Skocz do zawartości
vip321

2.0 TDI 150km - dlaczego większości ludzie się ich pozbywają

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zastanawiam się dlaczego na potęgę jest do kupienia 2.0 tdi 150 koni z używanych, a innych motorów brak ??? czy coś z nimi jest nie tak ? psują się ? Zastanawiam się czy kupić Skodę Superb czy jednak kochanego Passata B8, który mnie się bardzo podoba. Lecz używanego 2.0 TDI. 150 km - na takiego mnie mnie stać 2 latka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam, że to najczęstszy wybór dla flot/taksówek

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, kończą się firmom leasingi więc są auta poleasingowe do sprzedaży.  A firmy liczą koszty i benzyna dla nich oznacza koszty paliwa wyższe o ok. 33-50% (licząc od zużycia diesla), co przy dużej flocie i dużych przebiegach robi istotną różnicę. Dodatkowo przy sprzedaży auta po 2-3 latach masz do odzyskania ok. 1/2 różnicy w cenie między benzyną a dieslem. Więc wybór, a później jego konsekwencje w postaci oferty sprzedażowej jest prosty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niemczech 90% sprzedawanych passatow to sa wlasnie 2.0 tdi glownie auta  leasingowe lub z wopozyczalni dlugoterminowych , tak wiec nie masz sie co dziwic ze w pl prawie same 2.0 tdi jesli glownie auta do polski trafiaja wlasnie z niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy masowo pozbywają się diesli i teraz chcą głównie benzyny. Znajomi skupują od nas roczne Volkswageny dla klientów w Niemczech (bo u nas są tańsze takie auta) i chcą określone modele, ale tylko i wyłącznie benzyny z Dsg. Inne nie wchodzą w gre, więc stąd takie wnioski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będą robić przebiegi rzędu 250 tyś km tymi benzynami.Narazie na żadnym portalu nie ma benzyny B8 z przebiegiem powyżej 150000 tyś km.Wydaje mi się że z ON szybko nie zrezygnują.Zobaczymy jak tsi będzie zachowywać się bo 200 tyś km.Chyba że będą zmieniac auta co 2 lata?

  • Like 1
  • Nie lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat 250 tyś w benzynie miałbym po 19 latach z moimi rocznymi przebiegami autem prywatnym, więc zakładam że 15 letni dizel tez nie będzie wyglądał ciekawie, szczególnie że będzie nim można pojeździć tylko poza miastami ,jeśli nie będzie zakazu w ogóle i to raczej szybciej niż 19 lat :) 

Wybór benzyny to staje się już wymuszony przyszłością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli floty które robią po 100 tyś rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakaz jest i będzie tylko dla diesli do EURO5 włącznie. B8 ma EURO6 wiec nie bedzie problemu. B8 TDI jest ekologiczny tylko ta nagonka na diesla, a przecież ile jest TIRów, dostawczaków ,lokomotyw itd które często smrodzą i jeżdżą bez DPFa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2018 o 01:35, kubek197878 napisał:

zakaz jest i będzie tylko dla diesli do EURO5 włącznie. B8 ma EURO6 wiec nie bedzie problemu. B8 TDI jest ekologiczny tylko ta nagonka na diesla, a przecież ile jest TIRów, dostawczaków ,lokomotyw itd które często smrodzą i jeżdżą bez DPFa.

Na chwilę obecną jest wielka niewiadoma chcieli żeby ludzie kupowali elektryczne samochody i benzyny, coś nie do końca im pyklo ??‍♀️ ostatnio w Berlinie był artykuł, że Euro 6 jest bardziej szkodliwe niż Euro 4 ?‍♀️

Pozostaje jedynie czekać co teraz wymyśla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności