Skocz do zawartości
fonx

interfejs diagnostyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzyj sobie  stronę ADAKO albo OLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Kupiłem "kabel" HEX-V2 z Ali i w zestawie przysłano mi czystą płytę CD. Czy ktoś mógłby udostępnić oprogramowanie z CD, ewentualnie podpowiedzieć gdzie w/w szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać oryginalnej wersji aplikacji takiej jaka była w nazwie aukcji. Oczywiście o ile kupiłeś interfejs z kablem zakręcanym na śrubkę. W innym wypadku pisz do Majfrenda niech wysyła Ci apkę. Ogólnie i tak bym pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pisz do gościa i wyśle Ci bez problemu link do pobrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Problem w tym, ze przesyłka przyszła bardzo szybko (2 tyg.) i po aukcji, na której kupiłem "kabel" ani śladu, a nie pamięta jaka była wersja VCDS. Próbuje pobierać kolejne ver. VCDS-a. To jedyne co mi do głowy przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z interfejsem VAG 157. Nie jestem w stanie nawiązać połączenia z żadnym z aut Passat B7 1.8TSI, B6 2.0 TDI, jak również Seat Ibiza 6l.

Kiedyś udało mi się skomunikować więc interfejs działał (nie pamietam jednak czy na tym samym komputerze), czy może ktoś podesłać wersję softu lub sterowniki jakich powinienem użyć w Windows 7 64bit?

Widziałem, że urządzenia z ATMEGA162 można naprawić, kto mógłby pomóc w tym temacie, czy jest sens reanimować ten interfejs czy lepiej iść w coś świeższego?

 

50b94217535d4.jpg

9696e6b500c32.jpg

9696e6b500c32.jpg

d430951ae2a9e.jpg

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź na kompie bez USB 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2017 o 09:17, rosol napisał:

Przetestowałem na innych kompach i wygląda na to, że problem tkwi w kontrolerze USB 3.0..... Sprawdziłem na dwóch Lenovo, które mają Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller - 1.0 (Microsoft) i nie rozpoznaje.

Na Dellu Vostro 3560 z tylko USB 3.0 na kontrolerze  Intel USB 3.0 eXtensible  jest wszystko ok. Lenovo mają nowszy kontroler.

Witam. Wiem ze temat trochę stary ale może wiesz jak poradzić sobie z tym żeby ten kabel działa na lenowo? Mam wlasnie ten kontroler usb który nie rozpoznaje kabla. Dodam ze mam VCDS i kabel hex v2.

Edytowane przez amfrost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam paska B6 2005 rok, potrzebuje wyłączyć w module komfortu to pikanie jak sie pasów nie zapnie, mam kabel viaken obd kkl jeszcze z audi a3 gdzie działał. W programie VCDS Lite moge wejsc w silnik i tam bledy skasowac ale wejście w  Instruments 17 jest nie możliwe, nie łączy sie. Gdzie jest problem, nie ten kabel?, nie ten program? Jeśli jakis inny kabel to czy z aliexpres polecacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolkę i "pikanie" informujące o nie zapiętych pasach wyłączysz zmieniając kodowanie w liczniku. Niestety VAG KKL i  VCD$ Lite w tym nie pomoże. Musisz mieć kabelek VCD$ hex-can. 

Edytowane przez Mario11
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Posiadam kabelek z Alieexpress Hex can V2 który działał z VCDS ver. 17.1.3. przez swoje gapiostwo kliknąłem aktualizacje i już nie działa. Po podlaczeniu do auta i laptopa, klikając TEST wyświetla się port status ok a na samym dole "No Plugged Into Car". Czy da się to jakoś naprawic? Gdzieś czytałem że można zmienić wsad czy coś tam ale kompletnie się na tym nie znam. Jeżeli nie ma ratunku to co polecacie z Alieexpress na chwilę obecną i najlepiej po polsku? Z góry wszystkim dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź to wyrzuć do kosza ,ja też kupiłem z ali i raz zadziałał .Zgłosiłem spór i chińczyk mi oddał kasę, jak chcesz to ci dam nr do gościa to ci go naprawi albo kupisz od niego pożądny fejs jak się z nim dogadasz to odkupi od Ciebie ten z ali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te porządniejsze też są z CHRL tylko mają "lepszą" elektronikę w środku. Można je wielokrotnie aktualizować przez USB lub programator i czasem naprawiać. Najczęściej te z wtyczkami nowego typu niby HEX-V2 są jednorazowe i mogą działać tylko z przeznaczonym do nich oprogramowaniem (ta gorsza elektronika). Chociaż jest możliwość użycia z nimi wersji 19.6.0c ale tylko  angielskiej. Podstawa to FW 1.96. Ostatnio też pokazał się klon prawdziwy HEX-V2 19.6.2 EN , ale  nie  można go aktualizować "online". Ma  inną elektronikę w środku (STM32F415 SKU:) i wyższą  cenę. 

 

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario11 Masz gdzieś info jakie wersje tych "hex v2" pracują z nowymi VCDS?

Ja mam taki z niby STM32 właśnie (foto z innego forum ale PCB identyczne, z identycznie zamaskowanym oznaczeniem mikrokontrolera):

plQ9GkX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radekrp90

Środek wygląda inaczej jak na twoim zdjęciu.  Działa z 19.6.2 EN i nie można go w żaden sposób (Na chwilę obecną) aktualizować. 

PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak będę w domu zrobię zdjęcie mojego PCB i się wtedy ustali co i jak, bo w sumie to by była ciekawa opcja z tym update.

Ten 19.x działa z launcherem czy normalnie z oryginalnej aplikacji? Ten mój działa na oryginalnej ale bez opcji update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj PW. 

Wersja 19.6.0c EN dla NEC i ARM z FW 1.96 działa bez launchera. Nie wiem jak działa ten "prawdziwy" klon  HEX-V2 19.6.2 EN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, otrzymałem kabel hex - v2 z ali z wadliwym oprogramowaniem na płycie, czy ktoś poratuje instalką do wersji  PL 18.9.1.?  Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności