Skocz do zawartości
marc in

N239,czy może być zapetlony. Potrzebuje schemat rurek podcisnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam passat b5 1,9 115km atj 2000rok mam problem z rurka odchodzaca od egr (od klapy gaszacej) ma ona isc niby do zaworu N239 jednak u mnie nie ma go lecz jest zawor 1 (na fotce) . Chce wymienic wszystkie werzyki a nie wiem czy ten moze byc wolny. na fotkach widac o co chodzi, potrzebuje szybko odpowiedzi bo strasznie pekaja werzyki. Zawór 1 moze byc zapetlony ??

20171101_115938.thumb.jpg.9e7eaa9ddfa1e467394ad027189b880a.jpg20171101_120023.thumb.jpg.978d2b048e634110e8172d37dc1f46a2.jpg

z góry dziekuje za odpowiedzi

20171101_104152.thumb.jpg.6d6901cb8141f8202e28ec5cc7e2fefa.jpg
 

 

Ktoś może wczesniej już kąbinował i włożył jakis inny i dlatego jest petla 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomoże czy ten zaworek widoczny to n239(chyba nie ). Na wszystkich schematach jest całkiem inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka identyczna jak w N239 hmm...

Obejrzałeś go z każdej strony i nie ma żadnego innego numeru, żeby sprawdzić co to jest?

Klapa gasząca nie podłączona więc wszystko wskazuje na to, że ktoś tu pomieszał. 

 

On jest od dołu już podłączony przewodem, więc na co mu jeszcze dwa wyjścia ? Jedno do N75, drugie do klapy a trzecie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej 3 wyjscie idzie do zaworka zwrotnego i do n75 i do akumlatora podcisnienia(gruszki) chodzilo niby ok ale teraz powyrzej 2000 obrotow wchodzi w tryb awaryjny. nie wiem czy wyrzuci ten co jest i zalorzyc n239

 

llll.thumb.png.eda849f31410bafad2d9b020ddf0054b.png

 

 

spróbuje n75 wymienic i zobacze co bedzie sie dzialo. Chce jeszcze wymienic werzyki tylko nie wiem jakim schematem sie poslugowac bo juz sam zglupialem

 

niby to jest tez podobny zawór tylko do volvo, z tergo co znalazlem na necie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem n75 teraz już nie przełącza w tryb awaryjny Ale jest brak mocy,  jak sprowadzić czy turbina się włącza  ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błędy są? Mogą powiedzieć bardzo dużo. 

 

Można zrobić log dynamiczny 003 + 008 + 011.

Tam widać dużo danych jak działa turbo, N75 i mnóstwo innych danych. 

Musisz załatwić komputerek z VCDS i zrobić testy.

 

 

Żeby ten brak mocy wyczaić to trzeba trochę pogmerać. To może być miliard rzeczy.

Przede wszystkim musisz mieć 100% pewności, że podłączone jest wszystko dobrze i sprawny jest ten nowy N75.

Na początek uporaj się z tym dziwnym N239 który powinien obsługiwać  klapę gaszącą.  Porównywałeś instalację z jakimś schematem?   

Wiesz że N75 możesz rozłożyć i wyczyścić ?  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem czyściec nie raz n75 bo się zacinal Ale teraz już padł całkiem i dlatego wymieniłem na nowy. 

Na tym śmiesznym n239 też wszystko wcześniej fajnie śmiało 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy srak ogarnij sprawę klapy gaszącej. Jak jest to niech jest używana bo to lepiej dla silnika.

W ATJ masz taki sam schemat jak u mnie w AVB według etki. 

 

78fe3e9a55f4fe32.png

 

Ja ostatnio wymieniałem każdy jeden wężyk, kilka było na totalnej granicy przetarcia. 

Masz możliwość podłączyć się kompem? Kody błędów trybu awaryjnego ułatwiły by sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N239 jest już podzieleni niby wszystko ok. Czyli zostaje kap myślisz że samo skasowanie błędów może pomóc bo też tak wyczytałem 

 

 

Została tylko obicia czujnik powietrza,  albo coś z turbina lepiej żeby to nie była turbina >:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy się zwalcza usuwając ich przyczynę. Kasowanie programem nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już ją wyeliminowałem i zostaje reset systemu,  tak i tak muszę raczej do kapa podpiąć bo mi się pomysły skaczyly. Tylko teraz znaleść kumatego gościa a nie sciemniacza co od razu stwierdzi regenerację turbiny 

 

Masz opis do tego schematu to może jeszcze raz sprawdzę wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dupka bal ad wszystko wskazuje na padnieta turbine, jescze do jednego mechanika podjade żeby poznać 2 opinię ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zrób logi i będzie można z tego wyciągnąć bardzo dużo informacji czy to turbina, czy przepływka, czy dolot, czy N75 czy cokolwiek innego.  Słabą turbinę może oznaczać wiele rzeczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności