Skocz do zawartości
fonx

interfejs diagnostyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Niedługo czeka mnie duży serwis auta, z wymianą klocków i tarcz m.in.  czy ktoś z Was testował to urządzenie ?

https://viaken.pl/pl/skaner-vscan-vag-mini-z-obsluga-can-j-polski.html
Chciałbym mieć proste narzędzie diagnostyczne + mieć możliwość cofnięcia tłoczków hamulca elektrycznego
Passat B6 2.0 FSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metalmaniak1

Polecił bym ci ten z pierwszego linku.

AUTODIAG STORE.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, co prawda chodzi o polo 6r a nie o passata ale potrzebuje odczytać pin do immo żeby zakodować nowy 2 kluczyk ponieważ kupiłem auto z jednym. 

Jakim programem i interfejsem da się odczytać pin z sterownika?

Mam Vcds, vag tacho 3.01 i commardera 1.4

Czy którymś z nich się da czy jeszcze potrzebuje innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej wersji 9M z 2008r (1.4 TDI) odczytałem pin i dodałem klucze commanderem 1.4/2.5. Licznik był VDO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A jakąś aukcję z  VCP albo Odis byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mario11 napisał:

W poprzedniej wersji 9M z 2008r (1.4 TDI) odczytałem pin i dodałem klucze commanderem 1.4/2.5. Licznik był VDO.

No właśnie nie wiem czy mam VDO czy JONSON CONTROLS.

Na allegro pod moim numerem są oba.

Dam radę vcds-em sprawdzić który siedzi u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil8865
vag can+pro

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20200203135655&SearchText=vag+can+pro+5.5.1

Czytaj opisy i opinie kupujących . Najlepiej ze zdjęciami. Ważna jest ilość sprzedanych egzemplarzy i opinie.

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję na własny użytek jakiś programator do poczytania eepromu najlepiej po złączu OBD

Mocno zastanawiam się nad jakimś klonem carproga, ma ktoś z obecnych rozeznanie w tym? Co warto zakupić z obecnych aukcji, by móc pogrzebać w B6? Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Jakby ktoś potrzebował pomocy w naprawie/ aktualizacji kabla diagnostycznego do najnowszego softu 19.6.2 PL to proszę o kontakt. Oczywiście nie wszystkie kable da się naprawić, ale z Atmega 162 raczej powinno zawsze się udać.
Potrzebował będę tylko dwie fotki, płytka wewnątrz kabla z obu stron aby ocenić czy się uda coś zrobić.
Pozdrawiam.

Proszę o info na pw

interface.JPG

Edytowane przez Wojti77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2020 o 08:56, przemojek napisał:

Witam, potrzebuję na własny użytek jakiś programator do poczytania eepromu najlepiej po złączu OBD

Mocno zastanawiam się nad jakimś klonem carproga, ma ktoś z obecnych rozeznanie w tym? Co warto zakupić z obecnych aukcji, by móc pogrzebać w B6? Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi

By móc pogrzebac w B6 potrzebujesz kabelek digostyczny, programator do czego innego służy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Chciałbym się was poradzić jaki interfejs diagnostyczny będzie dobry dla Passat b6 1.9 TDI ? jestem totalnie zielony w tej kwestii :D znalazłem milion rożnego rodzaju nazewnictw, vag-com, vcds, hex itp itd co mi totalnie nic nie mówi. Jaki polecicie interfejs do tego auta abym mógł zainstalować na laptopie program, podłączyć go z autem i sprawdzić chociażby korekcje wtrysku na pompowtryskach. Znalazłem takie coś na allegro,

https://allegro.pl/oferta/interfejs-vag-usb-kkl-polski-vw-audi-skoda-seat-7078283557?reco_id=bbf07cfe-86d4-11ea-b6a5-b02628c81960&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

z tym że to jest do aut VW do 2004 a nie mogę znaleźć nic z podobnym interfejsem pasującym do mojego paska :)

z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu są najlepsze kable.

http://www.vcds.pl/index.php?mod=sklep

Na poprzedniej stronie # 13 masz linki z kablami na OLX , które obsłużą twój samochód.

Ewentualnie bez przepłacania . (hex-can nie vag kkl)

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200425035241&SearchText=vcds

Wszystkie pasują do twojego samochodu.

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ktoś używa odis do kodowan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ja używam 

 

https://rapidu.net/5967758216/VCDS..rar

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 czy ktoś z użytkowników używa kabelka przykładowo kupionego z OLX ale przez podłączenie przejściówki usb-c na usb-a. Plus do tego Windows 10 PRO ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka nic nie zmienia.

System również jeśli tylko daje się w nim zainstalować VCDS (co możesz sprawdzić bez kupna kabla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel z Ali ... linki w w tym poście.  Wszystko działa z przejściówka USB-C na USB. Używam Aira 2020 z Boot-Camp z Windą 10 wszystko śmiga. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dwa dni używania a potem już nie mogę się połączyć. Nie działa Auto Scan i nie mogę wybrać nic ręcznie z modułów. Brak reakcji. Jakiś pomysł?

 

 

1.PNG

2.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zaktualizował ci się program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już podłączony pod samochód, wszedłem w moduł hamulca elektrycznego aby go otworzyć na potrzeby wymiany tarcz i klocków. Wróciłem się aby skasować błąd o czujniku ABS, który wymieniam przy okazji i już nie mogłem wejść ponownie w moduł i za każdym razem to co na screenie. Rozumiem, że teraz po usunięciu i ponownej instalacji nie jestem w stanie sprawdzić czy się zaktualizował czy nie ale rozumiem, że mając klona i tak będzie się próbował w celu jego zablokowania?

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności