Skocz do zawartości
kruszan

Realny przebieg, interfejs diagnostyczng co i jak?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem nowym użytkownikiem forum, oraz pojazdu VW Passat B6 2.0 TDI 170KM 2006

Jako laik w dziedzinie marki VW, mam pytania względem mojego nowego/starego bolidu:

Jak sprawdzić realny przebieg pojazdu, tzn wizyta w ASO po VIN lub interfejsem diagnostycznym ale co jeśli od kilku lat pojazd nie był oficlajne serwisowany? Gdzie zapisywany jest stan przebiegu w tych pojazdach? Czy prócz wskazania na liczniku jest jeszcze opcja odczytu ze sterownika itp? Lub czy ktoś w łatwy sposób mógł zmienić wskazanie licznika i zapis w tym sterowniki? Na ile to miarodajne?

Jaki interfejs polecacie dla przydomowego użytku, lubię grzebać sobie przy swoich autkach, amatorsko, hobbystycznie, chciałbym kupić coś do błędów, odczytów wskazań, obsługi modułu komfortu itp? Ogólnego zastosowania bez profesjonalnych funkcji itp.

Co polecacie, co warto? Jest cała masa tych VAG'ów ale na pewno coś z doświadczenia będzie lepszym wyborem praktycznym ekonomicznym.

Pozdrawiam serdecznie, jeśli źle miejsce tematu proszę o przeniesienie,

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kruszan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dsg to można odczytać przebieg skrzyni. Niestety wszystko da się poprawić, więc faktycznego przebiegu nigdy nie będziesz pewien.

 

A druga sprawa - kup VCDS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam manualna, zdaje sobie sprawę że można wszystko, ale prócz samego licznika gdzie warto zajrzeć aby sprawdzić przebieg? Równie dobrze mógł robić to paprok na szybko i jakiś sterownik prawdę powie? Wiem też że nie każde auto odnosi się do sterowników, niektóre mają licznik zapis w ECU i koniec...

VCDS to około 1500zl, myślałem nad czymś ekonomiczniejszym ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw, bo również przymierzam się do zakupu jakiegoś urządzenia do domowych warunków. Aby sprawdzić sobie jakieś błędy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2017 o 14:56, kruszan napisał:

VCDS to około 1500zl, myślałem nad czymś ekonomiczniejszym ;-P

Nie każdego stać na oryginalnego vcdsa dlatego też można kupić klona :)na zagranicznych portalach vcds w języku polskim  to koszt 22$(jakies 80 zł) w polsce 150~+

 

Moja B6 na liczniku jak kupowałem miała 219kk na liczniku w ecu 216kk(+-5% czyli się zgadza) w sterowniku dogrzewacza silnika "zuheizera" zapisane błędy przy 420kk... także gdyby człowiek kiedyś miał taki sprzęt i był troche bardziej ogarnięty z tymi kablami to bym sobie inaczej życie ułożył...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2017 o 23:23, wronek napisał:

Nie każdego stać na oryginalnego vcdsa dlatego też można kupić klona :)na zagranicznych portalach vcds w języku polskim  to koszt 22$(jakies 80 zł) w polsce 150~+

 

Moja B6 na liczniku jak kupowałem miała 219kk na liczniku w ecu 216kk(+-5% czyli się zgadza) w sterowniku dogrzewacza silnika "zuheizera" zapisane błędy przy 420kk... także gdyby człowiek kiedyś miał taki sprzęt i był troche bardziej ogarnięty z tymi kablami to bym sobie inaczej życie ułożył...

 

w biedronce są teraz bajki po 9,99 wychodzi dużo taniej niż vcds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności