Skocz do zawartości
boulie20

Prośba o analizę logów błąd 16683 p0299

Rekomendowane odpowiedzi

Gaz to pewnie listwa do wymiana ta mA grubo ponad 100tyś na gazie na bank. Jak mu dam na luzie do odciny to trochę śmierdzi benzyna Ale może to normalne. Teraz właśnie jeżdżę na samym paliwie drugi dzień znaczy na benzyna za dwa jadę w trasę zobaczymy 

Na lpg bardziej szarpie na małych obrotach jak mu mocno docisne np4 bieg 1600obr i but wtedy tak, może moduł zapłonu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna to też paliwo.
Podejrzewam nakładanie się paliw. Znaczy że wtryskiwacze LPG leją łącznie z benzyną. Dlatego na Pb widać losową ubogą, niespaloną mieszankę bo byla za bogata, nieuległa spaleniu. Natomiast na LPG jest tego mniej, mieszanka jest bogata, to może być kwestia listwy, pewnie jeszcze Valteki. Dlatego podpowiedz z gazem. To zapewne mniejsze koszta niż wymiana modułu, chyba że masz skąd wziąć sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają świeczki

20171206_153410.jpg

Z jakiego powodu paliwa się mogą nakładać ? listwa jest jakaś dziwna jutro sprawdzę bo nie pamiętam

Jutro sprawdzę Z gazem to nie problem zakrece zawór zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę różni się dwójka od pozostałych. 
Dlaczego mają się nakładać... równie dobrze można zapytać dlaczego nie. To pomysł. Zdarzają się takie sytuacje. Stara listwa może powodować że wtryskiwacze nie domykają się całkowicie i puszczają gaz. Zdarzaja się też sytuacje gdy sterownik LPG pracuje nieprawidłowo. Jego zdaniem jest odczyt czasu wtrysku, wyliczenie swojego, wtrysk LPG i odcinanie wtrysku Pb. Czasem zdarza się że nie robi tego ostatniego. Dlatego mówie też poza zakreceniem o wyciągnięciu bezpiecznika. Niech nic nie miesza w Pb. Jak zakrecisz to też polecam przed odpieciem bezpiecznika jeszcze go zdusić trochę na oparach gazu. Bo takto coś zawsze zostanie w przewodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro po pracy się tym zajmę dzieki za podpowiedź . ciekawe gdzie będzie główny bezpiecznik sterownik od gazu ktoś w środku zamontowal obok bezpiecznikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę Grzegalem gaz wypalony zawór zamknięty Ale sterownik mam pod bezpiecznikami w środku auta bezpiecznika nie znalazłem jutro muszę tam lepszy dostęp zrobić. Mam urwana siatkę zaraz za katem jednak auto nie chodzi zbyt głośno po przegonieniu na pierwszych 3biegach do odciny potem spokojna jazda jakieś 3km po których otwieram maskę A turbo czerwone jeszcze czy nie za szybko jak na taka pogodę się grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś w trasie 150km na benzynie auto zaczęło lepiej iść ale też Tak szarpie w obrotach 1500-2500 wystarczy wcisnąć Gaz mocno I w momencie jak czuć że chce iść też jednocześnie mega szarpie na wyższych obrotach to ustępuje na lpg jeszcze gorzej normalnie pierdzi jakby swiece nie mogły tego spalić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przepatrz dobrze układ zapłonowy.. to że jest noowy nie koniecznie znaczy że  sprawny... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak problem się nie rozwiązał...na początku mechanicy byli pewni że winny jest chip, jednak nie udało im się wyciągnąć nawet 165 koni. Mówili że sprawdzili wszystko, wymienili pompę paliwa bo słabo pracowała, zawór N75, sprawdzili turbinę uszczelnili dolot oraz sprawdzili kompresje i wszystko im wyszło że jest cacy jednak, mocy nie przybyło aktualnie jeżdżę na serii i podobno jest tylko 138 koni. Na końcu stwierdzili że winna może być głowica dlatego że jest od AEB a blok od  AWT i głowice nie wspólgrają ze sobą...Już nastawiłem się na zmianę głowicy na AWT tylko nie mam pewności czy to aby na pewno była winna głowica i rozmyślam również oddać auto do innego tunera ponieważ z tego co się dowiedziałem głowice w 1.8T powinny być podobne różniły się tylko osprzętem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wgraną serię to może daj logi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że po zmianie świec auto przestało szarpać Ale też czuć że gorzej jedzie ?w trasie jak dawałem gazu to na moim manometrze po dodaniu gazu w sekundę doładowanie roslo w okolice 0.5bar zmieniłem w domu świece wszystko ładnie chodzi zero szarpania Ale teraz dodając gazu trzeba poczekać może 2sekundy aż turbo dojdzie do granicy 0.5 bar gdzie na starych świecach bost był gwaltowny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zrobić logi żeby sprawdzić co się dzieje Z zapłonem świece cewki czy wypadanie zapłonu ? Chwilę dobrze było jeździłem trochę I znowu szarpie niemilosiernie po każdym daniu gazu przy'małych obrotach I na obu paliwach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2017 o 14:16, boulie20 napisał:

podobno jest tylko 138 koni

co znaczy podobno? logi wyglądają ok. Jest deczko ubogo, ale nie spodziewałbym się straty 12KM. Spróbuj zrobić sobie logi do KPOWER. Co do głowicy sie nie wypowiadam ale są w Polsce tunerzy którzy na bank będą to wiedzieć bo siedzą własciwie tylko w VAGach.
 

 

Dnia 11.12.2017 o 18:42, abdamian napisał:

Czy to możliwe że po zmianie świec auto przestało szarpać

bardzo mozliwe

Dnia 11.12.2017 o 18:42, abdamian napisał:

Ale też czuć że gorzej jedzie ?

watpliwe

Dnia 12.12.2017 o 14:43, abdamian napisał:

Jakie zrobić logi żeby sprawdzić co się dzieje Z zapłonem świece cewki czy wypadanie zapłonu ?

w AEB sie nie da chyba ale ewentualnie patrz po grupach od 013do016.

Dnia 12.12.2017 o 14:43, abdamian napisał:

Chwilę dobrze było jeździłem trochę

To było dobrze czy auto nie miało mocy?

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zwonko napisał:

co znaczy podobno? logi wyglądają ok. Jest deczko ubogo, ale nie spodziewałbym się straty 12KM. Spróbuj zrobić sobie logi do KPOWER. Co do głowicy sie nie wypowiadam ale są w Polsce tunerzy którzy na bank będą to wiedzieć bo siedzą własciwie tylko w VAGach.
 

 

bardzo mozliwe

watpliwe

w AEB sie nie da chyba ale ewentualnie patrz po grupach od 013do016.

To było dobrze czy auto nie miało mocy?

To takie dziwne idzie czasem dobrze Ale jak długo się na prawdę pojeździ zaczyna szarpać na gazie coraz bardziej Tak chodzi jakby mu czegoś brakowało . czasem wcisne lekko gaz I idzie jak szalony Za Chwilę dam cały I śpi albo szarpie . może sonda od gazu źle mierzy ?przed chwila katalizator wyproznilem duża różnica jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

138 koni to mi właśnie powiedzieli w serwisie że tyle tylko moje auto osiąga...w między czasie odwiedził warsztat gdzie zajmują się regeneracją głowic jakieś rodzinny zakład i powiedzieli mi a nawet pokazywali na głowicach od 1.8t że spadek mocy byłby jedynie gdyby kolektor miał mniejsze otwory albo gdyby uszczelka pod głowicą była padnięta ale to wtedy nie miałby dobrego ciśnienia a mój miał bardzo dobre i stawiali raczej na turbinę lub gruszkę turbiny...również w między czasie umówiony zostałem na poniedziałek do mechanika który zajmuje się tylko autami grupy vag więc zobaczę co on mi powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@abdamian kat może powodowac odczucie że jest mało mocy, bo przepływ gazów wydechowych jest zabuzony, pewnie dlatego też turbo sie bardziej grzało.

Co do szarpania no nie wiem. No to jak mówiłem. Popatrz  czy pod maską nie wiszą jakieś luźne przewody gumowe.  Zasymuluj podwyższoną wilgotnośc, gdy temp. będzie dodatnia, spryskiwacz do szyb napełniony wodą i psikać z daleka w okolic świec cewek, najlepiej w nocy po ciemku. Szukać iskier i zmiany w pracy silnika. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslisz Kolego o niskiej kompresji silnika moze stad przerywanie na lpg po porzadnym rozgrzaniu silnika ? latem miezrylem bylo to 9.5bar na dwoch i na pozostalych po 10bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie tragedia. W takich przypadkach gorsze są nierównomierne wyniki a nie wzglednie niskie. Dane z serwisówki. Kompresja w MPA

kod_silnika nowy_silnik limit_zuzycia maks_różnica_miedzy cylindrami
AGN 0.9-1.4 0.75 0.3
AGU,ARZ,AUM,ARX 1.0-1.3 0.7 0.3
AUQ 1.0-1.3 0.75 0.3
do którego nie porównałbyś masz w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności