Skocz do zawartości
qbanosa

Wymiana wnętrza drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zapytać jak to jest z wymiana tej strony drzwi która znajduje sie wewnatrz pojazdu (nie wiem jak to sie fachowo nazywa). Czy jest jakas różnica czy b5/b5 fl i czy kombi czy sedan czy wszytsko do wszystkiego pasuje i to nie ma znaczenia od jakiej wersji sa one wziete?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qbanosa napisał:

Witam. Chciałbym zapytać jak to jest z wymiana tej strony drzwi która znajduje sie wewnatrz pojazdu (nie wiem jak to sie fachowo nazywa). Czy jest jakas różnica czy b5/b5 fl i czy kombi czy sedan czy wszytsko do wszystkiego pasuje i to nie ma znaczenia od jakiej wersji sa one wziete?

Nie łaska powiedzieć o które drzwi chodzi? Przednie będą te same, z tyłu kombi/sedan może się różnić. Chociaż boczki po modyfikacjach pasują.

Elektryka z przedlifta do polifta nie pasuje i odwrotnie. W tylnich drzwiach jeśli nie miałeś elektrycznych szyb a chcesz założyć to musisz ciągnąć wiązkę.

Jak to jest z wymianą? Z przodu odkręcasz śruby kluczem 10. Zdejmujesz zaślepki plastikowe i opuszczasz elektrycznie szybę tak, aby było widać śrubki. Luzujesz te śrubki na uchwytach, ale nie odkręcaj do końca. Prawidłowo powinieneś wyciągnąć wkład zamka kierowcy i odbezpieczyć klamkę od zamka centralnego i zdemontować tą blachę wraz z zamkiem. Po tym dajesz szybę do góry, niech Ci ktoś trzyma. Wyciągasz blachę z zamkiem i masz. Szybę można wtedy delikatnie opuścić.

Tył? Przy elektrycznych trzeba wypić taki trzpień który trzyma szybę z mechanizmem. Czyli opuszczasz prawie do samego dołu, zdejmujesz plastik osłonkę. Wybijasz trzpień do środka drzwi. Szybę delikatnie podnosisz i wyciągasz. Sytuacja z zamkiem powinna być podobna.

 

Ogólnie wkład zamka żeby wyciągnąć to trzeba też taką śrubkę pod uszczelką poluzować, żeby zwolnić blokadę od zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o wszystkie drzwi. I w sumie pytałem tylko o kompatybilność a nie jak to zrobic, ale doceniam Twoja pomoc. Z tylu rowniez mam elektryczne. Czyli o ile dobrze zrozumialem jezeli mam B5 sedan to tylko od B5 sedan pasują? Dzieki i tak za wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności