Skocz do zawartości
radekrp90

Flashowanie sterowników - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ale da się przekodować go na liczenie w kilometrach bez zmiany wsadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kodowanie zmieni tylko prezentację wartości na liczniku. Aby zmienić tarczki trzeba zmieniać wsad, a tego VCP nie zrobi. Do tego trzeba przeliczać sumy kontrolne z tego co pamiętam, bo inaczej licznik się blokuje (jeśli wrzuci się wsad z EU do UK/US).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie kodowania będzie tempomat w mil/h tylko spalanie chyba sie zmieni na ltr/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format spalania można zmienić w ustawieniach z poziomu MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy pomoże ktoś w temacie jak uruchomić tą ikonkę zaznaczona na czerwono. Jeśli edycja epromu to w którym miejscu.

Licznik 5n0920883 ( sw 0506) Radio MIB2 STD sw 0478

1396610577_passatbt.thumb.jpg.abaaea04e0d4d46d3993f8ac1963e1e5.jpg

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ta ikona pojawia się gdy moduł Bluetooth jest pod siedzeniem a nie w navi. Na RNS315 z BT też się nie pojawia, a wcześniej gdy miałem wspomniany moduł, na pewno była... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli wyjaśniło sie . Jak miałem rns 315 tez nie było myślałem że może to wina Radio i kupiłem MIBa :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum i nazywam się Tomek. Sorki że pisze na tym forum choć nie mam paska, ale na żadnym innym forum nie jest poruszany podobny temat... Mam Golfa 6 Plus i w ostatnim czasie wziołem się za modyfikacje i aktualizacje sterowników. Nie będę wypisywać co już zrobiłem itd. Ale przejdę do sedna. Chce w przyszłym roku założyć xenon i właśnie zamówiłem inny BCM, bo mój stary nie obsługuje go. Ale tak się stało że zamówiłem 1K0-937-087-AD H111 0709, bo był w miarę tani i powinien wszystko obsługiwać co mnie interesuje. Ale wczoraj na ruskim forum wyczytałem że zdarza się że z tymi BCM xenon czasami mruga. i piszą o aktualizacji go do wersji 1K0-937-087-AE H111 0703 lub 1K0-937-087-AN H112 0779. Stąd moje pytanie czy można wgrać te wsady, oracz czy ktoś był by tak miły i wyjaśnił mi jak to jest że zmieniając soft z nowszej wersji czyli z 709 na 703 jest lepiej, oraz Jakim cudem można wgrać wsad z AN jeśli ma H112, a AD H111?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej ktoś już przetestował, że taki soft lepiej sobie radzi z Xenonami niż inny. To są tylko liczby i czasem oznaczają inną wersję a nie kolejną. Podobnie jest z wersją HW. H111 i H112 mogą się różnić wszystkim albo prawie niczym (np. inny dostawca elementów składowych, albo brakujący/dodany jeden pin). Jeżeli proces flashowania pozwoli na załadowanie danego wsadu to jest duże prawdopodobieństwo, że on zadziała, ale nie jest to regułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...patrz Webasto :D

Na PW miałem jeszcze pytanie o TPI (informacje serwisowe). Nie mam bazy, mam google ;) Polecam szukanie na stronach rosyjskich (np. VW TS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywał ktoś charakterystykę do magla 2gen (1K1 909 144)?

Poszperałem trochę i znalazłem charakterystyki, do paska jest 7 pasujących numery od 132-138(v074MXXX3C0___Lenkung.sgo), obecnie mam 135, ma ktoś pojęcie czym się różnią poszczególne? Czy któraś jest bardziej "sportowa"/progresywna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wolfe ja zmieniłem magiel na 5n1 i wgrałem parametry z b7 rki ale jak jeszcze siedziałem na stary maglu to wszędzie co czytałem na drive2 to pisali żeby wgrywać z audi TT, podobno jak jedziesz bardzo wolno lub stoisz to kiera leciutko działa a czym szybciej tym jest mocniejsza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O już wymieniłeś na 3gen, to już lane assist pewnie działa ;) też widziałem na drive2.ru temat z charakterystykami, ta z TT najbardziej by mi odpowiadała, tylko z tego co pamietam do TT sa chyba trzy. Zastanawiałem się czy któraś od paska nie będzie lepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wolfe z tego co wiem to 3 gen to jest 1k0 ale mogę się mylić, co do line assist to tak działa są znaki i light assist. 

IMG_20210109_060517.jpg

IMG_20210104_172843.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 00:18, Wolfe napisał:

Wgrywał ktoś charakterystykę do magla 2gen (1K1 909 144)?

Poszperałem trochę i znalazłem charakterystyki, do paska jest 7 pasujących numery od 132-138(v074MXXX3C0___Lenkung.sgo), obecnie mam 135, ma ktoś pojęcie czym się różnią poszczególne? Czy któraś jest bardziej "sportowa"/progresywna?

a w tym  maglu nie ustawia się   z adaptacji ?

bo chyba w GEn3 dopiero się  wgrywa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam magiel 2 gen 1K1 909 144L i Kl.135, http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf_(1K)_Steering_Assist tutaj masz w pierwszej zakładce info.

j500-gen2.zip

W załączniku jest 28 charakterystyk do magla 2gen(ty późniejszych).

W dniu 12.01.2021 o 17:33, robert_s napisał:

z tego co wiem to 3 gen to jest 1k0 ale mogę się mylić, co do line assist to tak działa są znaki i light assist. 

Graty :) 1K0 i 5N0, obie są 3 gen, tylko 5N0 jest nowsza.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy można odczytać doat skrzyni dsg dq250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2020 o 14:24, mcaris napisał:

Cześć czy pomoże ktoś w temacie jak uruchomić tą ikonkę zaznaczona na czerwono. Jeśli edycja epromu to w którym miejscu.

Licznik 5n0920883 ( sw 0506) Radio MIB2 STD sw 0478

1396610577_passatbt.thumb.jpg.abaaea04e0d4d46d3993f8ac1963e1e5.jpg

Ja zrobiłem customowy moduł, który przywraca tę ikonkę w liczniku ( gdy jest Discover Media ), również przywraca zielony Side Assist w 1xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że udało się z tą ikonką. No w sumie kto jak nie Ty :)

A wykminiłeś coś ze zmiana LCD( od audi)   do w licznikach kolor 2D? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie udało się osiągnąć tego co zamierzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności