Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze skrzynią dsg (chyba ) to znaczy objaw jest taki jak jeżdżę normalnie bez szaleństw jest wszystko w porządku ale gdy wyprzedzam redukcja do 3 lub 4 biegu gaz mocno wciśnięty obroty dochodzą do 4000 i wtedy zamiast zmienić bieg na wyższy efekt jest jak by odcinało mu zasilanie zamula go i nie można zmienić biegu dopiero po odpuszczeniu gazu po chwili wszystko wraca do normy co to może być błędów brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc  !! 

Dalej mam problem z przerzuceniem z 1 na 2 DSG na zimnym silniku problem jest taki że nie chce przerzucić z 1 na 2 bieg dopiero po puszczeniu pedału gazu przerzuca:( dodam że była robiona mechatronika i dalej to samo jest . Dodam że po odebraniu auta rzekomy mechanik twierdził że trzeba wymienić cwajmassa nie wiem co ma to do tego skoro na ciepłym idzie normalnie no ale wymieniłem cwajmassa i dalej to samo :( mechanik się już wykręca jak może tylko .

Droadzcie mi co może być powodem tego? 

Silnik 2.0 CM 170KM  dsg 

Brak błędów na silniku oraz skrzyni. 

Proszę o pomoc ! 

Dziękuję i pozdrawiam Wszystkich:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Cwajmassa

Tego jeszcze nie słyszałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nic konkretnego się nie dowiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecę Ci zmienić mechanika. Cwajmassę niech sobie w doopke wsadzi. Ponownie trzeba zaglądnąć do mechatronika a pana "mechanika" - jeśli masz dowód naprawy do sądu. Ot tyle. Nikt Rafale nie pomoże na odległość.

Nie mniej jednak - powodzenia w naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie . Po oznjmieniu mechanikowi że dam sprawę do sądu wreszcie zdecydował się na wymianę mechatroniki . Dziś jestem właśnie po jej wymianie i jak wcześniej problem był na zimnym silniku z przerzuceniem biegu z 1 na 2 to po ponownej wymianie mam też problem i na gorącym silniku 90°C więc czy nadal winą jest mechatronika ? Czy jakieś czujniki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu sie sprzęgła skończyły. U mnie przed wymianą sprzegiel tez szarpal i nie chcial przełączyć na wyzszy bieg. Po wymianie dwuch tarcz i oleju skrzynia zmienia plynnie i gładko biegi za kazdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, czornyraflik napisał:

Witam ponownie . Po oznjmieniu mechanikowi że dam sprawę do sądu wreszcie zdecydował się na wymianę mechatroniki . Dziś jestem właśnie po jej wymianie i jak wcześniej problem był na zimnym silniku z przerzuceniem biegu z 1 na 2 to po ponownej wymianie mam też problem i na gorącym silniku 90°C więc czy nadal winą jest mechatronika ? Czy jakieś czujniki ? 

Mechatronika po regeneracji czy nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 razy mechatronika była zmieniana dziś znowu miałem i byłem przy tym . Mechatronika po regeneracji teraz jest o tyle lepiej że na zimnym tylko nie zmienia z 1 na 2 . Dzwoniłem dziś w sprawie porady do Palki z Mysłowic i powiedział że może to powodować synchronizator A to już 3 mechatronika więc raczej mechatronike można wykluczyć co do sprzęgieł to w styczniu 2017r były wymieniane więc chyba nie mogły się tak szybko zburzyć? 

Dziękuję za pomoc w mojej sprawie i passeratti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się dziś że problem może leżeć po stronie silnika powiedziano mi że mam zrobić test i ręcznie przerzucać biegi. Jak będzie przerzucać to podobno coś od silnika idzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.odświeże temat DSG.moja skrzynia wolniej niż normalnie zmienia biegi.Przy ruszaniu najpierw odpuści a potem łapie bieg i rusza.co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, coyott napisał:

witam.odświeże temat DSG.moja skrzynia wolniej niż normalnie zmienia biegi.Przy ruszaniu najpierw odpuści a potem łapie bieg i rusza.co to może być?

Podłącz pod komputer. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że mechatronika się kończy. Jaki masz przebieg i kiedy wymieniałeś olej w skrzyni? Niekiedy sprzęgła potrafią dać taki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebieg to 280 tyś a olej zmieniany był ok 100 tyś temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w DSG wymienia się co 60tys km. Na początek wymień olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2018 o 10:57, czornyraflik napisał:

Dowiedziałem się dziś że problem może leżeć po stronie silnika powiedziano mi że mam zrobić test i ręcznie przerzucać biegi. Jak będzie przerzucać to podobno coś od silnika idzie 

Ktoś coś pomoże ? Ktoś coś doradzi? Bo dalej nie mogę sobie poradzić z problemem :(

przypomnę że na zimnym silniku nie przerzuca z 1 na 2 bieg dopiero jak puszczę z gazu to zmieni dodam jeszcze że widać na liczniku że jest już 2bieg ale dalej trzyma na 1 . Z 3go biegu na 4 szarpie i z 5 na 6 . Ale jak już się silnik zagrzeje to już wszystko znika i leci płynnie. 

dodam że olej , sprzegla były wymieniane i 3 razy mechatronika była wymieniona i problem jest dalej . Jest wgrany najnowszy program do dsg i pytanie czy może to być przez sterownik silnika ? 

POMOCY !!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sprawdzał pompę olejową dsg? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pompa była razem ze sprzęgłami robiona .

Dziś wracając z pracy postanowiłem jechać na tiproniku (recznym) i miał tylko problem z 1 na 2 tylko na zimnym A reszta bardzo płynnie szła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja sprzęgieł zrobiona prawidłowo? 

Ile czasu minęło od ostatniej adaptacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lysy78_03 napisał:

Adaptacja sprzęgieł zrobiona prawidłowo? 

Ile czasu minęło od ostatniej adaptacji? 

Sprzęgła i pompa dsg były wymieniane styczeń 2017 

Mechatronika robiona grudzien 2017

Kolejna mechatronika listopad 2018 i trzecia mechatronika była również wymieniana listopad 2018 i od czasu pierwszej wymiany mechatroniki są właśnie takie cyrki 

Jest wgrane najnowsze oprogramowanie do mechatroniki 

Olej był wymieniany w październiku 2018 kolejny raz ( brak opiłków ani żadnych wskazań aby coś mechanicznie było rozsypane) 

Auto było u kolejnego mechanika który zajmuje się automatycznymi skrzyniami i stwierdził że od silnika to idzie czyli podobno program na silniku . Ja już naprawdę rozkladam ręce kasy też już sporo wydałem i nie wiem co robić 

Co do adaptacji to bez problemu przechodzi robiona po wymianie mechatroniki listopad 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli na zimnym silniku nie przerzuca biegu z 1 na 2 (w sumie można powiedzieć że nie rozsprzegla) A z 3go na 4 jest szarpniecie i z 5go na 6 też jest szarpniecie to czy nie jest to wina sprzęgła? Jeśli mechatronika była już zmieniana 3 razy?  A jak już jest 90°C na silniku to wszystko idzie płynnie.  Widzę że mój przypadek jest pierwszy skoro nikt nie może doradzić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności