Skocz do zawartości
Wolfe

Połączenie B340 Iluminacja

Rekomendowane odpowiedzi

Połączenie B340 czyli tzw iluminacje z tylnego prawego nadkola gdzie najbliżej znajdę, tylne drzwi prawe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wyposażenia. Dla wersji z grzaną tylną kanapą ten sygnał jest dostępny w panelu środkowej konsoli. Podświetlenie schowka w podłokietniku też jest zasilane z B340 (terminal 58d). Jest jeszcze przełącznik oświetlenia wnętrza - ten z przodu w podsufitce - przewód można by poprowadzić nad tapicerką dachu i zejść słupkiem do bagażnika. Jak ktoś ma zmieniarkę CD to i tam można znaleźć B340.

W drzwiach tylnych też jest sygnał iluminacji 58d (nie dokładnie B340 ale logicznie to samo) ale on wychodzi z tego modułu więc musiałbyś wyprowadzić go przez przegub w drzwiach.

Bliżej chyba nie znajdziesz. Pochwal się co kombinujesz? Podświetlane gniazdo zapalniczki czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek po raz kolejny. Nie zgadłeś ;) Tak mi się spodobało rozbieranie klapy,  bagażnika i podsufitki jak wymieniałem wiązkę klapy(nie pokazywało mi się na fisie że mam otwartą klapę, a przy próbie przeciągnięcia kabla zniszczyłem peszel), że z chęcią rozbiorę ją jeszcze raz. Jak kupiłem wiązkę okazało się że jest ona od paska z elektryczną klapą i dokupiłem jeszcze dociąg, uszczelki, przycisk do otwierania(to właśnie do niego szukam iluminacji z prawego tylnego nadkola od tej niebieskiej wtyczki, właśnie dlatego pytałem o piny w zeszłym tygodniu) na tym samym szrocie. Teraz jestem na etapie zakupu kabli na wiązkę, nowa zaciskarka knipexa, wtyczki i piny już czekają :D Przeciąganie bez  harmonijkę w drzwiach kabla mam nadzieję że będzie przyjemniejsze niż przez peszel idący do klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem teraz w etce na wiązkę drzwi i widzę, że jest ona zakończona wtyczką w słupku. Czy twój dodatkowy kabel będzie szedł przez to złącze? Ja osobiście doradzałbym podłączenie B340 z np. przedniego gniazda zapalniczki. Niby daleko, ale prosta droga w kanale w prawym progu, potem za schowkiem i jesteś prawie "w domu".

Wymontowanie popielniczki z zapalniczką też jest dość proste: mieszek do góry, dekor przy mieszku do góry, 2 wkręty od guzików po bokach i na końcu 2 wkręty pod popielnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę szedł prawym progiem do skrzynki bezpieczników po prawej stronie deski, przy okazji też puszcze tamtędy CANy i iluminacje, CAN i tak idą obok popielniczki, do bordnetza, ale w sumie iluminacje mogę pociągnąć też do bordnetza wtyczka B pin 12.  Iluminacje z popielniczki już brałem do nawiewów i zegarka, ale tam w okolicy jest przycisk od esp ;)

 

------------EDIT-----------------

Iluminacje do przycisku klapy podłączyłem do oświetlenia bagażnika, działa prawidłowo.

Edytowane przez Wolfe
Nowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności