Skocz do zawartości
fonx

interfejs diagnostyczny

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, krzzmc napisał:

Cześć, otrzymałem kabel hex - v2 z ali z wadliwym oprogramowaniem na płycie, czy ktoś poratuje instalką do wersji  PL 18.9.1.?  Z góry dziękuję za pomoc.

https://rapidu.net/4046869109/VCDS-Release-18.2.0-English-Polish.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dziękuję kolegom za pomoc, skorzystałem z wystawki od Mario11 na pw, programik działa jak trzeba. Po wstępnej analizie dowiedziałem się, że mój dpf przekroczył już normę popiołu u mnie (69g/60g), ale nie zapaliła mi się jeszcze nigdy kontrolka więc jeszcze poczekam z tematem.


Podsyłam jeszcze fotki z mojego kabla i pytam kolegów, jak oceniacie, da się tym kodować, co to za elektronika? Nie znalazłem nigdzie na układzie informacji, że to atmega. 

img_1573838181928.jpg

img_1573838146074.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, robi4020 napisał:

a ten duży scalak na fot.2 to nie Atmega. (lupka i czytaj).

To było stwierdzenie, czy pytanie? To atmega 162 przynajmniej tak jest na nim napisane, już dostałem odpowiedź na pw jakiej potrzebowałem. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chce mężowi kupić vcdsa i nie mam już czasu na aliexpress. Powiedzcie mi czy taki jest ok? https://www.olx.pl/oferta/interfejs-vcds-hex-v2-19-6-1-pl-atmega162-bootloader-vw-audi-skoda-sea-CID5-IDxFiuA.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być dobry. Tylko oprogramowanie 19.6.1 jest trochę felerne. Zdarza się ,że nie ma czasami opisu kodu błędu w nowszych samochodach. ("nieznany kod błędu" np. w VW Sharan 2012r) Wersja 18.2.1 i 18.9.1 czyta błędy normalnie. Reszta w 19.6.1 działa poprawnie. (kodowania, adaptacje).

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mógłby ktoś podać link do jakiegoś dobrego kabla aby pasował do vw Passat b6 1.9 2008r 

Może być i AliExpress jak i z alledrogo

Głównie też żeby miał pomoc w kodowaniu

Edytowane przez Syjfek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenei z VAG CAN Pro 5.5.1 z ali? Czy to działa z B8?

Czy poda dokłądniej czego fotycyz błąd niż vcds z ali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCP+K jest bardziej skomplikowany w obsłudze . Mało jest informacji w internecie.  Opisy błędów są bardziej lakoniczne niż  w vcd$. Ma jednak funkcje , które są przydatne. Są to tak zwane OCF np odczyt przebiegu (niektóre EDC 15 i 16 (Bosh), odczyt Pin immo niektóre edc15 i 16, chipuning test (odczyt momentu obrotowego po programowaniu) i inne. Niestety w klonach nie wszystko działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie orientuje moze czy cos sie pozmienialo odnosnie security access w wersji 19.6.1? Mianowicie w wersji 15.7 po wpisaniu 12233 moglem uzyskac dostep w bloku silnika dla bxe aktualnie wywala mi komunikat ze przekroczona jakis czas i kodu nie przyjmuje na 19.6.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, comingsoon napisał:

aktualnie wywala mi komunikat ze przekroczona jakis czas i kodu nie przyjmuje

Przy pierwszej próbie był ten komunikat? A może wpisywałeś jakiś błędny i zablokowałeś dostęp? Teraz musisz odczekać jakiś czas (na włączonym zapłonie albo uruchomionym silniku) żeby przyjął poprawny kod. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu ale to fakt podalem za pierwszym razem 12333 zamiast 12233 takze byc moze jakas blokada wskoczyla chociaz nie mialem pojecia ze cos takiego jest ? w takim razie sprawdze jutro odpale auto na 15min i zobacze czy potem przyjmie poprawny kod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut może być za mało. Różnie to bywa z tym czasem w zależności od sterownika. Jedynie ilość prób jest raczej taka sama dla wszystkich i wynosi 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko,

kumpel pożyczył mi kabelek Viaken OBDinterface.

Jaki program do niego ściągnąć żebym mógł zrobić adaptacje akumulatora ??

IMG_0644.jpg

Edytowane przez urbinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym czymś nic nie zrobisz choćbyś zatrudnił całe biuro programistów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie coś polecić do passata B7. Jaki link do aukcji wrzucić ?? Z Alli albo gdzieś OLX,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczy kolega na olx czy ktoś w okolicy ma na handel, podjechać od razu z laptopem i niech pomoże skonfigurować. Ewentualnie przeczytać sobie opis z tego ogłoszenia i można nabyć trochę "wiedzy":

https://www.olx.pl/oferta/najlepszy-bezproblemowy-vcds-hex-v2-19-6-2-polski-atmega162-bootload-CID5-IDzqW9u.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim ogłoszeniu to nie vcds. Kup coś z tych 4 pozycji. Do sporadycznego użytku jeśli nie będziesz używał internetu to wszystko jedno co kupisz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na interfejsy z tych aukcji na ali, są ok do Passata B7 z 2012 roku? Który lepszy?

https://pl.aliexpress.com/item/4000122237317.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.4b7f2e0eFvkzIV

https://pl.aliexpress.com/item/4000315616528.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.319a2e0e6jHI0e

Edytowane przez metalmaniak1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności