Skocz do zawartości
fonx

interfejs diagnostyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy kabelek i program vag com  który używałem kiedyś w passacie b5 podejdzie mi do b7? Czy już taki kabel nie będzie mi potrzebny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdzie. W B7 masz diagnostykę po magistrali CAN, a w B5 była po K-line.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę kupić inny kabel i program. A tak przy okazji ktoś może poleci jaki kabel szukać i program? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten wątek od początku. Dużo tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Potrzebuje pomocy w doborze skanera OBD do mojego Passka AWT 1.8T z 2003 roku. Jestem zielony w temacie OBD ale chciałbym jakiś niedrogi skaner taki do domowego użytku bo nie chce mi się jeździć co jakiś czas z pierdołami do serwisu na kasowanie błędu, skoro naprawę usterki potrafię wykonać samodzielnie a błąd w Vagu sam nie zgaśnie
I tu pojawia się moje pytanie ;

Jaki skaner polecacie do tego silnika aby dobrze się komunikował z moim bolidem i zarazem załatwiał podstawowe funkcje? Nie zależy mi na jakiś mega bajerach - taki po prostu do domowego użytku i tyle . Budżet jaki mogę przeznaczyć to około trzech setek max ale wiadomo im taniej to lepiej. Może ktoś ma, użytkuje i zechce się podzielić swoja opinią a zarazem polecić jakiś konkretny model. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A popatrzyłeś chociaż 5 wpisów wcześniej na post #37? Zadzwoń i dopytaj się.

Edytowane przez bbbb
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bbbb napisał:

A popatrzyłeś chociaż 5 wpisów wcześniej na post #37? Zadzwoń i dopytaj się.

Patrzyłem. Lecz jak wspominałem wcześniej jestem w temacie OBD zielony, początkujący i tak dalej, więc potrzebuję  konkretnej porady a Twoja "porada" nic mi nie pomogła. Także temat nadal pozostaje otwarty. Dalej szukam konkretnego modelu , który będzie odpowiedni do mojego B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Romano napisał:

Patrzyłem. Lecz jak wspominałem wcześniej jestem w temacie OBD zielony, początkujący i tak dalej, więc potrzebuję  konkretnej porady a Twoja "porada" nic mi nie pomogła. Także temat nadal pozostaje otwarty. Dalej szukam konkretnego modelu , który będzie odpowiedni do mojego B5.

 

 

post #22, lub w dziale GIEŁDA 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, jak wejdziesz na: https://www.viaken.pl/pl/nowy-vag-v-scan-5053-its-adapter-obd1.html to tam przecież jest wszystko dokładnie wyszczególnione, a jeżeli masz wątpliwości to po prostu zadzwoń i dopytaj o szczegóły. Jestem pewien, że przedstawiciel doradzi Ci coś konkretnego. Cena tego akurat skanera nie zwala z nóg. Inna opcja to tak jak pisze Mundek84, zakup z drugiej ręki, albo Allegro-pierwszy z brzegu: http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i7200310087.html I zawsze kupując dopytaj o co Ci chodzi i do czego ma służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź od nich VAG003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rosol napisał:

weź od nich VAG003

Piotrek zastanawiam, się czy nie wysłać kabla na udpate firmware :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj bo zaraz będzie VAG004 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, rosol napisał:

poczekaj bo zaraz będzie VAG004 :D

Piotrze nie wiem czy mój passat dożyje do Vag004 ewentulanie ja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież najnowszy mają VAG009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa fakt brałem od nich VAG009 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przedstawione przez Was urządzenie będzie odpowiednie nie tylko do odczytu kodów błędów, ale również do resetu serwisu, oraz prac serwisowych jak wymiana klocków i tarcz z tylu w samochodzie wyposażonym w ręczny hamulec elektryczny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szpilcov

 

jak najbardziej, tylko musisz mieć VCDS, ja kożystam z Beta 11.3. obsługuje kasowanie inspekcji olejowej jak serwisowe. co do wymiany klocków hamulcowych w B6 nie ma problemu . na forum jest instrukcja krok po kroku, jak odblokować zacisk, zamknąć oraz zrobić adaptacje po wymianie.  
drugi raz wymieniałem klocki z tyłu w B6, raz u kolegi a w minioną sobotę u Siebie. Jedna rzecz o której musisz pamiętać to, iz na wyposażeniu swojego garażu musisz mieć klucze 13+15 płaskie oraz narzędzie do cofania tłoczka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy  VCDS 17.1.3 oraz kabel w załączniku będę mógł już coś tym porobić np kodowania itp? 

vag_16-2-shop-708-1500548587.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności