Skocz do zawartości
areq20

Szarpanie auta na ciepłym silniku jakby wypalał się DPF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Passata B6 2010 1.6 TDI BlueMotion z DPF.

Od pewnego czasu zauważyłem, że na ciepłym silniku autem poszarpuje tak jakby wypalał się DPF. Tylko, że to trwa już kilka dni (każdego dnia dojeżdzam do pracy około 12 km w jedną stronę). Dodatkowym problemem jest straszny zapach spalin w kabinie. Po prostu nie do zniesienia, jeżdżę z otwartymi szybami, bo nie da się inaczej. Spaliny w kabinie czuć tylko wtedy kiedy poszarpuje autem, w dni kiedy tego objawu nie ma - nie ma też tego okropnego zapachu. Spalanie na komputerze pokładowym pokazuje na postoju 0.4L/h.

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce około trzech tygodni temu - kilka dni poszarpywało autem - wtedy po kilku dniach zapaliła się kontrolka DPF, więc jechałem na wysokich obrotach żeby ten DPF się dopalił, ale trwało to dosłownie parę chwil - po przejechaniu około kilometra kontrolka zgasła, a silnik się uspokoił i na postoju trzyma 900 obrotów, chodzi równiutko.

Dodam, że około pół roku temu miałem wymieniany zawór EGR - co jakiś czas zapalała się żółta kontrolka z silnikiem, komputer pokazał błąd EGR - wymiana pomogła, od tamtego czasu kontrolka nie zapala się.

Czy powodem takiego poszarpywania może być zużyty filtr DPF? Co może być przyczyną przedostawania się spalin do kabiny? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności