Skocz do zawartości
radekrp90

Flashowanie sterowników - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.12.2019 o 09:58, gontash napisał:

radekrp90 wielkie dzięki ?

 

Sprawdziłem u siebie no i niestety mam zegary 3AA 920 880 H z SW 0505.

@Major co się stanie po flashu na SW 0605 ?

Po wygraniu Softu 06xx i wyzej do zegara niższego niż 06xx uwali wyświetlacz, da radę to postawić jak się ma wsad.

Mi się udało z pro 0407 zrobic 3D 1104 :) tajemnica.

Dać się da Ale koszty dość duże ok 500 600 zl

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, podsumowując - czy istnieje tania i prosta opcja na przerobienie licznika 3C0 na 3AA? Załóżmy, że nie interesuje mnie kompletnie licznik premium (bo nie interesuje), a jedynie opcja testowania gratów z B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, radekrp90 napisał:

a jedynie opcja testowania gratów z B7.

@radekrp90Mam  B7 z zegarami premium i jakoś nie kojarzę tej funkcji. Na czym ona polega?

W dniu 26.12.2019 o 13:44, Daku napisał:

Mi się udało z pro 0407 zrobic 3D 1104 :) tajemnica

@Daku może jednak zdradzisz tajemnicę? Odpowiedni wsad wystarczy czy rzeźba elektroniki niezbędna? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gontash napisał:

@radekrp90Mam  B7 z zegarami premium i jakoś nie kojarzę tej funkcji. Na czym ona polega?

Na niczym, bo nie ma takiej funkcji.

Chodzi mi o możliwość korzystania z licznika 3C0 w aucie wyposażonym w sterowniki z B7, a nie jakiejś ukrytej funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2019 o 23:17, radekrp90 napisał:

Ok, podsumowując - czy istnieje tania i prosta opcja na przerobienie licznika 3C0 na 3AA? Załóżmy, że nie interesuje mnie kompletnie licznik premium (bo nie interesuje), a jedynie opcja testowania gratów z B7.

da się tak zrobic, 

czy tania , czy drga .... nie wiem ile masz bilonu 

ale nie ma co testowac,  bo to  lata temu było juz przetestowane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi tylko o to, że wydaje mi się bez sensem inwestowanie 300 PLN w licznik z nowym typem komunikacji tylko po to aby potesteować moduły pochodzące z B7 (moduł komfortu i BCM). Na koniec bym sobie poszukał oryginalnego licznika z CC lub B7 ale chodzi mi o rozwiązanie tymczasowe.

Jedyna trudność jaką widzę, to powrót do 3C0, bo nie znalazłem pliku sgo z moim softem.

Jeśli istnieje taka możliwość, proszę o info na PW - nie musi być za rączkę, wystarczy jakiś opis co trzeba zrobić i jakie są konsekwencje, jeśli dzielenie się tym na forum nie jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość podniesienia can gateway 1k0907530k do wersji minimum L? Mam w golfie v radio rns300 i ciągnie mi prąd cały czas.

Edytowane przez prezesik18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna aktualizacja jaka jest dostępna dla tego modułu to zmiana wersji softu z 0170 na 0178. Źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jej wgranie zlikwiduje problem poboru prądu po zamknięciu auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "digital-kaos" piszą, że pomaga. Sprawdź jaką masz aktualnie wersję. Zrobienie update nie powinno nic popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80059070_2658480984230704_79681746821867

80192196_2658489437563192_62565035131954

 

Czy dobrze widzę że wersja to 0021?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Dla tej wersji softu (0021) nie ma ratunku - patrz tu: link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na znany portal aukcyjny. Za grosze można kupić bramkę, którą da się flashować do wersji K 0178

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno 'głupie' pytanie: kupując moduł np 530E wersja 0110, aby go podnieść do wersji K 0178 potrzebuje go tylko jeden raz przeprogramować plikiem 1K0907530K__0178.sgo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, radekrp90 napisał:

Mi chodzi tylko o to, że wydaje mi się bez sensem inwestowanie 300 PLN w licznik z nowym typem komunikacji tylko po to aby potesteować moduły pochodzące z B7 (moduł komfortu i BCM). Na koniec bym sobie poszukał oryginalnego licznika z CC lub B7 ale chodzi mi o rozwiązanie tymczasowe.

Jedyna trudność jaką widzę, to powrót do 3C0, bo nie znalazłem pliku sgo z moim softem.

Jeśli istnieje taka możliwość, proszę o info na PW - nie musi być za rączkę, wystarczy jakiś opis co trzeba zrobić i jakie są konsekwencje, jeśli dzielenie się tym na forum nie jest możliwe.

no ale co Ty chcesz testować ?

licznik po update zachowuje się dokładnie tak samo jak licznik z fabrycznym takim softem 

a fabryczne takie od  lat chodzą ...przerobiony tez chodzi .... więc  co tu testowac ?

kup sobie anglika czy z USA za 100zł i juz masz  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, prezesik18 napisał:

potrzebuje go tylko jeden raz przeprogramować plikiem 1K0907530K__0178.sgo ?

Tak.

Akurat miałem taki 1K0907530F 0120 i bez problemu łyknął soft 0178 (krzyczał, że to inny numer ale to się ignoruje) . Niestety nie mogę przetestować czy załatwia to problem z usypianiem radia bo moduł mam na stole.

Shot_20191231173540437.thumb.png.d42b291a7aa6a435d31c9e2a579ed5e7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Gateway -> 1K0 907 530 K to "najwyższy" SW dla HW04. Wersja L to już HW07, więc sam update nie wystarczy.

@Major Chcę mieć opcję na działanie funkcji BCM/CCM po ewentualnej wymianie modułów bez wymiany licznika. Zdaję sobie sprawę z innej lokalizacji kontrolek na tarczach (bo to jest chyba jeden z problemów) ale docelowo i tak pewnie by był zamontowany prawidłowy licznik. Wtedy jednak chciałbym móc wrócić do SW dla 3C0 tak aby licznik był sprzedawalny ;)

Pytam, bo raz widzę, że się da, innym razem że nie... i teraz nie wiem czy różnica jest w PCB (poza większą pamięcią) czy zwyczajnie chodzi o jakieś "egzorcyzmy" odprawiane przy modyfikacji. Chyba, że licznik po update pracuje tak samo, i to że kontrolki w 3C0 i 3AA są w innych miejscach da się pozamieniać w EEPROM -> wtedy nawet bym go nie wymieniał. Chcę jednak w przypadku zmiany GW na 7N0, CCM na 3AA, i Borda na BCM mieć zachowaną funkcjonalność MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby miec BCM  na liczniku -  to licznik musi obsługiwac  BAP ,  zeby miec  CCM - to licznik musi obsługiwać  DDP 

jak kiedykolwiek analizowałeś te dwa formaty to wiesz czym to się je 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam rozróżniam ale teraz nie wiem do czego zmierzasz - czy ta różnica w komunikacji wpływa na różnicę w PCB? Czyt inne układy za nie odpowiadają czy jak?

Ja to zawsze mam niby proste pytania tylko chyba pytać nie potrafię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności