Skocz do zawartości
Piter1993

Licznik nie pokazuje przebiegu, godziny, paliwa, temp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :16:

Mam pewien problem w moim passatku a mianowicie po dwóch dniach nie używania samochodu po podejściu do auta passat był otwarty a zamykałem go na pewno, drugą rzeczą która zwróciła moją uwagę był brak godziny i przebiegu więc myślałem że aku rozładowane ale po przekręceniu stacyjki kontrolki pokazały się i auto odpaliło od strzała ale w dalszym ciągu nie było godziny, przebiegu, wskaźnik paliwa stoi na 0 i temperatury także. Po ruszeniu okazało się że nie działa również obrotomierz i prędkościomierz. Do tego wszystkiego miga na czerwono cały czas kontrolka najprawdopodobniej napinacza pasów. Miał może ktoś podobny problem ? A może wiecie o mogło być przyczyną takiego problemu? 

 

Edytowane przez Piter1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piter1993 napisał:

Witam wszystkich. :16:

Mam pewien problem w moim passatku a mianowicie po dwóch dniach nie używania samochodu po podejściu do auta passat był otwarty a zamykałem go na pewno, drugą rzeczą która zwróciła moją uwagę był brak godziny i przebiegu więc myślałem że aku rozładowane ale po przekręceniu stacyjki kontrolki pokazały się i auto odpaliło od strzała ale w dalszym ciągu nie było godziny, przebiegu, wskaźnik paliwa stoi na 0 i temperatury także. Po ruszeniu okazało się że nie działa również obrotomierz i prędkościomierz. Do tego wszystkiego miga na czerwono cały czas kontrolka najprawdopodobniej napinacza pasów. Miał może ktoś podobny problem ? A może wiecie o mogło być przyczyną takiego problemu? 

 

Jeśli masz auto z profilu to jest licznik przed liftem. Jeśli masz licznik magnetti marelli(biały tył) to one ogólnie lubią padać. Wszystko wskazuje na to, że możesz mieć też problemy z wiązką. Wyciągnij zegar i sprawdź czy kostki są w dobrej kondycji. Zobacz też piny. Wystarczy zdjąć te różowe plastiki i wtyczka się rozbiera. Jeśli nie będzie działać nadal, możesz próbować podpiąć kabel diagnostyczny ale od razu mówię że lepszy będzie vagtacho, jego zamiennikiem jest commander ale on lubi wywalać wsady. Kablem vag-com nie wgrasz wsadu a mógł Ci też on paść. 

Jeśli będziesz musiał rozbierać licznik albo dasz do elektryka i znajdzie jakiś uszkodzony układ to daj znać, mam kilka tych liczników więc może coś by podeszło. 

Edycja: kostka która ma więcej pinów, chyba niebieska - możesz sprawdzić masę, jest na pinach 7,9 i chyba 23.

Edytowane przez jerzalke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej licznik zdechł. Te wtyczki są tak zabezpieczone, że jeśli nikt tam nie grzebał i nie zapomniał ich zablokować to raczej nie ma prawa nic tam się wydarzyć na stykach.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w aucie mam wstawiony emulator bo jakiś baran wkleił ampułkę do kluczyka na superglue a musiałem wymienić stacyjkę więc elektryk włożył emulator ale do czego zmierzam. Mam zegary od 1.8t a to jest 1.6 ale czy jak mam emulator to jest szansa że odpali na tych od 1.8t ? 

I teraz pytanie typowego laika od elektryki czy jak zmienię zegary to nie będę musiał kombinować nic z przebiegiem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do odkręcenia, bo można kupić zarówno pastylki jak i klucze, obudowy, groty - wszystko.

Liczniki nie dzielą się na wersje silnikowe. Jedynie w przypadku benzyna - diesel są inne tarcze obrotomierza. Jeśli posiadasz już zegary od innego benzyniaka to praktycznie P&P, choć nie obędzie się bez użycia interfejsów. No i jeszcze jedna rzecz, licznik z numerami 919 powinien być raczej zastąpiony takim samym. 920 były w ostatnich latach przedlifta. Ale liczników jest tyle na rynku, że ma problemu kupić identycznego.

Z przebiegiem teoretycznie trzeba będzie kombinować, bo na badaniu technicznym podajesz przebieg, ale nawet dla siebie warto ustawić taki jaki był na starych zegarkach.

 

Nie jestem pewien co to za emulator. Możesz rozszerzyć? Jeśli to coś, co wyłącza immo w sterowniku silnika to odpalisz oczywiście.

Edytowane przez jihad
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz założyłem tamten licznik i problem zniknął bo zegary działały normalnie. Założyłem zegary z białym tyłem a u mnie są z czarnym o numerach 919. 

Naprawił się również brzęczek przy włączonych światłach i otwartych drzwiach oraz zamek w drzwiach kierowcy bo nie opisywałem tego bo myślałem że to wina mikrostyku ale po wymianie licznika problem znikł 

 

Jak i do kogo można pojechAC  ze zmianą przebiegu ?

Emulator wyłącza immobiliser 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup kabel KKL i EEprom Programmer 1.19 pewnie ogarnie. U mnie radził sobie z zegarami 920 Boscha i VDO.

Edytowane przez jihad
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektryka który zakładał emulator i powiedział że trzeba zdjąć na chwilę emulator zeby połączyć się z zegarami ale umówiłem się z nim na dół fis lub pół fis :) także dzięki wielkie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Troszkę odgrzeję temat żeby nie zakładać nowego. Od paru dni zaczął fiksować mi licznik. Zauważyłem ,że gdy odpalam światła / HIDy / gaśnie mi na liczniku zegarek i przebieg. Świeci na niebiesko,ale nic nie pokazuje. Nie dzieje się to za każdym razem. Po krótkim postoju i odpaleniu auta wszystko jest OK. Co za czary, może ktoś z Was już przerabiał takie cuda ? Światła postojowe chyba nie powodują "znikania" i dodam jeszcze,że gdy były zwykłe żarówki też miało to miejsce,ale nie tak często. Acha i jeszcze jedno - w lecie zjawisko nie występuje. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

przekładałem silnik, teraz licznik obniża prędkość o jakieś 20 km/h. Ale najgorsze jest to, że nie pokazuje już przejechanych kilometrów. Licznik to 3bo 919 890 j. Miał ktoś podobny problem ? Jak sobie z tym poradzić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności