Skocz do zawartości
Nol

Jaki filtr oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem wszystkie filtry Manna i polecam wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam filterek Mann i olej AGIP 7004 dla PD - silniczek chodzi jak zegarek i to bardzo cichy zegarek ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aneta25

A powiedz ile taki zestawik kosztuje , wymieniałaś tylko filtr oliwy czy wszystkie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłam tylko filtr oleju za 19zl + 4l agipu za 128zl, kupiłam go jeszcze w ubiegłym roku, teraz trochę zdrożał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOO to niewiele cię t wyniosło

mnie wycena samego zestawu wychodzi ponad 330 zł

w tym są wszystkie filterki i olejek motul

Jeszcze nie kupiłem ale juz jestem po słowie

a pytam bo w poniedziałek chcę zamówic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem już po wymianie oleju. Poszło gładko.Przy okazji zobaczyłem, że mam pękniętą osłonę silnika i brak osłony skrzyni biegów. Ale do rzeczy.

Koniecznie chciałem kupić filtr MANN'a i dzwoniłem wszędzie po okolicy i nikt nie miał. Wszyscy mogli dopiero na poniedziałek a ponieważ sobota wolna chciałem to załatwić w jeden dzień.

W końcu dostałem filtr MANN'a ale problem bo dostałem W940/25 zamiast W940/44. Sprzedawca twierdził, że to zamiennik i będzie pasował. Wymiary są identyczne tylko czy siateczki wewnątrz są identyczne, sprzedawał go jako zamiennik filtron'a OP525.

Czy ktoś ma jakieś szczegółowe dane dotyczące tych filtrów.

Nie chcę ryzykować i wole dać jeszcze te paręnaście złotych jeśli środki są różne i kupić drugi. Czy ktoś wie co oznacza ta końcówka przy nazwie po ukośniku /25 /44?

 

MANN-FILTERclear.gifAclear.gifBclear.gifCclear.gifGclear.gifHclear.gifbar 1)clear.gifR 2)

 

 

W 940/25clear.gif93clear.gif62clear.gif71clear.gif3/4-16 UNFclear.gif142clear.gif2,5clear.gif1

 

 

W 940/44clear.gif93clear.gif62clear.gif71clear.gif3/4-16 UNFclear.gif142clear.gif2,5clear.gif1

 

 

 

1)=Zawór obejściowy 2)=Zawór przeciwzwrotny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkop, ale szkoda zakładać nowego tematu, mam problem z doborem filtra oleju do passata 1.9 TDi 110 KM AFN. Co sklep to proponują mi inny model, chodzi o firmę knecht OC 51, OC 257 czy OC 457?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj,najprostsze rozwiązania są najlepsze,po co komplikować sobie życie tak prostymi z założenia problemami,odczytaj symbole jakie masz na obecnym filtrze lub zrób fotę powiedzmy telefonem i do sklepu.Osobiście proponuję Filtrona,już kilka wymian kompletów filtrów tejże firmy i pasek,odkąd go posiadam sprawuje się rewelacyjnie:dobrze.Po co przepłacać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, słyszał ktoś o filtrach firmy SCT GERMANY??

jakies opinie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W etce znalazłem dwa numery filtrów oleju:

 

1. 028115561E >>3B-X-600 000 (do tego zamiennik KNECHT o nr OC257)

 

2. 028115561G 3B-Y-000 001>> (do tego zamiennik KNECHT o nr OC457)

 

który wybrać ?

 

mój nr VIN WVWZZZ3BZWE113037

 

data pierwszej rejestracji 10.09.1997

 

POMOŻECIE ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica w nr.filtra OC-257 i OC-457 polega na tym że 457 jest do aut przeznaczonych o wydłużonych przebiegach miedzy wymianami oleju czyli 30tyśkm ja używam tego i tego i wymieniam nie dłużej niż co 13tyśkm także można stosować oba ja mam we wlepie juz znak Q czyli moge stosowac 457 ale starsze egzemplarze powinny mieć 257 ale tak jak wspomniałem chyba malo kto wymienia olej jezdząc na nim 30tyśkm takze mozna śmiało jeden i drugi zakładac jaki dostaniecie w sklepie Pozdro:) ja używam tylko filtry manna lub knechta :)

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam we wlepie juz znak Q czyli moge stosowac 457

 

przepraszam, ale nie bardzo rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, ale nie bardzo rozumiem.

Znak Q we wlepie w bagażniku lub książce serwisowej oznacza że nasz silnik jest przystosowany do wydłużonego okresu miedzy przegladami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić taki filtr oleju firmy Febi Bilstein. To dobra firma już sprawdzona. Ale również Manna filtry są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. 028115561E >>3B-X-600 000 (do tego zamiennik KNECHT o nr OC257)

 

zadzwoniłem do ASO powiedzieli, że do tego modelu w/w filtr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki filtr oleju do ajm/atj ? "Puszka" wkręcana na gwint ?

 

ETKA podaje według nr 074 115 562 że jest to papierowy wkład filtra oleju czyli coś takiego:

http://allegro.pl/filtr-oleju-audi-vw-skoda-seat-1-9-tdi-oe-640-1-i3348517862.html

lub

http://allegro.pl/filtr-oleju-vw-bora-golf-iv-passat-1-9-tdi-i3349287905.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbym przysiąc ,że w tamtym roku wymieniałem "puszkę" do której wchodziły cztery węże a całość była wkręcana na gwint...

 

Możliwe, że pomyliłeś bo cały filtr mieści się w takiej puszcze. Zdejmij osłonę silnika i sam się upewnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możliwe ,że do "puszki" wkładany był wkład który zalewany był paliwem :hmm Do obudowy idą cztery węże ?

Qrwa ale Ty piszesz. Rozumiem, że teraz pytasz o rodzaj filtra ropy? Jeśli tak to dla przykładu w silnikach AJM jest tego typu filtr:

http://allegro.pl/audi-a4-vw-passat-1-9-tdi-filtr-paliwa-mann-i3367257832.html

http://motostacja.com/p/2101/4028/filtr-paliwa-mann-audi-a4-a6-vw-passat-1-9tdi-paliwa-filtry.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś był czas więc podjechałem do sklepu podałem że chce olejowy filtr mann W 719/30 , dali Bosch: 0 451 103 033 i zamontowałem . Wieczorem sprawdzam a do mojego auta bosch to według katalogu powinien być 0451103314 , ten co dali to do starszych modeli vw według katalogu http://www.bosch-automotive-catalog.com/pl/product-comparison, niby niczym się nie różnią , ktoś wie więcej w tym temacie - zmienić czy zostawić ?

Edytowane przez robertfx10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności