Skocz do zawartości
fonx

interfejs diagnostyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko w "advanced" bo jest nowszy sterownik silnika z protokołem diagnostyki UDS. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o obdeleven? Jest na allegro wersja pro do kupienia za ok 300zl 

Chce to używać do aut takich jak Passat b6 2.0tdi cr, golf 5 1.9tdi oraz a4 b5fl 1.9tdi

Interesuje mnie głównie prawidłowy odczyt błędów, kasowanie błędów, diagnostyka podzespołów, możliwość robienia logów no i od czasu do czasu może jakieś kodowanie.

Warto kupić ten obdeleven czy jednak jepiej zakupić do tych aut  co wypisałem(w przyszłości pewnie A6 C7) Obdeleven czy lepiej jakiegoś klona z Ali vcds?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już klon czegoś kupować to VASa. VCDS jeszcze w B7 i starszych się jako-tako sprawdzi, w A6 C7 też coś tam się da ale trzeba pamiętać, że od czasu wprowadzenia platformy MQB wsparcie VCDS mocno podupadło (brak nowych tablic, brak aktualizacji starych). Niby dość dobrze rozwija się nasz krajowy VCP ale to już trzeba inwestować w oryginał aby mieć wsparcie. OBD11 ma tą zaletę, że ma dużo funkcji oskryptowanych.

Do kodowania platform PQ VCDS wystarczy, w nowych autach jest bezużyteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ,ale mateusztbg91 nie ma warsztatu samochodowego tylko  Passat b6 2.0tdi cr, golf 5 1.9tdi oraz a4 b5fl 1.9tdi i do tego brak doświadczenia w obsłudze programów diagnostycznych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak ja zaczynałem od Carista z abonamentem za rok 30 funtów ale brakowało tego czegoś, sam graficzny interfejs nie oddaje tego że możesz sam zobaczyć bity i jej aktywować czy wprowadzać nowe kodowanie wtrysków. Oczywiście przyciemnianie świateł za pomocą kliknęcia jest na plus dla aplikacji mobilnych ale tam możesz tylko przeglądać to, co ktoś przygotwał pod twoje auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
 

panowie potrzebuje pomocy w doradzaniu przy wyborze interfejsu do vcds. 
aktualnie posiadam zwykły 12.12.0 wszystko było ok do czasu gdy w touranie 2009 nie przyjął długiego kodowania na włączenie trybu skandynawskiego oraz nie dawno nie przyjął kodowania w a4 b8 2011 na zmianę języka między zegarami. 
jakis czas temu podłączałem się do q3 2015 niestety widział nawigacje lecz po wejściu w kodowanie wyskoczyły same zera. 
 

chcialbym kupić znów klona lecz jest dylemat jaki???

 

na aukcjach z krainy wiecznego ryżu widnieją różne klony vcds jako zwykły vcds, hex-v2, Real hex-v2, No i każdy w rożnej cenie. Każdy z inna płytka, pytanie również brzmi czy musi posiadać atmege, ftdi, stm32

Przymierzam się do 

 

227,81 zł  16% zniżki | 2020 naprawdę hex-v2 VAG COM 20.4 VAGCOM 20.4.2 VCDS HEX V2 interfejs USB dla VW AUDI Skoda Seat Unlimited VINs angielska wersja
https://a.aliexpress.com/_v63eyJ

 

ale czy warto tyle płacić za interfejs bez atmega, No i czy jest dobry,

Kolejne pytanie to takie czy lepiej taki z wkręcanym przewodem czy zwykły jak mój 12.12.0

 

prosze pomóżcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable na ATMEGA 162 (HEX-V1 niezależnie od obudowy)) działają dobrze do 2018roku. Nie obsłużą albo tylko częściowo samochodów z 2019 i 2020. Ten z linku to "prawdziwy" klon HEX-V2. Tylko wewnątrz musi mieć STM32F405VGT6 (nie STM32F415XXXX) Można go aktualizować przy użyciu VII Plus Loader.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

a ja zadam pytanie jak całkowity laik :) Na stanie VW polo, Golf plus i Passat b6 roczniki od 2007 do 2008 i tu rodzi się moje pytanie co musiał bym kupić, aby bez problemu podłączyć się do aut? Wiem, że w passku był kiedyś włączony tryb skandynawski oraz coming\leaving home - nawet znalazłem instrukcję jak to włączyć, no ale potrzebny mi VCDS. 
Na forum jest ich trochę, nawet parę linków do Ali :D tylko nie chciał bym kupić czegoś co nie zabangla z w/w modelami - mogę liczyć na pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jaki budżet chcesz przeznaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 bliżej mi do cen aliexpress niż tego co widziałem na allegro 2k+

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na Al....ss i bierzesz najnowszy z najlepszymi opiniami . Nad czym tu myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zibi1961 na przykład nad tym, że się nie znam na tym, później wrzucił bym post, że mi coś nie działa to dostał bym odpowiedź, że trzeba było zapytać, a nie kupować na pałę. Wersji tam widze naście w komentarzach na ali też, różne opinie od tego że mam wersję starszą i mi działa, a tam że nowsza i nie. Jeśli ten temat i to forum nie jest od czegoś takiego, to spoko mogę skasować konto albo przenieść się na inne forum i problem z głowy, nie będziesz musiał się irytować, że ktoś potrzebuje porady i się pyta o coś co np dla Ciebie jest łatwe i proste. 

 

 

Mały Edit:

Reasumując patrząc po największej ilości kupionych mimo, że to 20.4.2 na https://pl.aliexpress.com/item/4000988167099.html to powinienem kupić 20.12 albo nawet ten nowy V2 21.3? Patrząc na stronę chyba vcds z wersjami to wychodzi, że 21.3 najnowsza :D 

Edytowane przez LukaszD
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz zamawiać. Ma w środku ATMEGA 162. Działa z każdym softem od 16.8.3 do 21.3.0 PL i EN.

Edytowane przez Mario11
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ,mam problem z vcds gdyż na początku było ok działał ,ogólnie łączy się z kablem i z samochodem lecz program niema żadnej reakcji , jest też problem że licencja unieważniona niewiem jak było na początku. 

 

20210603_113430.jpg

20210603_113843.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z was z tzw interfejsów PassThrough (jakkolwiek się to pisze).

Szukam alternatywy dla 5054a pod odisa. O problemie odczytu zapłonu wiem ale jak działanie z tzw klonami? Np. Openport 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktoś mógłby polecić interfejs do VCDS ? Zależy mi na długich kodowaniach bo mam w planach wiele modów, na aliexpress jest od groma propozycji, ale nie mam pojęcia czym się różni kabel za 250 zł, a za 100 zł. Zauważyłem, że jedynie różnią się wersjami, a ja mam passata B6 z 2007 roku i zależy mi na podstawowych funkcjach + te kodowania. Czy coś takiego by odpowiadało ? 
 

https://pl.aliexpress.com/item/4001187148937.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.423a3592DVGUcr&algo_pvid=5b982bf1-7693-44bb-a9db-a33c3b362e2d&algo_exp_id=5b982bf1-7693-44bb-a9db-a33c3b362e2d-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem ten; wersja Hex-V2 język Polski

https://pl.aliexpress.com/item/1005002400850754.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6f205c0fT5Mzib

Działa wszystko, również kodowania.

Trzeba pamiętać tylko o wyłączeniu internetu, zapory i antywirusa. Przed podłączenie kabla do kompa

Passat B6 1.9 2008r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2021 o 19:50, Karol0909 napisał:

Witam panowie ,mam problem z vcds gdyż na początku było ok działał ,ogólnie łączy się z kablem i z samochodem lecz program niema żadnej reakcji , jest też problem że licencja unieważniona niewiem jak było na początku. 

nie masz loadera do programu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności