,

drugi to Mecafilter :ok:

 

uważam, że filtrona można stosować - ...... gdy nie lubi sie swojego autka :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

ja mam tylko filtry MANNA, olej MOBIL 5w -50 silnik ATJ na pompowtryskach nawet filtr paliwa mam MANNA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja filtry zakładam z WF.SA.Sędziszow Młp, a z filtrami to jest tak że w/w wytwórni produkuje się filtry na zlecenie np: Mana, Tecnokaru, Knecht, Karcher,Ufi, Leyland, bo w Polsce taniej wysyła się do nich a oni do nas z powrotem i kupujemy "markowe" pół moich kolegów tam pracuje, filtry pakują w ich orginalne opakowania które sami dostarczają. Ekonomia Panowie!!!!!!! :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebie ...potrzebuje symbol filtra oleju do AFN 97r 1,9Tdi ;) pomozecie?moge podac potem nr nadwozia jesli jest konieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

knechta oc457 lub filtrona OP525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos wytlumaczy dlaczego FILTRON jest gorszy, a KNECHT, MAN lepszy ? Dlaczego niektorzy tak twierdza ?

 

Ja np. mam teraz zalozony filtr oleju, ktorego nazwy juz nawet nie powtorze, typu no-name, firmy bodajze czeskiej jakiejs - taki mi zalozyl mechanik - kosztowal 10 zl i mam to gleboko w D**** , taki wsadzil to na takim jezdze, zawsze stosowalem Filtrona za 15 czy tam 20 zl i lubie moj samochod. Przejalem sie na poczatku tym, ze mechanior wsadzil mi "byle co", wiec dowiedzialem sie, ze osobowka to nie jest ciezarowy samochod, czy silnik zasilajacy promi, gdzie filtrowanie oleju jest bardzo waznym procesem. Filtr oleju w osobowce to sciema, to nie jest filtr paliwa, gdzie konstrukcja musi spelniac surowe normy przepuszczalnosci czasteczek.

 

W osobowce filtr oleju jest po to, zeby przypadkiem np. sruba nie poleciala przez niego.

 

Nie dajcie sie nabrac na super drogie filtry oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj filtr oleju mann filter w719/30 niby wszystko ok opakowanie ale pisze na nim made in china???spotkaliście sie już z czymś takim?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem 4 filtry MANN ostatnio - na jednym z nich bylo made in China ;) (chyba byl to filtr paliwa), dwa inne made in Germany i jeden Made in Austria

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

zrobilem paskowi prezet filtr oleju z serwisu, olej castrol edge sport 10w60.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę i słyszę szwaby do tych aut leją chętnie 10 W 60 dosyć drogie oleje ( sam taki miałem po sprowadzeniu ) chyba ze względu że nie trzeba robić dolewek od wymiany do wymiany. Ja zmieniłem na Mobil 10 W 40 i jest ok gdy już nadchodzi czas wymiany silnik upomina się o dolewkę 0,5 litra oleju. Co do filtrów to stosuję Polskie Filtrony bo są o niebo lepsze od chińskich zapakowanych w niemieckie pudełka ;) zresztą ktoś wcześniej już napisał jak to nasze krajowe filtry stają się zachodnimi ;) i jest to prawdą nie dotyczy to tylko filtrów podobnie jest z wieloma innymi produktami... tylko etykietka zachodnia a swego kraju na oczy nie widziała... Filtron jest uznaną marką prawie na całym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności