Skocz do zawartości
MarcinKCE

Subwoofer w katalogu z akcesoriami B8

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając katalog z akcesoriami do Passata B8 natknąłem się na dwa subwoofery. Jeden do koła zapasowego a inny w formie "listwy" pod oparcie tylnego siedzenia w bagażniku. 

W systemie dyna audio jest już wbudowany subwoofer więc domyślam się, ze to akcesorium jest do standardowego systemu audio. 

Czy ktoś orientuje się czy mogę go dokupić i podłączyć nie znając się na elektryce i nie tracąc gwarancji? 

Dodam że posiadam Discover Pro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kiedyś zgłębiałem temat ale już trochę zapomniałem. Generalnie z tego co czytałem to auto które nie ma tego na wyposażeniu fabrycznym nie ma odpowiedniej wiązki i tak ową musiałbyś dorobić. Mam nadzieje że się mylę i ktoś mnie poprawi bo sam bym taki chętnie zakupił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest subwoofer razem ze wzmacniaczem, który jest wyposażony w procesor dźwięku (sygnał jest również wzmacniany na głośniki) oraz wiązkę przewodów, gwarancji nie utracisz, ponieważ załączona do zestawu wiązką wpinasz się w instalację fabryczną. Niestety jest trochę rozbierania tapicerki, bo trzeba wiązkę pociągnąć z bagażnika do schowka pasażera. Samo podłączenie nie jest szczególnie skomplikowane ale trzeba jakieś piny w kostkach przełożyć.  Wszystko jest opisane w załączonej instrukcji oraz w dwóch filmach, które można zobaczyć na YT. I jest to oczywiście do standardowego systemu audio.  Subwoofer ten w koło zapasowe jest montowany , powiedzmy na stałe, oczywiście można go wyciągnąć ale wtedy nie będzie dźwięku,. Do tego podłużnego jest dołączona specjalna kostka,którą np. jeżeli coś chcemy przewieźć w bagażniku  to możemy go wymontować, a tą kostkę wpinamy w złącze i muzyka gra. To jest system Helix , numer tego w koło zapasowe to 000051419 natomiast tego drugiego 000051419A  ( na końcu w zależności od rocznika mogą być różne literki) .

Tu jest instrukcja montażu w Golfie: 

 

... a tutaj sposób podłączenia 

 

Edytowane przez tom-998
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wielkie za pomoc. Mam przegląd w przyszły piątek więc zapytam ile kosztuje montaż w ASO. Dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam nie dasz rady zamontować ? 

A tu jest instrukcja montażu https://shops.volkswagen.com/assets/MASTER_904_VWZ_OZ/en_GB/904_DEBA_000051419B_ENG_003.pdf

Aby zestaw grał optymalnie  po instalacji musi zostać zaprogramowany pod auto programatorem DKS 051 419A , którym  DSP jest programowany pod konkretne auto. I po to chyba warto się wybrać do ASO bo programator kosztuje ok. 400 zł. 

A tutaj link do instrukcji jak to się programuje http://www.volkswagen-accessories.com/content/medialib/vwd4/de_vw_zubehoer/produktwelten/infotainment/soundsystem/microsite/downloads/manual/_jcr_content/renditions/rendition.file/dks-051-419-a-ba-programmierdongle-soundsystem--d-.pdf

Tu jeszcze krótka informacja ze strony VW

Plug & Play Soundsystem 300W Sinus 
→Znacząca poprawa dźwięku, 5 kanałowy wzmacniacz klasy AB ze zintegrowanym cyfrowym procesorem dźwięku (DSP) 
→Subwoofer w komplecie z kablami i wzmacniaczem maks. moc 300W sinus, moc muzyczna 480W 
→Łatwa instalacja, ustawienia specyficzne dla pojazdu 
→Do modeli bez Dynaudio / do modeli z oryginalnym radiem/radionawigacją Volkswagen

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w ASO - prawie 2500 PLN + koszt instalacji. ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena  na ebay z Niemiec to około 350 EUR instalacja w ASO ponoć ok. 450 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe czym się różni zestaw  000051419 cena w  cena w ASO 2089.55 zł od 000051419B cena w ASO 2433.91 zł i zestaw 000051419A cena w ASO 1889.44 zł od 000051419C cena w ASO 2250.09 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawe i z tego co widzę to zainstaluje się bez problemu, ale tu masz sam subwoofer ze wzmacniaczem a nie masz procesora dźwięku i wzmocnienia sygnału na pozostałe głośniki. Potem można wymienić głośniki i będzie grało całkiem przyzwoicie. Ja tak właśnie zrobiłem w B7 tyle, że zamontowałem Helixa PP50 DSP, który zasilał głośniki i oraz dodatkowy wzmacniacz, który zasilał subwoofer zamontowany z boku bagażnika i też było to zrobione bezinwazyjnie. Samochód był wtedy nowy i przed wymianą głośników wysłałem zapytanie czy nie będzie to skutkowało utratą gwarancji, dostałem odpowiedź "...jeśli nie będzie ingerencji w instalację elektryczną to nie będzie to skutkowało utratą gwarancji. W zeszłym tygodniu zamówiłem Arteona i chyba też zrobię coś podobnego albo zamontuje zestaw o którym rozmawiamy w tym poście. Jest jeszcze np. Helix PP40 DSP z subwooferem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tego Helixa (wariant "listwa")... u siebie w Pasku B8 i tak szczerze to mega zmiany na + nie czuje... :-( Dodam, że nic nie zmieniałem w programie DSP. Sama instalacja jest prosta max. 30 min. Fakt, lepsza scena... więcej detali.. bass puka z przodu auta... ale w basie mocy jakoś brak.

Czy ma ktoś z Was może tego 'dongla' żeby program zmienić lub wie który serwis go posiada ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie dla wszystkich rozważających instalację systemu Helixa... to po przeprogramowaniu wzmacniacza dedykowanym 'donglem' z odpowiednią konfiguracją... jest szok ... jak to potrafi zagrać i banan nie schodzi z twarzy... (najnowszy program dla B8 - Limousine to 88... testowo przez chwilkę był 84) :D

Polecam... :coolshine:

Pozdro !

 

 

1 (1).JPG

1 (2).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd miałeś to ustrojstwo do programowania. Ja też kupiłem tego Helixa do Arteona, dotychczas był zaprogramowany na VW CC i być może nie będzie konieczności przeprogramowania, no ale do końca tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli serwis nie zaprogramuje donglem... to jest kicha... sam mozesz to ocenic... nie masz basu... i przy wyzszym poziomie glosnosci... jest charczenie w głośnikach... nie ma jeszcze dedykowanego programu dla Arteona dla CC najnowszy to 78 ;-) Zapytaj ktory Ci ustawili i czy maja dongla ..? Jestem ciekaw co odpowiedza...

System jest ustawiony jako 'default' na program 57 - Golf 7 i nie gra... tak jak powinien.

Jak ustawisz odpowiedni program to jedziesz na maxa... nic nie chrypie... i nie trzeszczy... gra bajka. :-)))

Problem polega na tym ze 'Dongla' nie mozna lub cizko dostac w naszym kraju... :-(

Jestem wlascicielem chyba jedynej sztuki... ;-)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zaprogramowanego właśnie na CC, samochód odbieram za miesiąc to wtedy dopiero się okaże jak to zagra. Na chwilę obecną chyba w przypadku  Arteona najlepszym rozwiązaniem jest zaprogramowanie na CC bądź B8. To kupiłeś ten programator ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... udało mi się kupić. ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fokal, daj znać czy w razie czego jest szansa pożyczyć Dongla, bo zastanawiałem się na początku jak kupowałem B8ke 2 lata temu nad Helixem, ale odpuściłem i chyba temat wróci w Arteonie poodbnie jak u Toma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fokal, zerknij proszę w priva, jeśli byłaby okazja to chętnie bym tego posłuchał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2017 o 06:47, tom-998 napisał:

Mam zaprogramowanego właśnie na CC, samochód odbieram za miesiąc to wtedy dopiero się okaże jak to zagra. Na chwilę obecną chyba w przypadku  Arteona najlepszym rozwiązaniem jest zaprogramowanie na CC bądź B8. To kupiłeś ten programator ? 

Witam,

Ja również przymierzam się do kupienia HELIXA do ARTEONA, chcę również kupić programator DONGLE - i stąd moje pytanie - czy DONGLE przychodzi już zaprogramowany na np CC? czy te sterowniki do procesora/wzmacniacza trzeba jakoś ściągać??

Dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja jest standardowo w 'donglu' ale mozna zrobic aktualizacje z pliku dostepnego w necie. ;-)

Konfiguracja dla CC jest dostepna - nr 78.

Pelna lista w zalaczniku.

IMG_8433.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności