Skocz do zawartości
adas90077

Błąd klapy nawiewu 01274

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zwracam się z prośbą dotyczącą rozwiązania problemu nadmuchu przedniej szyby. Na diagnostyce komputerowej wykazało błąd 01274 " silnik krokowy klapy prędkości własnej,  nieciagly. 

I teraz niewiem czy problem polega w nastawach czy uszkodzeniu silniczka czy jakimś zabrudzeniu ponieważ gdy włączę spryskiwacz nadmuch na szybę działa około 1 minuty.  

Z góry dziękuje za pomoc ,pozdrawiam 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd 01274 to błąd klapy świeżego powietrza V71, wystarczy wbić w google nr. błędu i masz wyniki. Zapewne masz brak nadmuchu gdziekolwiek, wiatrak słychać a nie dmucha. Temat od klap masz na głównej stronie.....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie Kod błędu znam. W jaki sposób dobrać się do silniczka też wiem  Moje pytanie dotyczy jak to możliwe że nadmuchy działają przy zamkniętym obiegu a na przednią szybę przy spryskaniu płynem do spryskiwaczy bo niewiem czy to problem mechaniczny czy kwestia regulacji nastawow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne że wieje przy spryskiwaniu szyby, przecież obieg się zamyka, tzn. jedna z klap. trwa to kilkanaście sekund żeby nie czuć płynu. To samo się dzieje jak jedziesz na wstecznym lub tylko cofasz kawałek. Tam masz dwa silniczki, oba w sumie do wymiany lub czyszczenia potencjometrów po raz enty. Zablokuj na stałe klapy na zewnętrzne powietrze i będziesz miał spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, BociekCC said:

Zablokuj na stałe klapy na zewnętrzne powietrze i będziesz miał spokój.

Wystarczy na panelu klimy mieć wyłączoną funkcję auto ? Mój przycisk od nawiewu wewnętrznego ma diodę na obieg wewnętrzny i drugą na automatyczny obieg wewnętrzny, czyli jak nie świeci nic to mam wymuszony obieg zewnętrzny ?

 

 

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, maniujr napisał:

Wystarczy na panelu klimy mieć wyłączoną funkcję auto ? Mój przycisk od nawiewu wewnętrznego ma diodę na obieg wewnętrzny i drugą na automatyczny obieg wewnętrzny, czyli jak nie świeci nic to mam wymuszony obieg zewnętrzny ?

 

 

Jak nie świeci nic to masz obieg zewnętrzny, czyli wciąga powietrze z zewnątrz. Jak świeci się dioda od obiegu wewnętrznego to masz włączony obieg wewnętrzny , czyli klapa od zewnętrznego się zamyka a klapa od wewnętrznego powinna się otworzyć. W instrukcji wyczytałem że obieg wewnętrzny jak go sam naciśniesz to będzie włączony tylko przez jakiś czas (chyba że załączysz klimę to tak zostanie) i sam się przełączy do zewnętrznego. Jak masz wciśnięty obieg zamknięty ale automatyczny to o obiegu decyduje tak jakby czujnik jakości powietrza przy wlocie pod podszybiem. Jak jeździsz ciągle na AUTO ale nie obiegu tylko ogólnie na AUTO to o wszystkim decyduje sterownik czyli prosto pisząc klimatronik. Jeżdżąc w trybie AUTO powodujemy że wszystkie klapy i silniczki "tańczą" zmieniając swoje ustawienia dążąc dozadanejj temperatury. U siebie mam ustawione szyba i nogi więc może szybko się nie skończą jak nie chodzą, obieg mam zawsze zewnętrzny ale i tak kiedyś padnie bo często cofam i spryskuję szybę ( a to uruchamia obieg nawet jak tego nie chcemy).    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na logikę masz rację, ale u mnie ustawienie climatronica w tryb auto, nie włącza w tryb auto obiegu wewnętrznego, a znowu na logikę chyba powinien... U mnie nie świeci nic na przycisku od obiegu, czyli jest obieg zewnętrzny czy jednak automat steruje ? Włączenie obiegu w tryb auto po jakimś czasie/zgaszeniu/odpaleniu/zmianie temperatury - nie pamiętam dokładnie, znowu gaśnie, czyli jest w trybie obiegu zewnętrznego

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączając ogólnie klimatronik w tryb AUTO wszystko będzie działo się automatycznie,  nawet nie będziesz wiedział czy jest obieg zamknięty czy otwarty czy pół na pół. Klimatronik nie informuje Cię diodkami na przyciskach co teraz robi lub co zamierza. Wszystko "tańczy" a Ty nawet nie wiesz co i gdzie. Jak ustawisz sobie sam co i gdzie ma wiać to tak zostanie ustawione. Nie dotyczy to obiegu tak jak wspomniałeś, jest to kontrolowane bardziej "inteligentnie" żebyś nie skisł w środku auta. Jak masz ustawione góra dół jak u mnie i świecą diody przy tych przyciskach to tak będzie po każdym odpaleniu, co najwyżej przy zmianie temperatury pokrętłem wentylator automatycznie przyspieszy lub zwolni. Obiegu nawet jak nie będziesz używał to i tak on sam automatycznie chodzi przy sytuacjach opisanych wyżej, cofanie i spryskiwacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym stopniu mam problem  z omawianym błędem 01274 . Rozebrałem schowek i włączyłem spryskiwacze szyb przednich przez 5-10 sekund silniczek klapy v71 otworzył klapę po czym ją zamkną  przez ten okres czasu nadmuch na szybę był prawidłowy. Czy szukać przyczyny w silniczku klapy 159 ?

 

vw1.jpg

Edytowane przez adas90077

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rozebrane, co Ci szkodziło rozebrać potencjometry i przeczyścić. U kolegi u którego czyściłem a miał to samo co u Ciebie działa już bez problemów i błędów brak. Mimo wszystko szuka nowszych silniczków. Mogło działać jak akurat testowałeś a za którymś razem łapie błąd i nie chodzi jedna z klap. Na you tube wpiszesz któryś z silniczków i masz filmiki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności