Skocz do zawartości
boulie20

Prośba o analizę logów błąd 16683 p0299

Rekomendowane odpowiedzi

To może lepiej będzie wybrać się do tunera na sprawdzenie co tam jest wgrane...jedyny plus że kilometr ode mnie jest tune up znany z YouTube podobno dobry serwis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro i tak jest nieczynne więc może dla pewności zrobić te logi na podmienionym N75?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz to rób. Uważam że nie wiele wniosą dopóki nie będzie dobrego softu. Może teoretycznie by coś w nich wypatrzył... Tylko skąd pewność że to nie jakaś konsekwencją programu. Ja np. tego nie poznam. Może @Bodzik tak.

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędu dziś nie było w sterowniku ale mocy również...podjadę w tygodniu do serwisu i niech mi sprawdza co jest nie tak szkoda męczyć samochód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tunerzy i hamownie jak lekarze, termin dopiero na styczeń lub dzwonić po 14 może uda się dostać...pozostaje mi próbować się dostać do nich może się uda póki co kupiłem oryginalny nowy N75 tak na przyszłość błąd nadal jest ale auto lepiej jeździ jak na razie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już wiem, tak jak pisali koledzy winny okazał się chip, wgrany został chwilowo standardowy program 4 grudnia jadę na poprawnego chipa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne logi tyle że od 2100-3500 brakuje paliwa, albo coś w ten deseń. Generalnie sonda pokazuje ubogo.

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie on od 4tys do pelnych lepiej idzie 220bez zadnego problemu.ale mul jak zrobilem turbo i głowice na prawde wciskal w fotel

Dnia 3.12.2017 o 17:18, zwonko napisał:

Ładne logi tyle że od 2100-3500 brakuje paliwa, albo coś w ten deseń. Generalnie sonda pokazuje ubogo.

sonda ubogo w senise ze słaba mieszanka? czy ze sonda zajechana bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, abdamian napisał:

sonda ubogo w senise ze słaba mieszanka? czy ze sonda zajechana bardziej?

Napisałem już wcześniej:

Dnia 3.12.2017 o 17:18, zwonko napisał:

od 2100-3500 brakuje paliwa, albo coś w ten deseń

Brak paliwa lub za dużo powietrza powoduje że sonda wskazuje na ubogo. Nie podejrzewam żeby sonda była zajechana, ale po tych logach tego nie mozna stwierdzić. Osobiście uważam, że najbardziej prawdopodobna wersja to że logi robione na LPG i źle wyregulowane. Mniej to np. niespalająca się mieszanka. No ale powody moga być jeszcze inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zwonko napisał:

Napisałem już wcześniej:

Brak paliwa lub za dużo powietrza powoduje że sonda wskazuje na ubogo. Nie podejrzewam żeby sonda była zajechana, ale po tych logach tego nie mozna stwierdzić. Osobiście uważam, że najbardziej prawdopodobna wersja to że logi robione na LPG i źle wyregulowane. Mniej to np. niespalająca się mieszanka. No ale powody moga być jeszcze inne.

Na benzynie były robione tylko jak na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to warto sprawdzić co jest na gazie. Czy kasowałes błędy przed logami nawet jeśli nie ma błędów? Sprawdzić ciśnienie paliwa może, zdobić 002+033 na gazie oraz 002+033 z odpieta przepływka na pb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, zwonko napisał:

No to warto sprawdzić co jest na gazie. Czy kasowałes błędy przed logami nawet jeśli nie ma błędów? Sprawdzić ciśnienie paliwa może, zdobić 002+033 na gazie oraz 002+033 z odpieta przepływka na pb.

Tak błędy usunięte przed logami A wczoraj wymieniłem czujnik G 66'I już nie ma żadnych błędów. ok spróbuję dziś te logi zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób już cały komplet 002+033 bo może to czujnik mieszał. Pb, LPG, Pb bez przepływki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za pomoc wszedlem w kanal 033 i w kazdym okienku jest NA nie wiem czemu niedostepne

jescze moge dodac ze auto po zmianie turbo uszczelki pod glowica rozradu itd chodzilo po tej operacji na pb  przez  jakies 8 godzin tylko i byl ogien ale pozniej zaczalem jezdzic na lpg i po dwoch dniach muł nie wiem czy to cos wnosi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, z rozpędu niedopatrzenie. W aeb zamiast 033 sprawdza sie 007.

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje kolejne tak jak w opisie jeden na 3 biegu na lpg drugi na 2 biegu bp z odpieta przeplywka nie mogłem dzis . kiedys jezdzilem tak chwile muł to był troche ale podobnie chodzilo 

LOG-01-002-007-lpgxxx.CSV

LOG-01-002-007-drugirazbpxxx.CSV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szarpie Ci podczas jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szarpie czuje że chce iść ale czegoś brakuje mu troszkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wiem że wymieniałeś świece i cewki ale mi to wyglada na problemy z zapłonem... Losowo sonda pokazuje ubogo, to może być niespalona mieszanka... 
Do tego LPG masz Panie do regulacji.
Przepływkę porównywałem z innym AEB i wyglada dobrze... bo myślałem że może jakoś zaniża pośrodku i stąd problem.
Zakładając że cewki i świece które wymieniałeś są OK to mam tylko jeden pomysł... Zapisz sobie co teraz pokazuje grupa 008, zakładając że od ostatniego kasowania błędów mineło z 30-40km. Zakręć może gaz na butli (dobrze żeby nie byłą pełna, najlepiej wyjeździć), odepnij bezpiecznik od LPG, odżałuj z 30-40km na Pb, bez gazu. Przed próba kasowanie błędów. Po próbie sprawdzić 008 i zapisać wartości.

EDIT: Na lpg szarpie mniej prawda?

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności