Jump to content
fonx

interfejs diagnostyczny

Recommended Posts

Dziękuję kolegom za pomoc, skorzystałem z wystawki od Mario11 na pw, programik działa jak trzeba. Po wstępnej analizie dowiedziałem się, że mój dpf przekroczył już normę popiołu u mnie (69g/60g), ale nie zapaliła mi się jeszcze nigdy kontrolka więc jeszcze poczekam z tematem.

Podsyłam jeszcze fotki z mojego kabla i pytam kolegów, jak oceniacie, da się tym kodować, co to za elektronika? Nie znalazłem nigdzie na układzie informacji, że to atmega. 

img_1573838181928.jpg

img_1573838146074.jpg

12 minut temu, robi4020 napisał:

a ten duży scalak na fot.2 to nie Atmega. (lupka i czytaj).

To było stwierdzenie, czy pytanie? To atmega 162 przynajmniej tak jest na nim napisane, już dostałem odpowiedź na pw jakiej potrzebowałem. Dziękuję.

Cześć, chce mężowi kupić vcdsa i nie mam już czasu na aliexpress. Powiedzcie mi czy taki jest ok? https://www.olx.pl/oferta/interfejs-vcds-hex-v2-19-6-1-pl-atmega162-bootloader-vw-audi-skoda-sea-CID5-IDxFiuA.html

Powinien być dobry. Tylko oprogramowanie 19.6.1 jest trochę felerne. Zdarza się ,że nie ma czasami opisu kodu błędu w nowszych samochodach. ("nieznany kod błędu" np. w VW Sharan 2012r) Wersja 18.2.1 i 18.9.1 czyta błędy normalnie. Reszta w 19.6.1 działa poprawnie. (kodowania, adaptacje).

Edited by Mario11

Witam, chcę kupić kabel do Audi B7 i B8, potrzebny mi na już, więc opcja czekania z ali odpada. Znalazłem takie dwa ogłoszenia na OLX. Wyglądają legitnie?

https://www.olx.pl/oferta/vcds-hex-v2-atmega-162-bootloader-polska-wersja-19-6-1-CID5-IDCSY4V.html#428da068fa
https://www.olx.pl/oferta/vcds-hex-v2-najnowsza-wersja-19-6-1-pl-CID5-IDCg0dU.html

Jakie legitnie? Legit to na stronie adako. Tu masz to samo co na allie tylko Janusz zamówił kilka i wysyła na już z Polski z marża 100% minimum a i nawet są takie Mirasy co wołają razy 3 😂

No tak, tylko kolega napisał,że na "szybko" , czyli 200-300 z PL. Na "powoli" to samo 85-110zł z CHRL.

Edited by Mario11

Siemka, mógłby ktoś podać link do jakiegoś dobrego kabla aby pasował do vw Passat b6 1.9 2008r 

Może być i AliExpress jak i z alledrogo

Głównie też żeby miał pomoc w kodowaniu

Edited by Syjfek

Czy ktoś ma doświadczenei z VAG CAN Pro 5.5.1 z ali? Czy to działa z B8?

Czy poda dokłądniej czego fotycyz błąd niż vcds z ali?

VCP+K jest bardziej skomplikowany w obsłudze . Mało jest informacji w internecie.  Opisy błędów są bardziej lakoniczne niż  w vcd$. Ma jednak funkcje , które są przydatne. Są to tak zwane OCF np odczyt przebiegu (niektóre EDC 15 i 16 (Bosh), odczyt Pin immo niektóre edc15 i 16, chipuning test (odczyt momentu obrotowego po programowaniu) i inne. Niestety w klonach nie wszystko działa. 

Ktos sie orientuje moze czy cos sie pozmienialo odnosnie security access w wersji 19.6.1? Mianowicie w wersji 15.7 po wpisaniu 12233 moglem uzyskac dostep w bloku silnika dla bxe aktualnie wywala mi komunikat ze przekroczona jakis czas i kodu nie przyjmuje na 19.6.1

8 minut temu, comingsoon napisał:

aktualnie wywala mi komunikat ze przekroczona jakis czas i kodu nie przyjmuje

Przy pierwszej próbie był ten komunikat? A może wpisywałeś jakiś błędny i zablokowałeś dostęp? Teraz musisz odczekać jakiś czas (na włączonym zapłonie albo uruchomionym silniku) żeby przyjął poprawny kod. 

• Thanks 1

Od razu ale to fakt podalem za pierwszym razem 12333 zamiast 12233 takze byc moze jakas blokada wskoczyla chociaz nie mialem pojecia ze cos takiego jest 🙄 w takim razie sprawdze jutro odpale auto na 15min i zobacze czy potem przyjmie poprawny kod

15 minut może być za mało. Różnie to bywa z tym czasem w zależności od sterownika. Jedynie ilość prób jest raczej taka sama dla wszystkich i wynosi 3.

Panowie pytanko,

kumpel pożyczył mi kabelek Viaken OBDinterface.

Jaki program do niego ściągnąć żebym mógł zrobić adaptacje akumulatora ??

IMG_0644.jpg

Edited by urbinio

Tym czymś nic nie zrobisz choćbyś zatrudnił całe biuro programistów.