Skocz do zawartości
jedrus

Skoda Fabia II - rozpiska przekaźników - nie działa dmuchawa i wycieraczka tylna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w Skodzie Fabii II - czasem przestaje jednocześni całkowicie działać dmuchawa (nawiew) oraz wycieraczka tylnej szyby.  Po pewnym czasie, samoczynnie - znowu zaczyna działać. Czasem to 10 minut czasem 30 minut więc obstawiam jakąś zależność termiczną w układzie elektrycznym.

Po szperaniu na forach skody mam dwa typy:

Stawiałbym jednak na przekaźnik, zwłaszcza, że pamiętam latem dziwne "bzyczenie" z rejonu bezpieczników, którego nie mogłem zlokalizować. a okazuje się, że przekaźniki są właśnie ZA bezpiecznikami - wszystko więc by się zgadzało.

Pytanie więc, czy ktoś ma rozpiskę przekaźników do Fabii II? Tutaj znalazłem, gdzie są one umiejscowione ale nigdzie nie ma rozpiski ani numerów tych przekaźników. Zanim zrzucę te wszystkie plastiki chciałbym potwierdzić, czy faktycznie jest taki przekaźnik obsługujący te dwie rzeczy na raz. Ewentualnie kawałek schematu elektrycznego z rejonów dmuchawy i wycieraczki tylnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozebrałem trochę deskę rozdzielczą, na tyle, żeby dostać się do przekaźników. Zlokalizowałem ten odpowiedzialny za pracę dmuchawy i tylnej wycieraczki (bo akurat działały) - numer 141951253B - tzw. "przekaźnik uniwersalny". Spróbuję go jutro dostać i podmienić ale pytanie... to wygląda zbyt pięknie. Czy zepsuty przekaźnik może sygnalizować koniec swojego żywota dziwnym sporadycznym bzyczeniem (ala zwarcie przewodów) i okresowo działać lub nie działać?

Nie potrafię do końca zdemontować tych plastików deski rozdzielczej, żeby mieć luźny dostęp do skrzynki przekaźników i posprawdzać okablowanie :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności