Skocz do zawartości
MarcinKCE

Subwoofer w katalogu z akcesoriami B8

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym nieco odkopać temat. 

Na allegro dostępne są takie oryginalne subwoofery https://allegro.pl/vw-passat-b8-subwoofer-dynaudio-3g0035621c-i7561834831.html

Nie mam w swoim B8 nagłośnienia Dynaudio. Pytanie więc brzmi, jak ten subwoofer podłączyć by działał. 

Potrzebuję go jakoś specjalnie kalibrować i czy ogarnę to sam, czy muszę jechać do ASO (i czy w ogóle oni też to ogarną)

Nie wiem w sumie od czego zacząć by go podłączyć. Są też dostępne na allegro dedykowane subwoofery firmy Alpine, może one będą bardziej pasować pod mój zestaw nagłośnienia.

Z góry dzięki za pomoc w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc Dynaudio beretu nie urywa. Lepiej wymienić głośniki i ewentualnie wyciszyć drzwi (droższa impreza się robi), zamiast montować sam subwoofer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mi też nie chodzi o "urywanie beretu" :) Bardziej chciałem podbić dźwięk basem z tyłu, ponieważ fabryczne głośniki, choć nie najgorsze to mogłyby dawać więcej frajdy.

Pytanie tylko, czy kupić ten subwoofer Dynaudio czy może zainteresować wspomnianym przeze mnie dedykowanym subwooferem Alpine. 

Który z nich łatwiej się montuje i dostosowuje by działał jak trzeba. Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodanie basów w pierwszej kolejności da efekt trzepania się luźnych kabli wewnętrz drzwi --> może być gorzej, niż bez subwoofera. Będziesz miał basy i dodatkowo brzęczenie kabli. Mam drugiego passka, oba z Dynadio, w obu to samo było przed wygłuszaniem. Posłuchaj u kogoś, jak to brzmi, przejdzie Ci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może odkopiemy temat. Szukam tego suba Helix'a 000051419, ale w Polsce to go chyba nie znajdę. Tylko jakieś zagraniczne serwisy. Może ktoś chce sprzedać używkę? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean,

z używkami bardzo ciężko ale możesz kupić na niemieckiej stronie ahw-show.de ja dwa tygodni temu zakupiłem plus wypożyczenie „dongla” 385€ + 95€ kaucja z czego masz 14 dni na odesłanie i zwracają 70€ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta...

planuje coś takiego wpiąć do nowego Arteona i mam pytanie jak to się reguluje?

normalnie jest suwak do subwoofera w Infotainment ...

a jak jest po zamontowaniu Helixa?

jak reguluje się głośność subwoofera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Helixa - poszukaj na forum, robiłem opis ;-)

P.S. Trzeba po instalacji zaprogramować pod auto. Podsumowując dużo lepsza scena, wyższa, ustawiona pod kierowcę, bo ten mały wzmak jest z prockiem DSP i więcej basu jest ale jak oczekujesz 'masażu pleców' i tornada to go nie będzie. ?

6889C9F5-11AC-478F-9BBA-AE47C0642D5C.jpeg

11811FBF-A4FC-4913-8CEA-8C166385C451.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z innej beczki a może ktoś się orientuje gdzie i jak mogę dokupić koło zapasowe do subwoofer DYNAUDIO dla Passata B8 ? Mam wersje Dynaudio z samym subkiem ale chciałbym mieć tez kolo zapasowe w które sie wkłada tego subka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, siriuslee napisał:

Cześć, z innej beczki a może ktoś się orientuje gdzie i jak mogę dokupić koło zapasowe do subwoofer DYNAUDIO dla Passata B8 ? Mam wersje Dynaudio z samym subkiem ale chciałbym mieć tez kolo zapasowe w które sie wkłada tego subka.

Ja kupiłem ostatnio felgę stalowo chyba 16 cali i do środka zapakowałem suba , jak będę w domu za kilka dni to dam znać jakie to były wymiary 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer wchodzi w normalne koło, mam normalne koło 17 cali. Sub ma wymiary takie, że idealnie się tam mieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 18 też bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wrzucicie fotki jak to wyglada, bo mam w kia sub w miejscu kola i sie zastanawiam co robic. Nawet lewarka i klucza do kol nie dali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko tylko takie znalazłem w telefonie:

(w feldze 18 Marseille)

sub18.jpg

Edytowane przez Freddie
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ta centralna sruba trzyma wszystko w ryzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzyma dobrze, u mnie 17 cali razem z felgą. Aczkolwiek, kiedy przyszedł czas wymieniać awaryjnie koło w trudnych warunkach udało mi się tak pociągnąć, że mocowanie pękło (to jakiś rodzaj plastiku, czy tego typu wynalazek). Przy kolejnej wymianie w ASO koszt 70 PLN (na Ali można pewnie taniej), ale wymieniłem. Mimo pęknięcia ani koło, ani sub nie wydawały zbędnych dźwięków.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat. Posiada ktoś może ten programator do subwoofera Helix?? Jestem na etapie montażu i chciałem go przeprogramować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja odgrzeje temat 🙂

Kupiłem Passata z dynaudio lecz bez zapasówki. Miejsce jest więc dokupiłem zapasówkę (identyczna felga jak na aucie - 18 cali Liverpool).

 

Teraz się okazało że po włożeniu do środka subwoofera,  śruba ta wielka z tworzywa jest za krótka.  Ta którą mam,  ma oznaczenie 3G0803899C. 

 

Czy ktoś wie jakie oznaczenie ma taka śruba lecz dłuższa - pod sub oraz pełnowymiarowy zapas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie: rocznik 2015, zapasówka Marseille 18 + sub z zestawu Dynaudio

śruba ma numer:  3G0803899A

 

 

wg opisu A ma 214mm

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to wyjaśnia wszystko. Moja ma coś ponad 18cm długości licząc od samych końców po wyjęciu z bagażnika. Sam gwint ma ok 15cm.

 

Czyli muszę szukać takiej z literką A...

Edytowane przez mareks6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności