Skocz do zawartości
Bartku

Lakier metalik w B8 - plamy po ptasich kakach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zapytać kolegów czy mają jakiś problem z lakierem po ptasich kupskach. Fakt, nie zdążyłem zabezpieczyć lakieru po wyjechaniu z salonu i wczoraj dopiero zabrałem się za woskowanie. Po zmyciu kilku kup okazało się, że klar w tych miejscach zrobił się białawy, powłoka jest gładziutka ale plamy się pojawiły. Owady z maski zeszły bez większego problemu. 

Obawiam się, skoro ten lakier jest taki słaby, jak on będzie wyglądał po zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostało Ci obserwować uszkodzoną powierzchnię lakieru. Z czasem powłoka zacznie pękać. Polecam dobry wosk i będzie O.K.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wżarło się w klar, te lakiery niestety takie są. Ptasie kupy musisz od razu wycierać, jak beda dlużej na lakierze(szczegolnie jsk jest gorąco) to zostana odparzenia. Schodzi to dość dobrze preparatem Meguiars Ultimate Compound. Jak nie to pozostaje delikatna polerka u lakiernika.

wosk oczywiscie polecam ale akurat na to nic nie pomoze, nawet przez ceramike potrafi sie przeżreć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lakier jest słabiutki to fakt, kilka większych kup i zostały ślady nie do wypolerowania normalną metodą, nawet detailingowcy tego nie zniweczyli. Np. na octavii z 99 roku nie ma śladu pomimo, że stało pod drzewem i była zasrana na maksa. Wystarczyło dobrze umyć i lakier jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że to jest mój pierwszy samochód "nowy", to o lakier dbam jak mogę - ptasie odchody czyszczę tego samego dnia, zwykle zaraz po tym jak zobaczę. Wożę nawet wodę w butelce i chusteczki nawilżane do tego celu. No co z tego, skoro jakieś skur...le mi już porysowały w 3 miejscach na parkingach. Wypadało by tym samochodem nie jeździć, żeby lakier był na błysk... I tak powoli tracę już motywację do zmywania kup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad tym, czy nie nałożyć wosku i nie powtarzać tej operacji. Czy to pomaga na te przysłowiowe "kupy" o których piszecie? Te ekologiczne lakiery niedługo same będą spływać z auta po okresie gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym lakierze zostają plamy. Nie tylko na "ekologicznym".

Nie twórzmy kolejnej legendy.

PTASIE ODCHODY

Usunięcie ptasich odchodów jest ważne nie tylko z przyczyn estetycznych. Zawierają one agresywne związki chemiczne, które pod wpływem słońca i wilgoci reagują, zwiększając swoją objętość i penetrując lakier karoserii. Reakcje te zachodzą szybko i w krótkim czasie mogą zniszczyć lakier. W ekstremalnych przypadkach zmiany nieodwracalne zachodzą w czasie jednej doby od momentu zabrudzenia.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wosk niestety w praktyce nic nie daje. Nawet ceramika wymieka, jak wchodzila na rynek to reklamowali ze zabezpiecza, teraz pisza ze czesciowo zabezpiecza bo mase reklamacji mieli z tym zwiazanych. Jak sie zaplacilo 3-3,5 tys za powloke to czlowiek mial troche wymagan, a tu niestety...lakier generalnie jest slaby i miekki. W pierwszym passacie jakiego kupilem w 2003r to ptasie kupy wycietalem gabka do naczyn i sladu nie bylo...tutaj po takiej akcji od razu polerka by byla...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, no ciężko latać co dwie godziny i patrzeć czy samochód nie jest obsrany. Jak postawie po powrocie z pracy o 15 i jest weekend a samochód biorę dopiero w poniedziałek rano to co? Mam zatrudnić ciecia do robienia obchodu? To jest absurdalne. Samochód wart kawalerkę a tu plamy na lakierze. Śmiem twierdzić, że ten lakier jest do d...

Koleś, który mi robił brykę od razu zwrócił uwagę, że bez polerki to jest nie do ruszenia i twierdzi, że VW ma bardzo słabe lakiery obecnie. Kumpel, który ma Optimę dowiedział się od swojego detailera, że VW ma jedne z lepszych lakierów. Pytanie co ma reszta samochodów...

Wczoraj robiłem swojego Punciaka, który ma 5 lat. Standard - APC, smoła, rdza, szampon, glinkowanie, szampon i wosk. Oczywiście lakier ma swoje wady bo ma za sobą 138 000 km ale po robocie wygląda jakby wyjechał z salonu, piękny, czerwony, błyszczący. Jest to lakier pastelowy i nie ma ani jednej plamy po ptakach ( po owadach to inna bajka :bezzebow)

Jestem mocno wk...ny. Poczekam jeszcze na kilka dodatkowych plam i na pewno będę zgłaszał reklamację.

Pozdrawiam

Edytowane przez Bartku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 10 miesięcy Hondę Civic. Każdy kamyk to odprysk do gołej blachy. Miałem białą perłę więc nie było widać hologramów od mycia na lakierze. Na ciemnych kolorach masakra. Na forum każdy narzekał na lakier. Rysował się od samego patrzenia na niego. W Mazdzie podobnie albo i gorzej.

Takie są obecnie lakiery. Lepiej brać jasne kolory bo nie widać tak później mikro rysek od mycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Coś mnie tknęło i odpuściłem czarny. Taki plus :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czarnego auta trzeba od razu mieć gościa co będzie go ciagle mył i polerował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego 'przysłowie' mówi, że czarny kolor ma się....raz w życiu.

Poprzednie auto 'czarna perla' - pierwsza i OSTATNIA! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na zareklamowanie odbarwien od ptasich kup, nie uwzglednia tego. W instrukcji jest napisane usuwac natychmiast...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam położony kwarc i po usunięciu kujpie nie widać śladu ale jakby łatwiej schodzą . Tak samo po dobrym wosku czy politurze . Żałuje że nie dałem od razu w salonie na położenie powłoki albo chociaż dobrego wosku. 

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności