Skocz do zawartości
radekrp90

Flashowanie sterowników - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Wgram jeszcze raz eeprom, zobaczę czy powróci do stanu z przed zmiany.

Mówisz Radek, żeby wpisać nazwę sterownika, ale chcesz żebym to zrobił w eepromie ?

Tomek masz może gdzieś zawartość eeprom tej pamięci ? Bo bym porównał z tym co zgrałem ze swojej, czy może nie odczytało mi wszytkich zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zima18 napisał:

Zmienię na VAS i już jest wsad widoczny i mogę otworzyć. Tak powinno być?

Tak. 

4 godziny temu, zima18 napisał:

licznik programowań: 2, Progr. udananych: 0.  To też tak powinno być?

No właśnie nie. Czyli coś się dzieje nie tak jak powinno. 

Obraz eeprom mogę ci podesłać, ale część zawartości to wszystkie zapisane kalibracje, ustawienia itp. więc różnic będzie dużo. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak możesz to wrzuć obraz, zerknę. 

1 godzinę temu, nTomek napisał:

No właśnie nie. Czyli coś się dzieje nie tak jak powinno. 

Coś się dzieje nie tak jak powinno, ale VCP błędami nie krzyczy przy flashowaniu, tylko wywala że programowanie zakończone sukcesem :/

W poniedziałek powalcze znów z eepromem i dam znać czy się poprawiło.

Dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wgrał oryginalny EEPROM i sprawdził jak taki sterownik reaguje na poszczególne aktualizacje. Sądzę, ze SW4x nie ma w tablicy Twojego sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po forach ludzie tą pompę 3AA 614 109 AQ, zmieniali eeprom, wgrywali wsad nowy i hulało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdą pompę 3AA da się przerobić na wersję pod ACC bo są takie same fizycznie, AQ też przerabiałem bez problemu. Ja bym sprawdził czy aby na pewno dobrze przylutowany jest eeprom

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem swój wsad, który ściągnąłem przy pierwszej próbie odczytu eepromu i pompa dalej nie hulała.

Wgrałem wsad od Tomka, który mi podesłał i pompa ożyła.

Coś chyba namieszałem przy pierwszej próbie odczytu eepromu, może słabe połączenie kości z programatorem było i się wysypało.

Teraz znów trzeba lutować, zmienić wartości i zobaczymy jak będzie dalej.

Dzięki Tomku :ok

powrót.jpg

 

No i bryndza.

Na górze lux, wszystko działa, a po flashowaniu, teraz zacząłem od wsadu 3AA614109__0023 jest to samo co było przedtem.1498606618_powrtVEbryndza.jpg.ab0f41fea9d38500822b2f907d0e61e7.jpg

Gdzie jest błąd, nie wiem.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W eepromie siedzi również numer seryjny, więc jeśli chcesz żeby się zgadzał z tym co masz na naklejce to też pasowałoby go zmienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To numer seryjny nie jest mi potrzebny.

Zmieniłem pamięć żeby było VE do obsługi ACC.

Jeżeli jest VE to trzeba koniecznie wgrywać nowy wsad, czy mogę zostać na tym co jest, czyli fotka pierwsza z postu #207, żeby śmigał radar ?

Dąże do tego, że po flashowaniu pompy, pompa się wysypuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić flash, bo to ze się wyświetla w vcds VE to jest tylko odczytane z tego co sam ręcznie zmieniłeś ale całe oprogramowanie nadal jest  VD. Z tego samego miejsca podczas flashowania jest brana informacja jaka jest wersja pompy i wgrywana jest odpowiednia wersja oprogramowania czyli po przeróbce z obsługą ACC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, tylko, że przy flashowaniu wysypuje się wsad, i zostaje z czymś takim jak na drugim zdjęciu. I pytanie, gdzie jest błąd ?

Pamięć wlutowana elegancko, po zmianie zawartości pamięci wszystko można z pompą zrobić, są adaptacje, kodowania, bloki pomiarowe. A po flashu wszystko się wysypuje, czy może VCP nie daje rady ?

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zima18 napisał:

Jeżeli jest VE to trzeba koniecznie wgrywać nowy wsad, czy mogę zostać na tym co jest, czyli fotka pierwsza z postu #207, żeby śmigał radar ?

Dąże do tego, że po flashowaniu pompy, pompa się wysypuje.

Tak nikt nie robił więc ciężko powiedzieć czy to zadziała - a kodowanie z włączonym ACC przyjmuje?

Mam jeszcze pełny dump eeproma z pompy po udanej aktualizacji softem 0023 z włączoną obsługą ACC więc może taka kombinacja ma szanse zadziałać. W końcu soft 0023 jest wspólny dla wszystkich 4 wersji wyposażenia.

Niemniej jednak to dziwne, że nie udaje się zrobić poprawnie flasha. Owszem, nie ma komunikatu błędu ale licznik udanych prób się nie zmienia. A może ten twój zasilacz jest jakiś trefny? Może napięcie siada na końcu flashowania i update eeproma idzie w krzaki?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wydajnościowo jest okej. Także pod względem stabilizacji napięcia tutaj problemu na pewno nie ma.

Może VCP nie daje rady z flashem pompy ? Sterownik od PLA sflashowałem bez problemu.

Kodowanie na ACC przyjmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakim napięciu flashujesz? ja utrzymuję 13-13,5. choć jak łączysz się z pompą i flash idzie to powinno być teoretycznie ok.

Może spróbuj na innym usb albo na innym kompie?

Ja mam VCP clon i daje radę już z nie jedną pompą i każda zakończona sukcesem 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zima18 napisał:

tutaj problemu na pewno nie ma

Z tym "na pewno" to już nie jeden się przejechał. Gdzieś tkwi mały problem, tylko gdzie? Zasilacz od PC bez obciążenia gałęzi 5V (zwykle tylko ona jest stabilizowana) może działać naprawdę różnie w zależności od jego konstrukcji. Jeśli masz inny to zmień.

A ja tam widzę w pierwszym wpisie drugą pompę. Ją też próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą popsułem przy wylutowaniu eepromu, także poszła w ruch druga, pierwsza do wyrzucenia.

Zasilacz przerobiony, żeby dawał 12 V i obciążalność prądowa była wydajna. 5 A daje, bo na tym zasilaczu testowałem hak, także silniczek od haka ciągnął cięgno. 

Na zasilaczu z 11.94 V, może faktycznie mało, podepnę pod auto, żeby było 12.5-13. I spróbuję sflashować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak pomyślałem, te pliki lbl z danymi do odczytu pompy przez VCDS po flashu, to nic innego jak tylko wrzucić w folder VCDS => Labels i wszystko ? Bo tak się zastanawiam czy to może VCDS nie może odczytać tej pompy po flashu bo coś z tymi plikami lbl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki lbl do katalogu labels/user, ale to nie ten problem. Te pliki to tylko opisówka długiego kodowania. Ty masz ewidentnie problem z flashowaniem skoro licznik udanych prób nie rośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, nTomek napisał:

Pliki lbl do katalogu labels/user, ale to nie ten problem. Te pliki to tylko opisówka długiego kodowania. Ty masz ewidentnie problem z flashowaniem skoro licznik udanych prób nie rośnie. 

dokładnie.

jezeli zapisuje  próby flasha , a  udane próby nie, to epp jest ok wg mnie , bo nadpisuje epp 

ale z jakiegos powodu nie moze  ukończyc flasha 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a flash u Was zawsze dochodzi do 100 %, czy kończy się też na 99 % ?903400428_flash614.thumb.jpg.7c5f762923a6113a6f8be8249a366bc8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności