Skocz do zawartości
radekrp90

Flashowanie sterowników - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

To tak wprost nie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem - nie wnikam. Jak będziesz się chciał podzielić to chętnie się dowiemy :D

Póki co poprawiłem trochę Twój poprzedni post aby był bardziej czytelny - mam nadzieję, że nie masz tego za złe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radekrp90 napisał:

Ok, rozumiem - nie wnikam. Jak będziesz się chciał podzielić to chętnie się dowiemy :D

Póki co poprawiłem trochę Twój poprzedni post aby był bardziej czytelny - mam nadzieję, że nie masz tego za złe ;)

ja tam z niego za wiele nie rozumiem 

porównanie tarczek z  lat 2008    i epp 24c32 i 1Mb flash , do tarczek z 2014  z epp 24c64 i 2Mb  softu ... jest jak porównanie  czarnej du****  do białej du**** ...czyli do du***

kontrolki zółta i zielona da się właczyc  softowo  w 3D sw0705 czy to CC  czy B7 

powyzej tego SW  tez , ale da się to zrobić  hardwerowo 

 

co do BW to się nie wypowiem do końca , bo dac się kroić dla tego  czarnego licznika w cenie 600-800zł ....... trzeba byc prawdziwym filantropem  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ceny niektórych części są z d**y. O ile w przypadku wersji kolorowych/3D da się to w jakiś sposób zrozumieć, przez pryzmat tego że tego zwyczajnie było mało o tyle w przypadku zwykłych MFA/MFA+ jest to kompletnie nieuzasadnione. Ale skoro są takie ceny to muszą być na to chętni ;)

Przy okazji - ja też z tego posta nic nie rozumiem. "Rozumiem" było w odniesieniu do tego, że jak zawsze nie wszystko podaje się na forum - co rozumiem, bo to wymaga pracy i czasu. Za 10 lat może ktoś to wytłumaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major chodziło mi o przeskok między 2008 i 2009, to że 2008 do 2014 nie ma sensu to wiadomo.

Bardziej mi chodziło że 2008 było " odnowieniem ' liczników czerwonych 3c0 dopiero potem fabryka wprowadziła pewne zmiany odcinając starą technologię od nowszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Daku napisał:

@Major chodziło mi o przeskok między 2008 i 2009, to że 2008 do 2014 nie ma sensu to wiadomo.

Bardziej mi chodziło że 2008 było " odnowieniem ' liczników czerwonych 3c0 dopiero potem fabryka wprowadziła pewne zmiany odcinając starą technologię od nowszej

yyy........

chodzi ci o  przeskok , czy porównanie ?

bo porównujesz licznik 2008 do 2014....... ...... a teraz chcesz  przeskoczyc z 2008 na 2009 ?

pogubiłem się ....  i daje pass 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się odpalić Webasto.

Kilkanaśćie razy próbowałem  flashować.

Sterownik bezskutecznie, zarówno 4700 i 4709.

Wczoraj przełom.

Wypiąłem bezpieczniki Webasto -> poszedł flash 4700.

Brak opcji kodowania -> Aku odłączony - nic.

Próbowałem dalej flashować 4709 - wywaliło błąd przy 13%.

I później nie dała się nawet na nowo 4700 ani 4709.

 

Tak więc zrobiłem taka procedure:
1. Bezpieczniki out- flash 4700
2. Bezpieczniki out- flash 4709
3. Pojawiło się kodowanie- zmiana na 3 ii działa ?

 

Pewnie wiele z tych problemów wynikało z klona VCP.

Nie wiem ważne że działa, może na 6 prób, 4 udane i działa, odlaczalem po każdym flashowaniu i dzięki temu mogłem wgrać 4700 i poźniej 4709.


Dopiero na 4709 pojawiło się aktywne okienko do kodowania.

 

Tak więc pliki od @radekrp90 przebojach działają ?

A jak ktoś ma problemu z flashem to polecam bezpieczniki przed i po flashu wyciągać

 

IMG_20190916_221304.jpg

IMG_20190917_074207.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to pomiędzy flashowaniami zrobić odłączenie zapłonu tak aby uspały się moduły - ale można też metodą bardziej "brutalną". W sumie nie robiłem jeszcze aktualizacji dla jednego modułu jednej po drugiej, więc nie zauważyłem takiego problemu. Najważniejsze, że działa i nie trzeba szukać rozwiązań z innymi metodami wgrywania wsadu do uwalonego sterownika.

Klon też ma pewnie wiele do gadania, bo np.: EEPROMu z sterowników drzwi nie czyta. Ja do końca roku chcę sobie ogarnąć ODIS'a więc wtedy może stabilność takich prac będzie lepsza - zobaczymy ;)

@robert_s Teraz Twój sterownik na stół, 12V z jakiegoś zasilacza i próbuj wgrać :D Może też się uda, chyba że już wysłałeś ten sterownik ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nTomek Zorbiłem dzisiaj flash sterownika ABS plikiem który dostałem od CB. Wszystko przebiegło pomyślne, teraz pompa 109D identyfikuje się jako 109L, zakodowalem i wszystko gra prócz tego że nie rozumie sygnału czy z zegarów odnośnie autohold czy ma być cały czas czy nie ? Flash miał być robiony pod ACC ale ze mój silnik tego nie obsługuje więc wracam na pompę 109AF :) Jeszcze raz wielkie dzięki za plik, już się czegoś nauczyłem nowego a to bezcenne, choć przyznam że by dostać się do epromu abs trzeba się troszkę pobawić :) Pozdrawiam 

Edytowane przez Matiz4
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matiz4 masz może adapter do ABS z B7 do flashu eepromu TSSOP8 0,65mm z tego co pamiętam?

Osobiście nie mam a na 1 zabawę mi się nie chce kupować. Pompę mam 3aa614109BK, chciałbym w niej ACC i TDMS dodać i zamienić ze swoją ( identyfikacja VD -> VE. )

Pzdr.

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daku ja mam adapter SOIC8-150MIL 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daku jak ci się nie spieszy to za grosze możesz kupić na aliexpress - taniej niż znaczek na list.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moglibyście się podzielić wiedzą czy istnieje możliwość flashowania zegarów kolorowych 2D na 3D ?? 

Mam już dosyć tej wszechobecnej szarości :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gontash napisał:

Panowie czy moglibyście się podzielić wiedzą czy istnieje możliwość flashowania zegarów kolorowych 2D na 3D ?? 

Mam już dosyć tej wszechobecnej szarości :/ 

tylko jak jest SW 06xx 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS wyciągne wersje softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie czy poda Ci numer wersji?

Otwierasz diagnostykę i masz. Na przykładzie poniżej:

2.0l R4/4V TFSI 01 0010 ->  to na czerwono to wersja SW

open-screen.png

Możesz jeszcze dodatkowo kliknąć "Advanced ID - 1A" i wyświetlą się szczegółowe informacje o sterowniku, w tym ilość prób programowania (Flash Status):

advancedid.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekrp90 wielkie dzięki ?

 

4 godziny temu, Major napisał:

tylko jak jest SW 06xx 

 

Sprawdziłem u siebie no i niestety mam zegary 3AA 920 880 H z SW 0505.

@Major co się stanie po flashu na SW 0605 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, gontash napisał:

Sprawdziłem u siebie no i niestety mam zegary 3AA 920 880 H z SW 0505.

@Major co się stanie po flashu na SW 0605 ?

nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, po edycji eepromu ABS można sprawdzić czy edycja przebiegła pomyślnie bo pomimo że to była pompa 3C0614109P to już widnieje jako V3

IMG_20191215_141605.jpg.8d774171fcdccce8f22b4076777cc5b4.jpg

I po aktualizacji

IMG_20191215_143007.jpg.26cacfe0fa0ebc37078fab06429705bb.jpg

Oczywiście wszystko zakończone bez błędów

IMG_20191215_155855.jpg.0a44fe69b724497039e56766d41201f9.jpg

IMG_20191215_164819.jpg.a4b1f3a08b97f4da084740abfbb52533.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Licznik programowań" też możesz sobie zmienić/wyzerować w ten sam sposób. Nawet numer sterownika. Wiele modułów wyświetla takie dane wprost z pamięci eeprom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności