Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy spalanie na postoju rzędu 0.9, 1 l/h jest normalne w tym samochodzie. Czasami skacze do 1.1. Vag pokazuje 0.8 do 1 litra cały czas skacze między tymi wartościami. Dawka paliwa na postoju 8.4mg/skok. Wszystko w normie? Również spalanie 8.5l/100km z 250 kilometrów ( średnia prędkość 35).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz vaga to sprawdź kąt wtrysku. Przy rozrządzie było coś grzebane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pobieżne logi na szybko. Nie znam się na tym. Jeżeli potrzeba jakiś konkretnych info z vaga to załatwie. Rozrząd robiony w styczniu. Kupiłem samochód dwa tygodnie temu

log.txt

Edytowane przez Bo2bik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Avf 4motion pali kolo 10 na 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od niedawna w Passacie mam efekt dużego spalania a dokładnie od czasu kiedy odebrałem go z warsztatu. 

W warsztacie był z objawami nadmiernego kopcenia na czarno, nierówna praca silnika po zapaleniu na zimnym, szarpanie przy wbiciu 2giego biegu, no i przy dodaniu gazu z pod maski było słychać odkurzacz lecz nie było spadku mocy co do tego chodził bez zarzutu. 

Mechanik wymienił główna rurę dolotową od turbiny, pierwszy wtrysk i przepływke. Wszystkie objawy znikły lecz właśnie spalanie "zgłupiało". Wcześniej w trybie mieszanym spalał 6-6,2 l/100km w trasie to było 5-5,5 l/100km a teraz w trasie jest około 8 l/100km a w trybie mieszanym 9-10 l/100km. Dodam że w samochodzie miałem zamontowanego chipboxa. Mechanik go wyjął twierdząc że przeładowuje turbine i dlatego rozwaliło węża. Ja zmieniałem z powrotem przepływke na starą, wpinałem i wypinałem chipa patrzyłem jak z tym spalaniem i nic się nie zmieniało. Moje pytanie co mogło się stać że spalanie tak uroslo? Dodam że samochód pójdzie do tego samego mechanika na reklamację ponieważ wcześniej spalanie było w normie lecz chciałbym się orientować z czym mogę mieć doczynienia? 

Z góry dzięki za każde info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na spalanie po fisie czy dystrybutorze? a chipbox do wywalenia, wrzuć normalnego chipa. Przepływkę wrzuć nową, może stara cieła dawki paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie na fisie ale jest miarodajne, sprawdzałem kilka razy. Chipbox jest wyrzucony, przepływka była wymieniana na używke z bosha i ma wszystkie parametry, odczyty w normie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjeździj co najmniej z pół zbiornika i wylicz sobie spalanie, z FISA to sobie można. Jak znam życie to przyczyną kopcenia była dziurawa rura tkzw. S-ka a resztę to wymienili na zapas i Cię skasowali.

Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój AVF pokazuje 1.1-1.3 na postoju spalanie zawsze 6.8.  Bawiłem się kątem wtrysku i najlepiej jedzie na - 1.1. Na 0 kopci przy odpalaniu i już nie jedzie tak jak powinien a na fisie pokazywał tylko 0,9. Nie wierzę że komuś AVF na postoju pokazuje 0.5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 0,8 na postoju pomimo, że mam delikatnie podwyższone obroty na biegu jałowym. Potrafię nawet zejść do 5 litrów na 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.04.2019 o 10:42, Neer napisał:

Nie wierzę że komuś AVF na postoju pokazuje 0.5...

Proszę ( na postoju bez załączonej klimy. Z klimą 0.7 )

Spalanie 6.7 w trasie.  Kolo komina 8

 

20190404_161210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie radio, światła, nadmuch wyłączone? spalanie jak w moim z wykazem 1.1-1.3 także nie ma co patrzeć na FIS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w silniku AVF nie ustawisz kąta wtrysku tylko synchronizację wałka rozrządu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Neer napisał:

Pewnie radio, światła, nadmuch wyłączone? spalanie jak w moim z wykazem 1.1-1.3 także nie ma co patrzeć na FIS...

Światła włączone co widać na zdjęciu :) + radio. No mój tyle łyka bo 4x4 :) , mniej nigdy nie udało mi się zejść, a najwięcej miałem w zimie - około 9/100 latając gównie w mieście. 

Synchronizacja na 0 

Edytowane przez dariusz198012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności